Behringer Gdi 21

Ultra G analoglarla kullanıldığında tonu hacimlendirir oldukça. Bu bağlamda clean tonun daha tok ve oturaklı, drivelar ise sinek vızıltısı olmaktan çıkar. Öneririm şahsen, ses sisteminde denedim ve güzel sonuç aldım ancak bilgisayarda kullanmadım o şekilde bir setup :)

merhabalr boss me-50 de amfi simülatörü olmadığı için bu aleti almayı düşünüyorum sadece modelleme için kullanacağım prosesörden önce mi bağlamalıyım sonra mı?

clean modunda drive tamamen kapalı iken bile bole biraz drivelı bi clean oluyo bole arpej vs de sorun olmuyoda ritimde falan sorun oluyo bu sorun nasıl giderilir?

xFRaTx demiş ki:
merhabalr boss me-50 de amfi simülatörü olmadığı için bu aleti almayı düşünüyorum sadece modelleme için kullanacağım prosesörden önce mi bağlamalıyım sonra mı?

ben de gdi21 aldım. boss me 50 ile kullandınız mı nasıl sonuç verdi?

clean modunda drive tamamen kapalı iken ben de bir cızırdama yapmadı gerçi yüksek ses sistemlernde denemedim. amp tweed mod clean da böyle..
amp'i veya mod'u değiştirirsen distortionlu ses çıkıyor.

Det_Nye_Riket demiş ki:
clean modunda drive tamamen kapalı iken bile bole biraz drivelı bi clean oluyo bole arpej vs de sorun olmuyoda ritimde falan sorun oluyo bu sorun nasıl giderilir?

bende de ayni sorun mevcut fakat amp=tweed ve mod=cln mic=clsic olarak kullanirsan en az drive'li tonu elde edebiliyorsun.

selamlar herkese,

şuanda elimde sadece boss mt-2 var, evde de 10 wattlık bir ampteq amfim.
mt-2yi satıp veya takaslayarak bu aleti alıp almamak arasında kaldım.
istediğim şey şunlar :

- Evde laptoptan kayıt yaparken adam gibi bir sonuç almak (tabiiki ses kartı vs etkilidir, bende onboard bi ses kartı var sadece. ancak yine de beni ileri bir noktaya taşımasını umuyorum zira iyi bir ses kartını alacak param yok)

- Yarın öbür gün konser gibi birşey olursa bu aleti kullanarak amfim varmış taklidi yapmak (zira eski bi konserde sırf mt2 ve crybaby ile miksere girmiştim, sahnede oturup ağlamaya başlayacaktım)

- Ve son olarak da, bunu almak için eğer mt-2yi satarsam veya takaslarsam distortion pedalı olarak da kullanabilmek (daha çok thrash ve death metalle uğraşıyorum)

Bunların hepsini çok iyi yapabilen tek bir alet yoktur muhakkak, ancak bu konularda bana yardımcı olması esas amacım. Diğerlerinden ayrı olarak 2. saydığım konser olayında hakikaten iyi bir sonuç almayı bekliyorum zira bu aletin esas olayı o anladığım kadarıyla. Bunun dışında kayıtta önemli bi fark yaratacaksa kendisine sarılıp uyuyabilirim sanırım.
Ek olarak, eğer ilk iki işi iyi yapar, 3.nün yerini tutmaz derseniz de artık mt-2yi satmayıp bi şekilde para bulucaz :)

dorlin demiş ki:
selamlar herkese,

şuanda elimde sadece boss mt-2 var, evde de 10 wattlık bir ampteq amfim.
mt-2yi satıp veya takaslayarak bu aleti alıp almamak arasında kaldım.
istediğim şey şunlar :

- Evde laptoptan kayıt yaparken adam gibi bir sonuç almak (tabiiki ses kartı vs etkilidir, bende onboard bi ses kartı var sadece. ancak yine de beni ileri bir noktaya taşımasını umuyorum zira iyi bir ses kartını alacak param yok)

- Yarın öbür gün konser gibi birşey olursa bu aleti kullanarak amfim varmış taklidi yapmak (zira eski bi konserde sırf mt2 ve crybaby ile miksere girmiştim, sahnede oturup ağlamaya başlayacaktım)

- Ve son olarak da, bunu almak için eğer mt-2yi satarsam veya takaslarsam distortion pedalı olarak da kullanabilmek (daha çok thrash ve death metalle uğraşıyorum)

Bunların hepsini çok iyi yapabilen tek bir alet yoktur muhakkak, ancak bu konularda bana yardımcı olması esas amacım. Diğerlerinden ayrı olarak 2. saydığım konser olayında hakikaten iyi bir sonuç almayı bekliyorum zira bu aletin esas olayı o anladığım kadarıyla. Bunun dışında kayıtta önemli bi fark yaratacaksa kendisine sarılıp uyuyabilirim sanırım.
Ek olarak, eğer ilk iki işi iyi yapar, 3.nün yerini tutmaz derseniz de artık mt-2yi satmayıp bi şekilde para bulucaz :)

3 in 1 hocam işini görür bu alet..
bende var hiç kullanmıyorum ama güzel bir setupum ve 60 wattlık anfim olduğu için, moda diye almıştım :p :D

Sonunda bu cihazı kullandım. Bir yıl kadar gecikmeyle yazıyorum yorumu, başlık yeni gözüme çarptı.
Geçtiğimiz sene (2009) çok fazla araştırdım bu cihazı, bar programına amfi taşımak istemiyordum, processorüm de yok, analog pedal seti kullanıyorum ne yapıcam?
Gittim bir adet GDI-21 buldum. analog pedal setimin en sonuna sanki bir amfiymiş gibi bu pedalı bağladım. program boyunca o hep açıktı ve en önemlisi çıkış XLR bağlantısı ile yapılıyordu. İnanın (tabi ki denemeden anlayamazsınız ama) gerçekten çok çok iyi bir sonuçtu. Elbette ne yaparsak yapalım, istersek amuda kalkıp çalalım :) amfi + mikrofon sonucu yakalayamayız fakat gerçekten nasıl olduğunu anlayamadığım şekilde tuşelere çok iyi cevap veren bir sound yakalamıştım, adeta lambalı amfi tuşe hassasiyeti gibi.
Ben geçen sene araştırırken bu kadar iç rahatlatıcı bir yorum göremediğim için gönül rahatlığı ile almamıştım pedalı. Şu anda arıyor olsaydım içim çok daha rahat olurdu.

benim de bugün ikinci eli elime geçti.henüz dün Pan Müzik'ten aldığım Behringer Eq700 Equlazier ile mükemmel bi uyum içinde çalıstı.setup söyle oldu dolayısıyla:

Gitar - Eq700 - Gdi 21 - Amfi

sadece bu ikisi ( üstelik pan müzikte eq in sıfırı 65 lira iken) mükemmel sonuç verdi bana. xlr çıkısını henüz kullanamadım.sayet evde xlr girisli bir alet yok malesef.

önümüzdeki konserimizde xlr girisini deniycem ve buraya yazıcam.

almak isteyenlere kesinlikle öneriyorum..kessinlikle...

Geri