Sim (Rock) - Ankara

Şarkının Sadece 5 Günde Hazırlandığının Altını Tekrar Çizmek İsterim ;) 5 Günlük Bir Çalışma Sonucu Bu Kadar Mükemmel Bi Şarkı Ortaya Çıkmışsa Grubun Neler Yapabileceğini Tahmin Edebilrsiniz Herhalde. ;)

Ben Grubun Bir Dinleyicisi Olarak Katıldığım Forumlarda Grubu Tanıtan Başlıklar Açtım. Bu Forumdaki Diğer Arkadaşlardan da Katıldıkları Diğer Forumlarda Grup Hakkında Başlıklar Açmasını Rica Ederim. ;)

Saygılar.... ;)

Arkadaşlar yorumlşarınız için teşekkürlüer, gitarlar konusunda daha da çok yorumlarınızı beklerim, bu arada yorumlarınızıa biraz katılıorum (şu muddy olduu hakkıonda) :p kayıt sırasında kablo yoksunluundan dolayı koç gibi m-audio ses kartımız duruken line girişi bozuk bi kartla kayıtları gerçekleştirdik dolayısıyla mic. in. den girdik, dolayısıyla outputu çok düşürdüüm halde proccessorum'de biraz patlamalar taşmalar oldu ve o da bi nevi ikinci distortion görevi gördü :D yani normal tonumdan biraz daha cızırtılı oldu, bi de outputu düşürnce biraz daha boğuklaştı ton, gerçi sonra equliezerda oynaynca güzelleşti biraz, yeni halini dinlemişsinizdir (sanırım burdaki link mastering yapılmış hali idi) umarım parçanın, yorumlarınızı bekliorum...

Bu arada bu akşam Nokia Super Sound belgeselinin ilk bölümü yayınlanacakmış. (ne belgeseli bu annamadım orası ayrı :?: )

şöyle bişeyler çıkıo tıklayınca;

nokiasupersound belgeselinin
NTV'deki program tarihleri:
1. bölüm: 09 Aralık 2005 - saat 23:00
2. bölüm: 16 Aralık 2005 - saat 23:00
3. bölüm: 23 Aralık 2005 - saat 23:00
4. bölüm: 30 Aralık 2005 - saat 23:00

acaba benim odaya gizli kamera yerleştirdiler ve bir doğa belgeseli mi çektiler??

bir kıvılcım bir gerilim aşk ihtiras tutku ihanet yalnızlık mutfak robotu tarzında çok fonksiyonlu duygu aparatı şarkı... denemek dinlemek yordamak anlamak bir anlamda yasamak lazım... eko tv (1995 mesela) zamanlarına götüren klavye tonu alternatif deja vu larla sarıyor çehremizi... kutluyorum...

Nokiasupersound'un neticesi herkeste oldugu gibi bende de sok etkisi yarattı. İlk 10'un (ya da 11'in her neyse) en güçlü adaylarındandınız bence ama sonuç umduğumuz gibi olmadı. (Çok da önemli değil zaten açıklanan ilk 11'i gördükten sonra..) Yeni kayıtlar yok mu bu arada, neler yapıyosunuz arkadaşlar? :)

slmmsssss ben CİHAN GALATASARAYLI VE ANTİ FB lakaplı olan

fatih abi izmirden gelmişin senle bi görüşelim bu arada sizin şarkı radyolarda yayınlanıyormu? :LOL: :twisted: :LOL: :twisted: :LOL: :twisted: :D :sniper

Merhaba arkadaşlar.. Öncelikle bize inanıp, oy veren tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler. Üzülerek söylemeliyim ki nokiasupersound bana gore tam bir fiyasko ile sonuclanmıstır. Finale kalan grupları dinlediginizde ne demek istedigim daha iyi anlasılacaktir. Cunku finale kalmasina banko gozuyle bakilan (bence hakeden) gruplardan hicbiri malesef finale kalamadı. Ama bu yarismanın bize faydasi su oldu, sizin gibi dostlarla tanıstık.. Desteginizi hissetmek güzel.. Kulaginiz Sim'de olsun yeni parcalarla cok yakında yine karsinizda olacagız. Sevgiler....

keşke bu yarışma beklediğimiz gibi sonuçlansaydı.Sim'i ilk ona girmeyi kesinlikle hakeden gruplardandı ama ne yazık ki gerçekten de tam bir fiyasko yaşandı.bundan sonra isterl
se 24 saat gösterilsin o belgesel :p izlemem.Sim'e bundan sonraki kayıtlarında iyi şanslar diliyorum.

kayıtlarınızı gerçekten çok beğendim. özellikle aranjeyi. sanırım ses getireceksiniz. ama kayıtlarınızın devamı gelsin bir an önce.. aman arayı soğutmayalım ;)

Ekipmanla ilgili bi soruya gecikmelide olsa cevap vermek istiyorum kısaca. Bu ilk kayıtta kullandığımız sistem
AMD Athlon 2500
512 ram
Cubase SX 2.2
VST plug-in:
Hypersonic, Sample Tank, SpinAudio RoomVerb, vs...

Şuanki stüdyo bilgisayarının configürasyonu
AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.0GHz,1024K Cache,S939) İşlemci
1 GB ram
160 GB+80 GB HDD
Cubase SX 3

Gitar setup'ını da Selçuk yazar artık.

Gitar setup'ım da Fender Mexico '70s Stratocaster (bridge manyetik Seymor Duncan SCR-1 Cool Rails middle ve neck orjinal single coil) ve Line6 PodXT processor
Ayrıca Behringer Eurorack UB1832FX-Pro Mixer ve Phonic Max1500 Power Amplifier (2 adet 15'' Active Ice kabinle) kullandık kayıt sırasında özellikle şan çalışmalarında emeği geçen pianomuz Yamaha Clavinova CLP-120 yi de unutmamak lazım, bi de (pek kullanmasak da) akita dandik elektronik davul Panasonic NV-GS/400 DV-CAM, Arçelik Cattle, Minton Vantilatör, oyuncak ışıklandırma (dokununca ters yöne dönüo) kapı kolu, baklava, erişte, kablo...

Bu arada Sim adına bayramınızı "http://afft.cankaya.edu.tr/media/video/tebrik(low-res).zip"
(ya da bende hız canavar gibi izlemişken adam akıllı bi çözünürlükte olsun!! diyenlere; )
"http://afft.cankaya.edu.tr/media/video/tebrik(high-res).zip"
linkinden izleyebileceğiniz video ile kutlarım...
"Nie adam akıllı link vermiosun be adam" dienler için;
"Parantezler işi bozdu abi..."
"Nie parantez kullandın be!!" diyenler için;
"Bilmem!?..."

Her ne kadar sizden uzak olsamda su anda kalbim sizlerle... Selcuk su bayram tebrigi videon tek kelimeyle harika olmus, gülmekten öldürdün beni.. Bi tanesin ;) Ayrica güzel yorumlari icinde Zıkkım'a teşekkürler...

şarkıyı dinledim ve artık günde 1 ölçek iyi geliyor desem abartmış da olmam :) hepinize başarılar arkadaşlar..bu şekilde devam ederseniz eminimki ilerde çok güzel şeyler de ortaya çıkıcaktır..

Geri