Isigin Yansimasi

ya harbe giden sarı saşlı çocuu toraman söylemiyo muydu? Biraz daha adamken hani..saçları falan uzundu..Satel tv vardı falan..Ben toramandan dinledim sanki..baya eskidir bu bahsettiğim yıllar..Işığın yansıması..Alla alla..Şu esra ceyhanda çalan davulcu o grubun eski davulcusu muydu? O herifte tam bi pislik ya..Esra Ceyhan zaten yemiş bitirmiş bi hatun..Hatta gelsin bi de *benimkini yesin bitirsin..

Benimki: Eski Türklerde ee şey..ee bi çeşit limon..
 
Üni yıllarımdayken (gençken yani) arkadaş birdenbire adlı bi şarkılarını dinletmişti.. o şarkının sözlerini hala unutmadım ama başka bi şarkılarını dinlemek için bi gayret sarfetmedim... Bİ şiirdi galiba 'birdenbire' .. orhan veli nin miydi kimindi o ? yada ben yanlış hatırlıyorum...
 
burada Işığın Yansıması başlığı olduğunu yeni gördüm,gördüm ve sevindim :)
Harbe giden sarı saçlı çocuk çok güzel,adamın sesi harika.
bayağı tanınırlar yakında,özgürlük parkında o kadar reklam yaptılar.her şarkının sonunda Işığın yansıması dediler :) :)
ben de albümlerini bulamıyorum.bilgisaya indirdiğimle yetiniyorum :(
 
janer demiş ki:
ışığın yansıması adlı grubun solisti eskiden a'dan z'ye adlı programı açan kişi miydi bilen var mı??
ve programdaki o davulcu kişi o albümün (birdenbire) davulcusumudur??
birdenbire adlı klip açılırken müşfik kenter bir şiir okuyormuydu??

bu 3 soruya cewap istiyorum bilenlere!...

1- evet,grubun eski solisti (ali erenus değil, ama adını bilmiyorum) a'dan z'ye de bi ara solistti, şimdiki keltoş gelmeden önce...
2- programdaki o davulcu kişi (uzun, kır, kıvırcık saçlı) o albümün davulcusudur...
3- klip açılırken müşfik kenter şiir okumuyordu, sadece ''herşey birdenbire oldu'' diyordu.
 
"NATO'ya Karşı Uluslararası Gençlik Kampı" İstanbul/Kemerburgaz'daki organizasyonda sahne aldılar. Hep birlikte haykırdık. "YANKEE GO GOME!"
 
bunların bi sarkılarını dnleyebldm sadece...o da birdenbire.süper.hersey birdenbire oldu birdenbire vurdu gunısıgı yere yollar kırlar kediler insanlar birdenbiree..süper ya.ama albümlerini bulamadm
 
çok sağlam bir grup ama çoğu kişi bilmez...bence dinleme fırsatını yakalayamamış olanlar kendilerini şanssız hissetmeli ve hemen bulup dinlemeli...
 
geçen d&r da gezerken ışığın yansımasını iki albümüne rastladım.orda bulunması şaşartıcı,çünkü oraya daha önceden sormuştum.
 
Zeytinli’de Rock Tatili

Edremit - Zeytinli de 15-16-17 Temmuz tarihlerinde Zeytinli Belediyesi ve Poem Organizasyon işbirliği ile gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali ile Türkiye’nin önemli rock gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor.

3 gün sürecek festivalde deniz, plaj, müzik ve alternatif sporlarla dolu, çok renkli aktiviteler iç içe olacak. Üstelik girişler ve kamp alanı ücretsiz…

Türkiye’ nin Önemli Rock Grupları Körfezde

Aralarında Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Kesmeşeker, Pilli Bebek, Işığın Yansıması Barış Akarsu ve Almanya’dan Kitty Solaris gibi gruplarında bulunduğu toplam 17 Rock grubu Temmuz ayının en güzel günlerinde büyük bir hızla festival alanına dönüştürülen Zeytinli Altınkum plajında müzik tutkunlarıyla buluşacak.


Festivale katılan grupların tam listesi şöyle;

Moğollar
Bulutsuzluk Özlemi
Kesmeşeker
Işığın Yansıması
Solaris – Almanya
Barış Akarsu
Zardanadam
Pilli Bebek
Pin Up
Karakedi
Yolgezer
Deli
Catafalque
Çamur
Repertuar Dogs
ve bir sürpriz grup…


24saat x3gün= 72 Saat Eğlence, Müzik ve Plaj
Tırmanma duvarı, paint ball, insan langırtı, trambolin, salto, rodeo, su sporları, plaj voleybolu ve daha bir çok gündüz aktivitesi festivale katılan tüm misafirlere eğlenceli saatler yaşatacak. Güneşin, Zeytinli’ ye özgü hafif bir rüzgarla etkisini hissettirdiği anda bölgenin en güzel kumuna sahip plajından berrak Ege sularına girilebilecek. Kamp alanındaki dostluklar sabahlara kadar sürecek bir sohbet ortamını açacak.

Kamp Alanı düzenleme ve koordinasyonu ; kampçılık ve dağcılık çalışmaları ile Türkiye’nin en önemli doğa ve sporları kurumlarından olan ADRENALİN tarafından yapılacaktır.

Ayrıca festivale çeşitli sivil toplum kurumlarının da katılımı da gerçekleşecek.


İnşaatı Hızla Süren Festival Alanı ;

Yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine inşaat edilen festival alanı gerek altyapısı gerek çarşı-pazarı ile büyük bir tatil köyü gibi olacak. Festival alanı içerisinde yiyecek-içecekten sağlık ocağına, hediyelik eşyadan plaj malzemelerine kadar ihtiyacı duyulacak bir çok şey çarşı-pazar bölümünde yer alacak. Özel bir şekilde güvenliği sağlanacak alanda 3 gün boyunca müzik ve eğlenceye doyacaksınız…


BİLGİ İÇİN: 0212 245 96 06 – 0212 245 96 07


NASIL ULAŞILIR?

Zeytinli’ye İstanbul’dan Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit üzerinden gidebileceğiniz gibi, Tekirdağ-Çanakkale yolunu da tercih edebilirsiniz. Bu yol manzarası güzel trafiği az ve 450 kilometre.

İstanbul-kınalı arası otoyolu kullananlar Tekirdağ’dan Keşan’a sonra da Gelibolu’ya gelecekler. Buradan Lapseki’ye veya Eceabat’tan Çanakkale’ye karşıya geçmek için Feribotlar saat başı kalkıyor. Truva’dan, Edremit Körfezi’ne inerken Zeytinli sizi karşılıyor.

Aynı yolu otobüsle almak isteyenler Pamukkale, Uludağ, Kamil Koç, Akçay veya Metro Turizm’in seferleriyle gelebilirler. Zeytinli’den Edremit’e Assos’a sefer yapan minibüsler var.


1. Ulaşım : İstanbul - Bursa - Balıkesir - Edremit - Zeytinli

2. Ulaşım : İstanbul - Keşan - Gelibolu - Çanakkale - Zeytinli

3. Ulaşım : İstanbul - (Feribotla) Bandırma - Balıkesir - Edremit - Zeytinli

Yenikapı Feribot İskelesi EMİNÖNÜ : Tel:+90 (212) 517 96 96http://www.zeytinlirockfest.com
 
Geri
Üst