Ibanez V7 ve V8 Humbuckerlar Hakkında..

Beyler bu forumun alım satım bölümünden alıyorum.
Ibanez V7 ve V8 humbucker.. Sıfır Ibanez RG1570 den çıkma..
Kullananlarınız varsa bana tonlar hakkında yorum yaparsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

Çok da yükek çıkışlı değiller. Ama INF ve PSND'lara göre daha transparanlar. Yani gövde ağacı olan ıhlamurun yüksek bas, mid ve düşük tiz niteliğini daha iyi yansıtıyorlar. Hani thrash yapılır yapılmasına ama çok daha güzel manyetikler de alınabilir onların yerine. Ben çok sert müzik yapmayacam diyorsan eğer işini görür bence.

euphrates demiş ki:
Çok da yükek çıkışlı değiller. Ama INF ve PSND'lara göre daha transparanlar. Yani gövde ağacı olan ıhlamurun yüksek bas, mid ve düşük tiz niteliğini daha iyi yansıtıyorlar. Hani thrash yapılır yapılmasına ama çok daha güzel manyetikler de alınabilir onların yerine. Ben çok sert müzik yapmayacam diyorsan eğer işini görür bence.

Bana göre de V7 ve V8 INFlerden daha iyi gelmiştir. Hassasiyetleri daha iyidir desem bana katılır mısın euphrates?

Katılırım tabii :D
Bence çıkış gücü yükseldikçe hassasiyet azalıyor. Tuşenin renk spektrumu daralıyor.
Ama yine de DiMarzio derim. Neck için Air Norton, bridge için Tone Zone, mid için de Blue Velvet Bridge. Her ne kadar klasik bir seçim yapmış olsam da fat & modern tonları seviyorum ben.

Hangi gitara?

euphrates;manyetik konfigüresyonun çok iyi. Ama ben Paf PRO'nun hassaiyetininden daha iyi buluyorum. Legato, tapping gibi şeylerde air nortonun üzerine koyarım. Ama hızlı penalamalarda da air norton eşsizdir. Petrucci bu yıllarca boşuna kullanmamış ;) Midleri harika gelir bana. Ama yine bu mid olayı yüzünden maun gövdede olayı mide boğabilir gibi geliyor.

nienturi demiş ki:
Hangi gitara?

euphrates;manyetik konfigüresyonun çok iyi. Ama ben Paf PRO'nun hassaiyetininden daha iyi buluyorum. Legato, tapping gibi şeylerde air nortonun üzerine koyarım. Ama hızlı penalamalarda da air norton eşsizdir. Petrucci bu yıllarca boşuna kullanmamış ;) Midleri harika gelir bana. Ama yine bu mid olayı yüzünden maun gövdede olayı mide boğabilir gibi geliyor.

Haklısın tabii. Ama ben, legatoları kolaylaştırmak ve netleştirmek için jumbo fret yerine 6105 fretleri kullanıyorum ve daha güzel sonuç alıyorum. Ihlamur gövdede. Vazgeçilmezimdir :D

#6105 benimde favorimdir. Aldım hatta bi takım da artık askerlik dönüşü değiştireceğim perdeleri :)
Dunlop #6105 scalloped hissiyatlı perdeler. Ama ellerimle aldığım sesi amfiye yansıtmak konusunda paf pro tercihimdir. Air Nortonu ise bir ibnz jpm de denemiştim, çok sağlamdı onlarda.

Da, bu muhabbet konudan çıktı nerelere geldi :)

Geri