"Forumdaki Gitarcılar Hangi Markayı Tercih Ediyor Acaba

hangi marka gitarı tercih ediyorsunuz??

• fender/ squire

Oylar: 0 0.0%
  • ibanez/ gio

• jackson/ charvel

• cort

• esp

• henüz türkiyede distribütörlüğü bulunmayan markalar(carvin-godin-musicman vb..)

• yerli markalar (s.b. dreams, murat sezen, vic, v.b.)

• washburn

• diğerleri...

• Toplam oy veren
    2
evet arkadaşlar, bir işletme bölümü öğrencisi olarak bu başlığı açıyorum... böylece hocamın vermiş olduğu ödev yüzünden sanayide mal gibi gezmiycem... hehe hehe :D ...öhöm...arkadaşlar başlık belli.. amaç hangi markanın neden tercih edildiğinin öğrenilmesidir..lütfen sadece düşüncelerimizi yazalım...bir marka tartışması yaratmayalım mümkünse...

NOT: bu başlık bir üniversite ödevinde kaynak olarak kullanılacaktır...

Jackson JS30 Dinky (hindistan) kullanıyorum şu an, çok memnunum köprüsü çok stabil klayve rahat action'ı iyi... Bu gitara kütük gibi diyenler var ama ben çok memnunum sonuçta bana rahat ve güzel geliyor...

efenim ben şu an iki adet jackson kullanmaktayım biri sl1 biri jdr94.Bu gitarlardan çok memnun elime alınca bunları bırakmam na-mümkün :D Özellikle sl1e aşığım pahalı olduğu için aldım snobum çünkü pahalı ne varsa alırım :mrgreen: şaka bir yana ürün logosu,gitarın dizaynı,sesi fln gerçekten çok güzel.Bir de sevdiğimiz gitaristlerin kullanmasının da etkisi olmuyor değil.

Bir de fonetik olarak güzel bangır bangır CEKSINNNN demek var,cort...demek var :D :D :D

nasıl iyi oldu mu :D

modifiyeli bi axs-32 ibanez im war.. bissürü gitarım warken (hatta bunların içinde ibanez olan gitarlar da war) sattım. we bu gitarı kullanıyorum.. gio serisi hakkında pek bi fikrim yok ama ibanezin gerek işçiliği gerek tonu ,gerk aksamları olarak ban çok hitap ettiği we bi okadar da kalıtelı olduğu kanısındayım..hem daha sert müzik hemde gayet sof bi sound u yakalayabilme bence ibaneze has.aslında gibson fender fln war da neyse :D yani demek istediğim jackon,esp hep bi tarz ahitab eder bnce ibanez seçmemdeki etken beni bi kalıba sokmaması :D herkese kolay gelsiin..

lipstick_ demiş ki:
...hem daha sert müzik hemde gayet sof bi sound u yakalayabilme bence ibaneze has.aslında gibson fender fln war da neyse :D yani demek istediğim jackon,esp hep bi tarz ahitab eder bnce ibanez seçmemdeki etken beni bi kalıba sokmaması :D herkese kolay gelsiin..
Vala ben şu an,Jackson Dr3 kullanıyorum ve gerektiğinde çok sert thrash tonları da hacimli,derin,yumuşak satriani tonları da yakalayabiliyorum.Dr3 bence jackson'ın ton spektrumu en geniş gitarlarından biridir .Jackson genel sahip olduğu -sert metal gitarı- kanısının aksine birbirinden çok farklı tonlar yakalanmasını mümkün kılan bi markadır.Nacizane düşüncelerim bunlardır.

ya aslına bakılırsa burda lipstick_ de haklı serkannda haklı. çünkü jacksonla ne kadar yumuşak tonlar elde edebilsende o gitarın çok farklı bi imajı var benim gözümde. "kodummu oturtur" edası var yani. :D bi jacksonla duman mor ve ötesi çalan birini görsem aklıma gelen ilk şey "ulan gitara yazık" derim. ama bu benim düşüncem. bu jacksonun benim kafamdaki yeri. çünkü o gitarı sürekli siyah giyinen abilerin uzun uzun saçlarını sallayarak çaldığı gitar olarak görüyoruz hep :D
ibanezin biraz daha tekniğe dayalı bi havası var. sanırım bu havanın oluşmasında satriani ve vai abimizin büyük emeği var :D lipstickin dediği gibi herşekle girebilen bi ifadesi var gitarın
bende ibanez kullanıyorum sanırım bu gitardanda vazgeçmem sonuçta bu bi hitap meselesi damak tadı gibi bişey yani.

ama şimdi ben burda ibanezi ne kadar anlatsamda traş yani. çünkü rastansaga daha bu konuyu görmemiş. o bi gelsin 3 sayfa cort anlatır size hemde öle bi anlatırki elinizdeki gitar jemm olsa bile o gitardan tiksinirsiniz öle böle değil baba yaa
:D:D:D:D:D:D:D

sansasyon demiş ki:
...
ibanezin biraz daha tekniğe dayalı bi havası var. sanırım bu havanın oluşmasında satriani ve vai abimizin büyük emeği var :D lipstickin dediği gibi herşekle girebilen bi ifadesi var gitarın...

:) şimdi unutmayalım ki Zamanında steve vai de birçok Jackson gitar kullanmış,edinilen yanlızca değişik bi imaj bana kalırsa(ki şu andada bi ton Jackson'ı var vainin yani,hemde paso soloist varya ne cin o :) hatta alcatrazz zamanında kullandığını biliyorum bunları genelde,hata bi arkadaş daha öncede söylemişti bunu galiba.E tabii bütün bunlar ibanezin de kötü gitar olduğu anlamına gelmez iyisi var kötüsü var neyse.Herkesin yavrusu kendine güzel vala ne diyim.Bu başlığıda sevdim ha şaka maka :)

ha bide şu an Vai-answers ile for the love of god çalıyorum vallahi billahi ton aynı tutturdum nası olduysa,bende şaştım kaldım

abi fender beni ağlatıyor adeta valla duygusalım diyor adam..... yeri geldimi muzipim diyor...yeri geldimi oklava gibi kafana inerim diyor ..... bide ama beni her müzik türünde kullanmaya kalkarsan valla yardımcı olmak istemiyorum benim bir felsefem var diyor ağır abiyim diyor -oyüzden ciddiyetine güvenip fenderden şaşmıyorum-

sansasyon demiş ki:
ama şimdi ben burda ibanezi ne kadar anlatsamda traş yani. çünkü rastansaga daha bu konuyu görmemiş. o bi gelsin 3 sayfa cort anlatır size hemde öle bi anlatırki elinizdeki gitar jemm olsa bile o gitardan tiksinirsiniz öle böle değil baba yaa

Geldim abi :) ben de bugün diyorum neden kulağım çınlıyor.

Tercihim tabii ki Cort a.q. :) 3 sayfa yazmayacağım ama şöyle diyim:

1- 1000$'ın altında özellikle Türkiye'de paranın karşılığını en iyi Cort veriyor. 500-600$ lık gitarına bile adamlar EMG,Seymour Duncan, Lace Sensor.Bartolini falan döşüyor ve hardware(TonePros,Fishman,Wilkinson,GraphTech ve hatırlayamadığım daha bir çoğu; stok telleri bile düşük modellerde D'Addario, yüksek modellerde Elixir Nonoweb) olsun, ağaç olsun en kalitelilerinden kullanıyor. (genellikle üzerindeki tüm hardware+manyetik falanın toplam fiyatı gitarın fiyatını geçiyor.)Yani full özelliklerle bu fiyata bu gitarları sunuyorsa aynı özelliklere sahip olmak için 3 kat daha parayı çöpe atmanın gereği kalmıyor.

3- Çok versatile, çok yönlü modelleri var. Tarzınız ne olursa olsun, size de uygun bir Cort var. (oha :) )

2- Yurtdışı fiyatları ile Türkiye fiyatları aynı, hatta çoğu zaman burada daha ucuz olan tek marka.

3- Bu güne kadar 4 tane Cort elektro edindim ve kalitesiyle de tam güvenimi kazandığı için artık bırakmam çok zor.

4- Cort 40 yıllık bir marka. Şimdilik çok az karla çok kaliteli gitarlar satarak isim yapmaya çalışan bir marka.(alt modellerden kötüleri de yok değil) Ünlü gitaristlere ve reklama para harcamaktansa böyle bir strateji belirlemişler ve bana uyuyor :) Sürümden kazanmaktalar. Ürettiği gitarların çok büyük çoğunluğu zaten bildiğimiz en ünlü markalar için üretiliyor. Kendi markasıyla bildiğimiz "Cort" lar üretimlerinin çok küçük bir kısmı. Bugün her yıl dünyadaki tüm üretilen gitarın %35'i(yani her 3 gitardan biri) Cort fabrikalarından çıkıyor. Sadece Kore Incheon elektro gitar fabrikasında, yıllık 120.000 elektro ve bass gitar üretiliyor.

5- Adamlar 10larca yeni model planlıyor. 5-6 sene içinde Cort markası oturduğunda(oturursa tabi) şimdiki tüm modeller 2 katı fiyatına satılmasını bekliyorum. O gün gelene dek kardayım yani :D

6- Bide ismi güzel olsaymış :LOL:

Cort X6 aldım Daha Yeni Bu Hafta 4 yıldır gitar Düşkünüyüm Vew Çalmaya Çalışıyorum aslında ŞEkİL olarak ESP (GL 600FB) Gastasıyım Ton Olarak İbanez Ama Pahalı Olduğu için Ne PAhalı Olan Nede Şekilsiz ve Kalitesiz olan Gitar Almak İsteedim Dolaysı İle Ortayı Bulmayı Beceren CORT :Beni Memnun Etti

Geri