Bulutsuzluk Özlemi

Unutulmamasi ve atlanilmamasi gereken bir grup... Bu rock muhabbetine beni sokan grup... Konserlerinde en çok zevk aldigim grup... Türk Rock piyayasinda zirvede(bana göre) Daha önce bu basligin açilmamis olmasi üzücü...

yaş 18 olunca ve ankara gibi istanbul'daki rock olaylarından çok uzak olduğunu düşündüğüm bir yerde oturunca çok sayıda müzik dinlememiş ve birçok şeyi denememiş oluyor insan..ben de burada herkesin yaptığı gibi kendi açımdan bakacağım olaya..
bu açı da bulutsuzluk özlemi'ni apayrı bir yerlere götürebiliyor..nasıl bir şeydir "beynim zonkluyor" öyle..ve nasıl hoş bir vokaldir "uçtu uçtu"daki..ne güzeldir "evinde gitarın var mı" yoksa gitmeyelim size bende var..ve sonraları..ileri düzeyde bir konser albümü..akın eldes'in müthiş soloları ve tarzı..ve bir ankaralı için ne mutlu ki ankaralı bir gitaristle yapılan bir albüm..bizimde ankaramızda süleyman bağcıoğlu'muz ve burak güven'imiz var..kimbilir daha ne çok müzisyen var da olanaksızlardan dolayı bilmiyorum..
ve bir açıdan da yazık..grubun savunduğu politik düşünceyi benimsemeyip ya da benimsemediğinden dolayı dinlemeyen ya da dineleyemeyenlere..ben de zerdusht gibi rock olayına bulutsuzluk özlemi'yle girdim..
son olarak derim ki:artık büyük bir konser vakti geldi..gerçekten büyük bir konser olsun...saatlerce sürecek bi şey..sevgiler..

Hayat görüşleriyle, müzikleriyle, idealleriyle müthiş bir grup. Ayrıca en sempatik grup ödülünü veriyorum (Şİmdi Serdar Öztop geldikten sonra bu düştü diyicem, dayağıda yiyicem Mahcem'den ;) )... En son 1 ay öncemi ne Ankara'da konserleri vardı, canlı performansları inanılmaz iyiydi.

bulutsuzluk özlemi ve mavisakal,beni rock müzikle tanıştıran ve bu müziği bana sevdiren iki gruptur...
bir kere bulutsuzluk özlemi çok iyi bir konser grubu bana göre.. tüm elemöanların konser performansları teker teker muhteşem.. hele sina abinin yaptığı şovlar süper oluyo..

Hastası oldugum bi guruptur.İlk albümleri beni pek etkilemesede son 3-4 albümlerini sürekli dinlerim.Türk rock ı icin cok önemlidir bence bu gurup ama hic canlı gorme fırsatım olmadı.En kısa zamanda umarım yoksa gozum acık gidecem öbür tarafa :kafaat onları buradan :alkıs lıyorum

Beni de bu müzikle tanıştıran grup. Bir iki kere canlı izleme fırsatım oldu. Cidden seyirciyle diyalogları harika. Bir ara snırım İzmir Senfoni Orkestrası ile bir şeyler yaptılar ki İzmir oldğuna pek emin değilim başka bir toplulukta olabilir, çok güzel olduğunu duydm elinde bir kayıdı falan olan var mı ?

nejat'ın karizma diye anlatılması bana iyi gelmiyor..karizma bir yere kadar iyidir..nejat'ta bundan ötesi var..yalnızca nejat'ta değil,birçok yerde bu böyle..sevgiler..

Turk rock `inda yeri cidden buyuk.Hatta rock da diyelim..Dinledikten sonra `Turkce rock daha baska nasil yapilabilirki? HELAL !!` gibisinden sozlerin sarfedildigi grup dur.Ailecek severiz. Gercekten neden basligi acilmamis bende sasirdim.. Turk rockini bi yerlere getiren adamlardir.Uctu Uctu ellerinizden oper.Keep Rockin kardesler..

tepedeki çimenlikte
yalınayak dolaşarak
yemyeşille masmavinin
ortasında uzanarak
hayaller kurarak
rüzgara savurarak
vazgeçmek birdenbire
herseyden vazgeçmek...

tepedeki çimenlikten
seyreylemek şu alemi
küçülmüş ufacık olmuş
insanların alemi