Klavye ile wah kullanmak :)

Klavyem ile kullanacağım bir Wah Pedal almayı düşünüyorum ama (normal olarak) bu pedallar hakkında hiç bir bilgim yok.... Ne gibi sorunlar ile karşılaşabilirim, hangi özelliklere dikkat etmem gerekiyor tavsiye bekliyorum.

İmdat diyorum kısaca :)

Teşekkürler!!

wallahi sana tavsiyem modulation'ı wah olarak kullanman yönünde olur. türkiye'de klavye için wah pedalı olacağını sanmıyorum.gitar için olan wahlar'da sorun çıkarabilir tahminimce(düşündüğün tonu yakalayamayabilirsin) bende korg o-1 war ben wah tonu yaptım bi tane modulation'dan kullanıorum walla.

Wah da eninde sonunda bir equaliser efektidir. Gitar wahı kullanmanda bir sorun olmaz. Hatta Jordan Rudess , "In the Name Of God" da Petrucci nin wahlarından birini kullanmış solosunda bildiğim kadarıyla.. Fena bir ton değildi ama sana uyarmı bilmem..

Dunlop GCB-95 i de en basit wah pedalı olduğundan önririm..

:D bu başlığı görünce çok şaşırdım çünkü bi ara o dediğini denemiştim :) klavyeye crybaby cgb95 bağlamıştım ordan pcye girmiştim biraz da kayıt yapmıştım nasıl bir şey olacağını merak ettiğim için..
sonuç: alet bir turntable'a dönüştü :D

bende bi ara vokale gitar kompresörü bağlamayı düşünmüştüm.(mikrofona yani:D)
klavyeye wah bağlayınca sorun çıkmazda nası bi ton olur onu denemek lazım.(sorundan kastım feedback, cazırtı cuzurtu flan....)

wahshe demiş ki:
bende bi ara vokale gitar kompresörü bağlamayı düşünmüştüm.(mikrofona yani:D)
klavyeye wah bağlayınca sorun çıkmazda nası bi ton olur onu denemek lazım.(sorundan kastım feedback, cazırtı cuzurtu flan....)

valla bende acaip bir dipgürültü oldu :)

Geri