marshall MG serilerde "line out" cikisi

merhaba arkadaslar,

bu cikisi kullanabilen var mi? bende MG15CDR var.

bilgisayarin "line in" ine amfiden cikan "line out" dan cikis alarak baglamak istiyorum gitari. line-out oldugu icin zayif akim olacak ve ses kartini zorlamayacak diye dusunerek. ama bu line-out calismiyor. MG'ler icin bu cikisin ayni zamanda "CD-in" oldugu yaziyor. zaten CD-in olarak kullanabiliyorum, bir sIkIntI yok giriste... ama soylendigi gibi cikista kendiliginden algiladigindan suphem var...

deneyen bilen var mi?

tesekkurler

Herhangi bir line out'tan herhangi bir line in'e giriş yapabilirsin. Amplinde ya da bilgisayarında bir problem olması lazım. Ya da stereo jak kullanıyorsan jakı yarım takmayı dene.

bende önceden mg10cd vardı, çoğu provamda ondan mixera line out almıştım -okulun küçük bi stüdyosu vardı da- yeterli bir sonuç veriyordu; asıl önemli olay, çalışıyordu
ha ama çalışmayabilir çünkü mesela bir dönem üretilen washburn baddog mu ne dandik amfiler vardı hiçbirinin line outu çalışmazdı, senin amfide de böyle bir problem olabilir, üretim hatası gibi.

MG lerin line out unun kesinlikle çalışması lazım. Kullanan arkadaşımdan biliyorum. Sen bence kablolara dikkat et ve bilgisayarını kontrol et. Önce başka bir aleti (discman vs) bilgisayara line inden bağla. İlk etapta yazılımsal olarak kontrol et. Donanımda bir sorun varsa geçmiş olsun...

merhaba dostum gitar amfilerinde sakın ola stereo jack kullanmayalım en sağlıklısı mono jack kullanamak gerçi onlar ayarlıolar ama en sağlıklısı o çünkü gitardan mono ses çıkıo

ben de mg15cdr kullanıcısıydım. tavsiyem bilgisayarına marshal'ın kulaklık çıkışından bağlantı yapman (stereo). aynı şekilde bende de line out çalışmamıştı (bir yolu vardır belki ama bulamadım).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
herkese tesekkurler,

bilgisayara normalde gitari direk bagladigim jak'i kullaniyorum, ve line-in i daha once boyle hep kullaniyordum. yani donanimim o tarafi saglamdi...

burada yazilanlardan sonra aklima birsey geldi... belki yardimci olur ayni sorunu olanlara...

amfinin kulaklik cikisina bos bir jak (hatta yalniz cevirici) taktim. boylece amfinin ve gitarin sesini daha cok acabilme imkanim oldu, amfiden duymadigim icin, veeeeee.... :D ondan sonra gitari bilgisayardan duymaya basladim... daha once o kadar ac( a )madigim icin fark edemiyormusum...

artik amfiden yaptigim ses ayarlari ile bilgisayari yormadan (peformansi dusurmeden) arkada backtracking calarak veya calmadan kayit yapabilecegim.

tekrar tesekkurler herkese

Çözümünü paylaştığın için teşekkürler akdar. Bende yakın bir zamanda MG serisi bir Marshall almayı planlıyorum ve kafama takılan en büyük soru şu line out çıkışından bilgisayara kaliteli kaytı yapılıp yapılamayacağıydı.

Peki bilgisayara line out'tan yaptığın kayıtların kalitesinden memnunmusun? Yani direkt aktarılan sinyalin seviyesi, gücü ve tonu sence ne kadar kaliteli?

Theoden demiş ki:
Çözümünü paylaştığın için teşekkürler akdar. Bende yakın bir zamanda MG serisi bir Marshall almayı planlıyorum ve kafama takılan en büyük soru şu line out çıkışından bilgisayara kaliteli kaytı yapılıp yapılamayacağıydı.

Peki bilgisayara line out'tan yaptığın kayıtların kalitesinden memnunmusun? Yani direkt aktarılan sinyalin seviyesi, gücü ve tonu sence ne kadar kaliteli?

Marshall mg30 dfx line out çıkısını kullanarak bilgisayara gerek mic in girişinden gerekse guitar-to-usb kablo kullanarak usb girişinden girerek kayıtlar yaptım zamanında.

Voltajdan mıdır, topraklama hadisesinden midir, evin elektrik hattının kalitesinden midir, yoksa amfiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum, ama hep vicir vicir bir ses çıkıyor arka planda. Sesin güzelliğine diyecek hiçbirşey yok ama saflık yok.

Aynı yöntemi prosesör kullanarak denediğimde bu gürültüyle karşılaşmadım.

Bende de mg15 var, benim amfimde bir sorun olmuştu ve tüneldeki servisine götürmüştüm , orda halloldu sorun.
Yalnız bu şekilde yapılan kayıt pek hoş gelmedi bana. Amfinin kendi hoparlöründen çıkan o gür ses kayıtta cılız, vıcık vıcık bir sese dönüşüyordu.
Sanırım en iyisi iyi bir mikrofonla kayıt yapmak?!..

kenna demiş ki:
Theoden demiş ki:

Marshall mg30 dfx line out çıkısını kullanarak bilgisayara gerek mic in girişinden gerekse guitar-to-usb kablo kullanarak usb girişinden girerek kayıtlar yaptım zamanında.

Voltajdan mıdır, topraklama hadisesinden midir, evin elektrik hattının kalitesinden midir, yoksa amfiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum, ama hep vicir vicir bir ses çıkıyor arka planda. Sesin güzelliğine diyecek hiçbirşey yok ama saflık yok.

arka planda oluşan o vicir sesler tamamen elektirikle alakalı ben mg30 un line out tan bilgisayarın mic e giriş yaptıgımda aynı ses bendede oluştu bilgisayarım laptop fişini çektiğimde ses kesildi yani bilgisayar pille çalışırken dip ses yok gayet net temiz bir ses var.ben laptop kullandıgım için bu şekilde hallettim masaüstü bilgisayar kullananlar nasıl halleder çözen varsa ondanda faydalanmak isteriz

tunnccc demiş ki:
kenna demiş ki:
Theoden demiş ki:

arka planda oluşan o vicir sesler tamamen elektirikle alakalı ben mg30 un line out tan bilgisayarın mic e giriş yaptıgımda aynı ses bendede oluştu bilgisayarım laptop fişini çektiğimde ses kesildi yani bilgisayar pille çalışırken dip ses yok gayet net temiz bir ses var.ben laptop kullandıgım için bu şekilde hallettim masaüstü bilgisayar kullananlar nasıl halleder çözen varsa ondanda faydalanmak isteriz

Konu diriltmek gibi olmasın ama arkadaşın dediği 100 100 doğru arkadaşlar. Az önce bu şekilde kayıt yapmayı denedim fakat o cızırtılar öldürdü beni. Googleden aradığımda bu başlığa rast geldim. Bende laptop kullanıyorum. Laptopun adaptörünü fişten çekince bu sorun ortadan kalktı. Arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Nasıl sevaba girdi :)

Geri