İbanez RG470JB için tremolo kolu lazım!

Arkadaşlar elimde 93 kore yapımı İbanez RG470JB elektro gitar var. Köprü sistemi lo-trs kilitli köprü. Elimde tremolo kolu yok almam lazım ancak hangisinin uyduğunu tam olarak bilmiyorum. Bana mydükkandan bu köprüye uygun bir tremolo kolu önerirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
 
Hocam linkini verdiğiniz kol elime ulaştı denedim ama sanırım olmadı tam oturmuyor o vida yeri de boşta kalıyor acaba ben mi yanlış yapıyorum
 
Arkadaşlar gitarın köprüsü bu belki daha açıklayıcı olur hala uygun bir kol bulamadım:

LoTRS.jpg
 
Arkadaşlar uzun araştırmam sonucu benim gitara uyan kolun aşağıdaki olduğunu öğrendim. Lütfen eğer elinizde fazlalık falan varsa ya da bildiğiniz bir yer varsa bana söyleyin alayım bulamadım hiçbir yerde. Varsa farklı çözüm yollarını da bekliyorum.

ibanez_arm.jpg


Bir de ebayda buldum bir tane ancak fiyat 59 dolar diyor aşırı fazla değil mi bu: http://www.ebay.com/itm/NEW-IBANEZ-...-BAR-TREMOLO-ARM-RG-GUITAR-PART-/360663588598


Araştırmanı onaylamak için bir daha bakın, elimde '97den kalma bir ibanez kullanım kağıdı var vidalı görünüyor. Bu trs'nin 2-3 tipi var diye biliyorum önceki gitarımda lo-trs 2 vardı mesela ve o da vidalıydı.
 
Hocam benimki 94 kore yapımı 93 değilmiş. Köprü lo-trs 2 diye geçiyor. Ben vidalı kol aldım olmadı oturmadı bi türlü geçmeli olması lazım ama hiçbir yerde bulamıyorum
 
Vidanın (yani tremolonun) çapı farklı olabilir? tremoloyu sökemiyorsan ince bir tornavida ile hafifçe değdir içine, tırtıklı bir his varsa vidalıdır.

Resimi ekleyip bulamadığın plastikli vibrato kolunu bulmak tam bela, buraya bir topik açmıştım arkadaşlar ucuza en kolay cort tremolo kolu alıp bantlarsın dediler. Kullanmamaya alıştığım için daha aklıma gelipte almadım 15tl bir şey yoksa cort kolu.
 
Yanlış anlaşılmasın ama bu trs modelleri ibanez'in kötü tremololarındandır yani yerinde olsam pek masrafa girmezdim, gitarını seviyorsan daha güzel bir tremolo için (floyd veya başka ibanez tremolosu) para biriktirip o arada bahsettiğim dandik cort tremolo kolunu kullanmak isteyebilirsin.
 
Eyv. sağolun hocam. Daha önce duydum zaten biliyorum trs'ler pek iyi değil ama gitarı seviyorum. Biraz daha idare etsin beni ileride değiştiririm belki köprüyü. Orjinal floyd alırım belki artık kağıt falan sıkıştıracam tremolo koluna :) Sağolun yardımlarınız için.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler