Marshall amfiler: dsl, avt, tsl ve Mg amfilerin farkı?

DSL=Double Super Lead
TSL=Triple Super Lead
AVT=Advanced Valvestate Technology
MG=Bilmiyorum, sadece tüm Hint modelleri böyle başlıyor...

Kısaca DSL'ler çift kanal, TSL'ler üç kanal... Tamamen lambalı... İkisi de Made in England.

AVT'ler tamamen lambalı değil... Hepsi hybrid olmalı... Modelden modele değişiyor. Eski Valvestate serilerinin (I ve II) tamamen yeni halleri... Made in England.

MG'ler tamamen transistörlü, HDFX dahil... Made in India...

Umarım yanlış birşey yazmamışımdır... Varsa hemen düzeltin, yanıltmayalım kimseyi...

dandik demek doğru olmaz mg serisi için,sonuçta mg30 bile "wışşş buymuş demek" dedirtebilecek sesler verebiliyor.
ama bunu hybrid amfilerle bir tutamazsın.
bence 100dfx düşüneceğine avt serisine yönel.,
avt50 bence 100dfx'ten iyidir,amfide efekt olmasından nefret ederim ben!

(hemen aradan çıkıp "sen hayatında hiç tsl sesi duymamışsın,mg30 sesine güzel diyorsun" diyecek olan varsa küçük bir fiyat karşılaştırması yapsın derim,çünkü konuşurken hep fiyat oranlarını da düşünerek yazıyorum)

Bende cok mg serisi çaldım kesinlikle beş para etmez amfilerdir marshall adına yakışmayan bir amfi kimse alınmasın benım fikrim bu, mg ile aynı fiyata ingiliz laney alabilirsin aklında bulunsun!

mg serisi nasıl beş para etmez :D walla ben 300 küsüre almıştım 2 yıldır kullanıyorum gayette memnunum.zaten iyi bir amfi için 800 900 doları gözden cıkaracaksın.eğer o akdarın yoksa bir tane mg30dfx çakıp rahat edeceksin.ben cok memnunum.unutmayın herkesin o kadar cok parası yok.ayrıca ev kullanıcılarına öyle kocaman amfiler önermiyorum.sesini açamadıktan sonra delirirsiniz walla :D ya komsular dava açar yada koms katili olursunuz :D

ben cok memnunum amfimden.ama tüplü bir fender almayı düşünüyorum.para buldum da biraz :D

Marshall başlığı görünce, sorumu esirgemek istemedim :). DSL401 kullanan, duyan varmıdır. Kaliteli bir full lamabalı amfi arıyorum ve evde çalcağım için wattı düşük olsun istiyorum. Tabi bu lambalı 40 watt duvar boyalarını çatlatmaya yetecektir eminim ama komşu filan dinlemem artık. Parası en büyük sorun bu amfinin şu an tek fikrim bu amfi ile ilgili. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.
Sağlıcakla kalın.

cavo demiş ki:
mg serisi nasıl beş para etmez :D walla ben 300 küsüre almıştım 2 yıldır kullanıyorum gayette memnunum.zaten iyi bir amfi için 800 900 doları gözden cıkaracaksın.eğer o akdarın yoksa bir tane mg30dfx çakıp rahat edeceksin.ben cok memnunum.unutmayın herkesin o kadar cok parası yok.ayrıca ev kullanıcılarına öyle kocaman amfiler önermiyorum.sesini açamadıktan sonra delirirsiniz walla :D ya komsular dava açar yada koms katili olursunuz :D

ben cok memnunum amfimden.ama tüplü bir fender almayı düşünüyorum.para buldum da biraz :D

Walla ben arkadaşa katılıyorum ve piyasada aynı fiyata daha guzel ampli bulunabileceginide sanmıyorum arkadaşın birisi laney demis ama 2 ay laney kullandıktan sonra mg100 aldım ve çok memnunum. Herseyden önce kesinlikle parasal anlamda düsünülmeli ve ona göre yorumlar yapılmalı. Kısaca parasına göre çok güzel ampli...

bende mg 100dfx kullanıyorum. tabiki lambalılarla tutmak saçma olur. ben düşük overdrive ını minimum açıp boss comp.le destekliyorum. lambalıya yakın bi ton alıyorum.

avt yi tercih edecektim ama 1milyarın üzerindeydi!!!

bide sonuçta bu bi bar, cafe için kullanacak bi kişinin kendini lambalıya kastırmasına ne gerek varki!! profesyonel düşünceği zaman, ki zaten pro. olupta paraları vurduktan sonra dsl,tsl,jcm leri çerez gibi alırsın :D

Bende mg15 kullanıyorum niye beş para etmez diyorsunuz ki ev için gayet iyi. Taşımasıda kolay koskoca amfiyi nasıl taşıyosunuz özel hammalınız mı var?

avt50 kullanıyorum ve gayet tatmin edici.. fender usa strat ile kullanıyorum(bridge manyetiği seymour duncan hot rails) ve drive tonlar tok, mükemmel geliyor. clean tonlarda zaten sorunum yoktu ama daha bi güzel gelmeye başladılar .) Ben bu amfiyi alırken mg 100dfx vardı birde.. ikiside aynı paraydı ama, denedikten sonra bu daha bi güzel bence.. sonuçta herkesin zevki farklı ama ben avt derim ikisini kıyaslarsak :)

jpetrucci demiş ki:
avt50 kullanıyorum ve gayet tatmin edici.. fender usa strat ile kullanıyorum(bridge manyetiği seymour duncan hot rails) ve drive tonlar tok, mükemmel geliyor. clean tonlarda zaten sorunum yoktu ama daha bi güzel gelmeye başladılar .) Ben bu amfiyi alırken mg 100dfx vardı birde.. ikiside aynı paraydı ama, denedikten sonra bu daha bi güzel bence.. sonuçta herkesin zevki farklı ama ben avt derim ikisini kıyaslarsak :)

avt50 ile mg100 ün arasında 200,300 ytl arası bi fark olması lazım.hatta yanlış hatırlamıyosam 300e yakındı

benim aldığım yerde ikisininde fiyatı aynıydı belki arada ufak bir oynama varsa da en fazla 20 - 30 pound bişeydi hatırlamıyorum ama yoktu sanırım :) neyse mekana göre değişiklikte gösterebilir tabi.. sonuçta tatmin etti mi? etti.. :)

Geri