Kramp

eskilerden

kramp grubu tek 'başına' şarkısına çektikleri klibi kralTV ye wermişler we demişlerki:
-siz bunu çalın,para mara istemez...kralTV de demişki:
-biz bunu yayınlıyalım siz bize para werin
Buda eskilerden bi tebessümdür benim için...:)

Sen kalk "Lan N'oldu" gibi Türkrock tarihi için başyapıt değerinde bir albüm yap. Sora o albümün, cd formatında bile piyasada bulunmasın! Adaletmi buya?????

:cry:

Neyse.

Püf püf adlı şarkısının sözlerini, biri buraya copy-paste edebilirmi?

abi en sağlamı püf püf şarkısı. Şu anda albüm yok elimde, arıyorum ben de. Ama yanlış hatırlamıyorsam eski ozanlardan birisi yazmış sözlerini. Ya da ona benzer birşey. Bir zindan muhabbetini anlatıyor. Çok sağlam. Ayrıca deli oldum şimdi kendime, kimin yazdığını ve ne üzerine yazdığını hatırlayamadığım için. Çalış be kafa çalışş..

Bir siteden alıntı;

"Püf Püf" ün sözleri II.Abdülhamid döneminde Yedikule Zindanlari'na düşen halk sairi ve ressam "Kahveci Gürcü Nusret 'in" "Zindan Şiirleri" adlı eserinde mahkum portrelerinin
kenarina yazilmis şiirlerden derlenmis.

Yokmu bu şarkının sözleri ya? Anlayamadığım bir kaç kelime var o açıdan arıyorum.

arkadaşlar sanırım non serviam'da okumuştum, bu püf püf adlı albüm,lan noldu'nun ilk baskısıymış. bu albümü 94'te kaydetmişler. daha sonra firma değişince aynı albümü bi kere de ada müzkiten yayınlamışlar..olay buymuş yani..

bundan 4yıl önce deprem sonrası evi boşaltırken eski bi kutunun içinde bulmuştum lan noldu albümünü!! o gün bugün hala dinliyom ama kasetin kapağı yok ....hatta bi gün püfpüfün sözlerini çıkartabilmek için 2 saat uğraşmıştım ama ancak yarısını çıkarabilidim...dinledikçe kendimden geçiom ama ist. sokaklarını hiç bi yerde bulamıom ...çok sinirbozucu bişey bu ya...

abi herkes tutturmuş kilometre taşı filan.kramp&pilli bebek gerçek rock aleminin türk önderleridir.gerisini tanımam zaten.taklitçilik "0"diyebiliriz.diğerleri(ayıp olur isim vermiym)evirip çevirip aynı parçalar,olmadı bikaç cover,oh sür piyasaya herkes dinlesin.haksızmıyım?

meraba arkadaşlar!
tayga,grizu,egoist,pilli bebek,kesme şeker,diken,dr.skull,moonspell gibi grupları bilen ve dinleyen varmı?varsa yorumlarınızı yazarmısınız? :)

senelerce rock dinlemişim ..krampla tanışmışım ardından.sonra demişimki....o çoğunluğu ingiliz olan kendini tanrı zannden rockçılar bu grubun yanında pok yemiş......daha fazla demeye gerek.yok özellikle lan nooldunun sonundaki enstrumantel solo .offff...ilk çaldığım solodur zamanında.....

krampın Lan N'oldu
albumu 2 kere cıktı benım bıldıım kadarıyla
püf püf lü ve püf püf süz olanı
şarkının yasaklandıı hakkında bı seyler duymustum
yanlıs bilio olabılırm

püf püf

bitmedi tükenmedi çileli zindan
mihneti zindan, zulmeti zindan amman
zulmette çıragım olsun
helvacı selim heman
curadan çek bir duman
ahh ... çek bir duman

aşereye yazdım şahım
gel aşk için çek bir nefes
duman ile muhabbetle
cennet olur demir kafes

kuş olsan bile uçamazsın
çek curadan püf püf duman
bir can olur kuzu ejder
dört duvar kardaşı dilber ah...

dalgaya dumana püf püf
duman azında na püf...

under_the_ruman
böle devam ediyo işte benim yazdığımda eksik olabilir ama ben böle biliom. :!: 8O :? :LOL:

of be ne sarkidir.karanlik hareketli sözleri güzel arkadaslarin dedigi gibi taklitçilik 0.simdi agzima takildi valla.cd formatinda piyasaya çikmisti ama su an hiç bi rafta yok yani benim baktiklarimda tek yol kasetten cdye kayit ama o da cizirti yapar.artik kaset idare edilecek.bulan cdsini varsa yerini söyleyebilirmi.

belial demiş ki:
of be ne sarkidir.karanlik hareketli sözleri güzel arkadaslarin dedigi gibi taklitçilik 0.simdi agzima takildi valla.cd formatinda piyasaya çikmisti ama su an hiç bi rafta yok yani benim baktiklarimda tek yol kasetten cdye kayit ama o da cizirti yapar.artik kaset idare edilecek.bulan cdsini varsa yerini söyleyebilirmi.

ya kastetten cd'ye kayıt en iyi nası yapılır?

Geri