Marshall Dfx 30

arkadaşlar bende ufak peavey de vardı ondada aynı şey vardı.
bu amfiler genellikle combo dediğimiz tür yanı taşınabilir ev kullanımına yönelik adamlar heralde şöyle düşünmüş bunu çalan gençler kulaklık takınca amfinin sesi gitsinki etraf rahatsız olmasın :D

benim bildiğim eğer bir amfiyi daha büyük hoparlorlere vereceksen koy önüne mikrofon :D.

bendeki mg100dfx modelinde line outtan mixere çıkış aldığım zaman amfinin sesi kapanmıyor. ve bunu monitör olarak kullanabiliyorum.

amfide 2 ayrı kanal var. ve bu kanalların kendine ait eq ve volume ayarları var. ve bide en sonda master (ana) volume var. buda 2 kanalın sesini eşit derecede yükseltip alçaltıyor.

-------------------------------------

-- şimdi ben line outtan çıkış verdiğim zaman "ana volume benim marshallın sesini açıp kapatıyo"

-- mixerdeki ses seviyesinide "kanallardaki volume" ile ayarlıyorum..

yaniiii::

-- ana volume ü kapattığım zaman benim marshallın sesi kapanıyo. mixerdeki sesim kapanmıyo..

-- mixerdeki sesimi kapatmak istediğimde de kanallardaki volume ile kapatıyorum.

daha öncede dediğim gibi mg serileri önüne mikrofon konulacak bi amfi değil. lambalı değil bi kere..

aslında bunlar yalan.. alacan bi ""jcm-2000 dsl 401"" bitircen işi. içinde efektde yok. clean ve drive kanal, reverb bitti. 40 wat amfi bizim mg100wattlık amfiler kadar ses veriyo. 8 tane lamba var içinde :taptim

ben zaten mg nin önüne mikrofon koysun demedim ki :D

mg100 combodan büyük koca amfi onun hakkında bir bilgim yok bende hot rod deville 212 vardı onun çıkışları vardı mesela ama eşşek gibi amfiydi taşıması ölümdü.

ben tahmin bile edemiyorum...... 4 preamp katında, 4 power ampli katında lamba var. vallaa 8 lambalı 40 wat amfi mg100 den daha fazla bile ses verir. ki genelde prof. adamlar bu tip amfilerin overdrive larını kullanıyo direk. hatta direk gitarı giriyolar kablo ile.. malmsteen bile çoğunlukla provlarda direk amfiye giriyo gitarı...

Erren demiş ki:
arkadaşlar bende ufak peavey de vardı ondada aynı şey vardı.
bu amfiler genellikle combo dediğimiz tür yanı taşınabilir ev kullanımına yönelik adamlar heralde şöyle düşünmüş bunu çalan gençler kulaklık takınca amfinin sesi gitsinki etraf rahatsız olmasın :D

benim bildiğim eğer bir amfiyi daha büyük hoparlorlere vereceksen koy önüne mikrofon :D.

Evet evde çalmak için tasarlanmışlar..Kulaklık takınca ses çıkmasınki millet rahatsız olmasın.Para olursa yenisini almaya bakacağız artık ! Sağolun verdiğiniz bilgiler için

inşallah bende lambalısını alacağım para biriktiriyorum.yav sesi çok da kötü değil ama fender deville 212 den sonra ne alsan biraz zor tatmin oluyon :D

bi 6 ay mg30 dfx kullandım sattım.adı marshall olup kendisi marshall olmayan bi amfi.sadece mg 100 dfx + kabin modeli güzel onuda stüdyoda devamlı kullanıyorum ordan deneyimim var.şiddetle para biriktirilip avt ve jcm serisine geçiş yapılmalı diye düşünüyorum.amfinin driveını kullanmak isteyenler baştan uzak dursun ama pedallarla kullanıldığı zaman ev kullanıcısı için sorun çıkartmıyor ama yinede söylüyorum amfiden adam gibi gain bekliyenler uzak dursun.clean tonlarının güzel olduğunada katılmıyorum üzerindeki dfxle bişeyler katılabiliyor cleanlere ama yinede çok parlak değil.

Geri