Ultra-g Nin 4x12 Kabin Simulasyonu-ses Örneği Eklendi

Arkadaşlar bugün ancak bir deneme kaydı yapabildim. Aşağıda linkini veriyorum. Tamamen kuru ve ham bir kayıt efekt vs hiçbirşey kullanmadımki fark daha iyi anlaşılsın. Boss OD-1 overdrive pedalını direkt pc ye girip kaydettim sadece bir tane pedal yani. Bu kısım yani sadece OD-1 li kayıt aşağıdaki mp3te 20. saniyeye kadar devam ediyor. 20. saniyeden sonraki kısımda Boss OD-1 i Ultra-G ye girip kabin simulasyonunu açtım. Baştaki hi-fi ses ile kabin simulasyonlu kayıt arasındaki farkı muhtemelen herkes görecektir. Kayıtta öyle ahım şahım bir ton beklemeyin sıradan bir ton oldu. Çünkü ne ne efekt ne eq ayarı ne birşey direkt girdim efektsiz çaldım. Burda tondan çok basit bir overdrive pedalını bile ultra-g ile nasıl tek başına kullanabildiğimizi göstermek istedim. Yoksa orda duyacağınız kayda daha sonra bir sürü efekt ekleyip tadından yenmez hale getirmek kolay. Önemli olan kaydın ikinci yarısında tonun nasıl hi-fi lıktan kurtulup gerçekçi gitar tonuna dönüştüğünü paylaşmaktı sizinle.

Ultra-G deneme kaydı :
http://rapidshare.de/files/9987292/ultrag-test.mp3.html

evet baya bi fark var arada, bi de jın jın jın şeklinde muting li power chordlu agresif bi şeyler çalsaydın aletin sesi nasıl toparladığını daha iyi anlardık,benim merak ettiğim boss metal zone la nası bi sonuç verir aslında bi metal zone ve bu aletten alıp denemek lazım

bişey daha soriyim; normalde sendeki pedalı tek takdığında dip gürültüsü falan oluyomu,eğer oluyosa behringer e bağladıktan sonra bi azalma oluyomu

ses kartın nedir

Yooo dip gürültüsü falan yok gayet sorunsuz. Yalnız bu aleti almayı düşünenler olursa hatırlatmam şu olacak : aleti pc ye takıp kullanacakların ya ses kartında xlr girişi olmak zorunda ya da bir miksere girip ordan pc ye sesi iletmeleri gerekiyor. Hani alıpta hüsrana uğramayın diye aklıma geldi. Bende behringer UB802 mikser var. Şu şekilde girdim :

Gitar->Boss OD1->Ultra G->Mikser->PC

Bu arada yakın bir zamanda sert bir ritm de çalar kayıt koyarım. Gerçi OD-1 ile sert ritmde zor ama bakalım olmadı arkadaştan falan bir MT2 falan ödünç alırsam kayıt koyarım.

digitech pedal serilerinde bulunan ikinci output(mixer) çıkışını diğer pedallarla bereber kullandığınızda diğer pedallarda digitechin kabin simulasyonundan etkileniyor galiba ultra -g nin bilgisayara direkt bağlantısı yok oyüzden mikseri olmayıpta kayıt için kabin simulasyonu arayanlara tavsiye ederim

Bu aleti ankarada nerden alabilirim. Şu anda satan bi yer varmı? Bi de türkiye fiyatı ne kadar? Music123 de 35 dolar.

Boss Me30 + Ultra-G + Mixer yapsam idare eder bi sonuç alırmıyım barlarda?

Aydınlatırsanız ve yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim...

Ankara da.. Adresi de aşağıya yazdım.

Pan Müzik
Meşrutiyet Cad. Hatay Sk. 8/A Kızılay 06640 Ankara

Tel : 0312 425 77 67 Fax : 0312 417 97 66

Fiyatı nakitte 80-YTL civarındaydı.

Bu aleti sadece DI Box özelliği için değil daha çok 4X12 kabin simülasyonundaki başarısı sebebiyle GT-8 ile birlikte bile kullanıyorlar. Aslında ekipmanınla gitsen veya sadece me-30 la gitsen orda bir gitarla denettirirler herhalde. Bir keresinde gittiğimde birisi gitarı orda bağlamış deniyordu bir müşteri. Bence me-30 da ultra-g ile gayet güzel gerçekçi gitar tonları elde edebilirsin ben çok memnunum demiyorum bu az gelir, diyorumki setup ımın en nadide parçası bu alet. Ultra-G geldiği günden beri evde gitar çaldığımı hissediyorum resmen.

Bunun üzerine bir de DI box mı almalıyım ben Bar da direk mixera girip iyi sonuç elde etmek için yoksa sadece me30 + ultra-G idare eder mi? Me30 un üzerinde basit bi amfi simülasyonu var G.amp Simulator diye kabin olayını da bu alet halledince extra bişeye ihtiyacım olur mu? Pek bilgili değilim de bu sisteme direk giriş konusunda... Bi de ben aleti PAN da denerken bi amfi de denersem tam bi fikir sahibi olamam çünkü me30 amfide zaten iyi sonuç veriyor...

Aslında şöyle : Ultra-G hem bir DI box hemde kabin simulatörü.Yani bu alet iki işlevi de yerine getiriyor. Ultra-g alınca ayrıca DI Box almana gerek olmuyor. Ancak Me-30 un üzerinde zaten mixer e çıkış için özel bir düğmesi vardı diye biliyorum. Yani normalde DI Box almadan me-33 ü direkt pc ye veya mixere girip hi-fi olmayan iyi bir sonuç alman lazım. Burda Ultra-G nin kabin simulasyonu için belki tavsiye edilebilir demek istemiştim. Çok daha gerçekçi kabin simulasyonu için. Aslında benim gördüğümde zaten adamın biri gitarı pan müzikte direkt mixere girip deniyordu. O açıdan me-30 la gidip bir dene diye aklıma gelmişti orda direkt mixere girerek deneyebilirsin sanırım.

Yani me-30 u ultra-g almadan da direkt sisteme girebilmen lazım me-30 üzerinde line ve amp diye sanırım iki seçenek sunan bir düğme olması lazım tam emin değilim. Line a getirdiğinde direkt mixer için çıkışta kullanabiliyorsun ek birşeye ihtiyaç olmadan. Burda Ultra-g bence zaruri bir ihtiyaç değil ama mevcut soundunu çok çok daha iyi hale getirmek için kullanabilirsin yoksa illada alman gereken bir ekipman değil açıkçası ultra-g.

Me 30 da çıkış olarak sadece Phones (ince jack için yani bildiğimiz ufak kulaklık girişi) Output Left (mono) , Output Right var. Onun dışıdna üzerinde G.Amp Sim diye sesi baya adam eden bieşy var ama pc ye girdiğim de power chord vurduğum anda pek iç açıcı sonuçlar alamıyorum yine Hi Fi bi ses geliyor. Pan musice gittim aleti sordum nce 55€ +kdv dediler 69€ yapıyodu. Nakit alımda %25 indirim varmış 83 milyon ediyor. ME 30 ile gidip deniyeceğim memnun kalırsam aldım :) Teşekkürler

Ultra-G ile pc ye çıkış yaparak bir kayıt yapmıştım geçenlerde merak edenler aşağıdaki linkten 390kb lik kısa mp3 ü dinleyebilirler. Özellikle şarkının ilk başındaki tonda kendimi resmen steve vai in tonuyla çalıyormuş gibi hissettim. Evde sadece GDI21 ile böyle bir sonuç almamı ultra-g sağladı büyük alet. :LOL:

Ultra-G Solo yeni ses örneği

Blackburn demiş ki:
Ultra-G ile pc ye çıkış yaparak bir kayıt yapmıştım geçenlerde merak edenler aşağıdaki linkten 390kb lik kısa mp3 ü dinleyebilirler. Özellikle şarkının ilk başındaki tonda kendimi resmen steve vai in tonuyla çalıyormuş gibi hissettim. Evde sadece GDI21 ile böyle bir sonuç almamı ultra-g sağladı büyük alet. :LOL:

Ultra-G Solo yeni ses örneği

hocam harbi süper ton yakalamışın nası yaptın bu işi,GDI21 nedir :D

Valla işin güzel yanıda orda ya, bişey yapmadım tonu yakalamak için öyle aman aman uğraşacak şekilde aşağıdaki setup tan bu sesi elde ediyorum ama ultra-g yi setup tan çıkarınca bütün büyüsü bozuluyor tonun. Ultra-G yi takıp 4X12 kabin simulasyonunu açınca tonlar coşuyor.

Gitar-->GDI21-->Ultra-G-->Mikser-->PC (vst plug-in reverb)
(Gitar : Ibanez Rg350dx inf manyetik bridge)

Yukardaki setup ta drive ı sağladığım Behringer GDI21 yani Sansamp GT2 nin kopyası. GT2 den de ultra-g yi bağlayınca birebir bu gönderdiğim mp3 teki sesi elde ediyorum. Yani gönderdiğim mp3 aynı zamanda GT2 içinde referans olabilir.

@Perfectionist, aletin Ankara pan Müzik teki fiyatı 80-YTL civarı. Tünelde kesin vardır diye düşünüyorum ama fiyatlarını ben Ankara lı olduğum için bilemiyorum. :LOL:

Blackburn demiş ki:
Valla işin güzel yanıda orda ya, bişey yapmadım tonu yakalamak için öyle aman aman uğraşacak şekilde aşağıdaki setup tan bu sesi elde ediyorum ama ultra-g yi setup tan çıkarınca bütün büyüsü bozuluyor tonun. Ultra-G yi takıp 4X12 kabin simulasyonunu açınca tonlar coşuyor.

Gitar-->GDI21-->Ultra-G-->Mikser-->PC (vst plug-in reverb)
(Gitar : Ibanez Rg350dx inf manyetik bridge)

Yukardaki setup ta drive ı sağladığım Behringer GDI21 yani Sansamp GT2 nin kopyası. GT2 den de ultra-g yi bağlayınca birebir bu gönderdiğim mp3 teki sesi elde ediyorum. Yani gönderdiğim mp3 aynı zamanda GT2 içinde referans olabilir.

@Perfectionist, aletin Ankara pan Müzik teki fiyatı 80-YTL civarı. Tünelde kesin vardır diye düşünüyorum ama fiyatlarını ben Ankara lı olduğum için bilemiyorum. :LOL:

hocam bende gt-8 var.direk bilgisayara girince sesler hi-fi gibi oluyo ama tamda değil.onun için senden ricam.aradan mixeri falan kadırıp bi direk ses karına XRL olmadan girerek kayıt yaparmısın sana zahmet.yani eğer öylede tonlar ii ise ben bi tane bu aletten alcam.çünkü kayıt yaparken gt-8 den duyduğum tonla kayıttaki ton tutumuyo.bunla çözebilirmiyim ona bakcam.yani direk 1/4 ile falan girincede yada kulaklık çıkışı ile girincede tonlar hi-fi mi oluyo bu DI box ile yoksa düzeliyomu? yada şöyle söyliyim en azından eskisinden ii oluyomu ona bakcam.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri