Abartı Ilanlar

Bu piyasaya ne olmuş anlam veremiyorum. Herkes sıfırının maksimum yüzde 5 - 10 arası indirerek satıyor. Sıfırını söylediğimde birde anama sövmedikleri kalıyor anlam veremiyorum. Sahibinden de 100 ilanın 85 ı bu ilanları kaplıyor artık.

Hem 5-10 arasi inip hem pazarlik payi yoksa sacma imis. Benim anladigim insanlar pazarliksiz birsey almak istemiyor, oyle olunca da herkes satacaginin cok ustune koyup pazarlik sirasinda iniyor. Sifirinin %50'sine sattigim amfi icin (orjinal 2400 lira civari, ben 1200'e satiyorum, tertemiz ve sorunsuz) henuz 900'un unstune oneren olmadi. 1500'e koyup 1200'e mi versem diye dusunmeye basladim.

Hem 5-10 arasi inip hem pazarlik payi yoksa sacma imis. Benim anladigim insanlar pazarliksiz birsey almak istemiyor, oyle olunca da herkes satacaginin cok ustune koyup pazarlik sirasinda iniyor. Sifirinin %50'sine sattigim amfi icin (orjinal 2400 lira civari, ben 1200'e satiyorum, tertemiz ve sorunsuz) henuz 900'un unstune oneren olmadi. 1500'e koyup 1200'e mi versem diye dusunmeye basladim.

Valla şuan kimse birşey alamıyor. Nakiti olan elinde tutuyor yada gitarıyla devam ediyor. Fenderlerin çoğunu belki1 belki 2 satılmıyor. Ne yaparsanız yapın şuan satılacağını düşünmüyorum. Başlangıç seviyesi gitarlar gidiyor hep şuan.

Köprüsü harap olmuş kötü durumda Jay Turser'a 4500 tl istemek güzelmiş. Floyd Rose entonasyonunu bile beceremeyip açıklamada "Yalnızca ciddi ve Floyd Rose sistemini kullanmayı bilen alıcılar ararlarsa sevinirim. " yazması da ayrıca güldürdü.

Burada daha önce görüş alış verişinde bulunmuşluğum var, ben şu an güncel ikinci el mantığını öğrenmek istiyorum.
Örneğin Şu gitarı gittim satın aldım, 1 ay evimde durdu sahibinden'e koydum. Kaça koymalıyım ?

JP Majesty

JP Majesty

Öyle yüksek meblağlı gitarların ikinci el piyasası inanılmaz dar. Bir kişi o gitarı nakit almak isteyecek ve mağazadan almak yerine ikinci elini alacak (ne kadar temiz olursa olsun). Olay tamamen bu gitarı almak isteyen yalnizca birkac kişiden birinin ikinci el için makul olarak gördüğü fark ile iliskili. Yoksa Fender strat veya les paul gibi nispeten hareketli ikinci el piyasasi olan gitar olsa ortalama degerden bahsetmek mümkün.

Burada daha önce görüş alış verişinde bulunmuşluğum var, ben şu an güncel ikinci el mantığını öğrenmek istiyorum.
Örneğin Şu gitarı gittim satın aldım, 1 ay evimde durdu sahibinden'e koydum. Kaça koymalıyım ?

JP Majesty

Reverb.com daki ikinci el fiyatlarindan anca satilabiliyor. Benzer bir ilan var $3000+%10 vergi . $3300 eder 18.000-19.000 TL arasi bu gitarin piyasasi. Yine de sana kalmis.

JP Majesty
Zaten bu bütçelere çıkmış bir insanın bu tip gitarları ikinci elde kovalaması çok mantıksız. (Tabiki vintage has 60 70 ler fender bulur alır koleksiyoncudur orası ayrı.) Ki zaten 22.000 TL dökülen bir gitara anca takaslanır kanaatimce.

Zaten bu bütçelere çıkmış bir insanın bu tip gitarları ikinci elde kovalaması çok mantıksız. (Tabiki vintage has 60 70 ler fender bulur alır koleksiyoncudur orası ayrı.) Ki zaten 22.000 TL dökülen bir gitara anca takaslanır kanaatimce.
Katılıyorum. Burda okuduğum bazı gönderilerde gitarın ne olduğuna bakılmaksızın, ''Benim 1000 tl param var, ikinci el olduğu için bu gitarın değerini düşürmeniz lazım'' gibi yorumlar görüyordum. Sonra forumu takip etmeyi bırakmıştım.

sahibinden 2. el ilanı : 4000 lira.

0 kargo vergi dahil kapıya gelen thomann siparişi : 3300 tl.

Abartısını bilmem de,
Eylül son,
Ekim de ilanı kaldırıyorum,
Bak vallahi Kasim son,

Tarzı ilanlar irite ediyor..

Hocam düşüyor mu hakkaten böyle diye sorası geliyor insanın.

O işlerin duayeni bir ressam abimiz var. Sattıkları da zaten ilan sitesinin duayenleri oldu.

Bir de acil satılık deyip fahiş fiyat yazanlar var ki onları hiç anlamıyorum. Benim bildiğim acil satılık ürün ucuz olur, yoksa bize ne senin aciliyetinden di mi ama 😉

Geri