Roland Microcube

captainblues demiş ki:
ben microcube'me crybaby 535q wah ve mt-2 bağlıyorum.sonuç beni gerçekten tatmin ediyo.ben kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum.wah pedalıyla performansı iyi ;)

peki, hangi ampli modellemesinde kullanıyorsun bunları, clean modellerdemi :?:[/quote]
evet clean kanalında kullanıyorum.diste geçeceğim zaman mt-2 ye basıyorum. :)

dip gürültüsü

Arkadaşlar bende Cort X6 var. Manyetikler mightymite (stok yani) Microcube'un drive modellemelerinde (brit, classic ve R-fier) deli gibi dip gürültüsü yapıyor. Daha temiz ses için bilgisayar monitöründen uzakta, fluoresan lambasız bir mekanda denedim, gürültü azalmıyor. :cry:

6 metrelik kablo kullanıyorum. 3 metrelik düşük empedanslı kablo da aldım ama onu kullandığımda ton düğmesini sonuna kadar kısmış gibi oluyorum (ses kabul edemiyeceğim kadar boğuluyor)

Bu amfiyi topraklamanın bir yolu var mıdır acaba?

Soruna çözüm bulamazsam bi Seymour Duncan manyetik falan almayı düşünüyorum (her ne kadar Cort X6 bunu hak etmesede ) :)

Re: dip gürültüsü

Fauvel demiş ki:
Arkadaşlar bende Cort X6 var. Manyetikler mightymite (stok yani) Microcube'un drive modellemelerinde (brit, classic ve R-fier) deli gibi dip gürültüsü yapıyor. Daha temiz ses için bilgisayar monitöründen uzakta, fluoresan lambasız bir mekanda denedim, gürültü azalmıyor. :cry:

6 metrelik kablo kullanıyorum. 3 metrelik düşük empedanslı kablo da aldım ama onu kullandığımda ton düğmesini sonuna kadar kısmış gibi oluyorum (ses kabul edemiyeceğim kadar boğuluyor)

Bu amfiyi topraklamanın bir yolu var mıdır acaba?

Soruna çözüm bulamazsam bi Seymour Duncan manyetik falan almayı düşünüyorum (her ne kadar Cort X6 bunu hak etmesede ) :)

gitarın başka amfilerde nasıl davranıyor? anıysa gitarın topraklamasından

jackın dışta kalan kısmına elini değince durum ne kadar değişiyor? değişme çoksa amfiyi topraklaman lazım, onu da bilezik benzeri bir şeyi jackın dış kısmına kabloyla bağlayıp bileğine geçirerek yapabilirsin

3metrelik kablo tonu boğuyorsa kötü kablodur... 6 metre de bayaa uzun:D

Evvet..
3 metrelik kabloyu dip gürültüsünden kurtulmak için almıştım, Allah için kurtardı da ama tonlarımdan oldum, o yüzden kullanmıyorum. Ucuna gitar takmadan amfiye bağlayınca 3 metrelikte ses yok ama 6 metrelik tek başına ötüyor.
Amfiye Ibanez BTB 06LTD bas gitar bağladım, drive tonlarında sıfıra yakın dip gürültüsü var. Yani sorun benim Cort'ta diyebilirim.
değişme çoksa amfiyi topraklaman lazım, onu da bilezik benzeri bir şeyi jackın dış kısmına kabloyla bağlayıp bileğine geçirerek yapabilirsin

Jakın dışına dokunduğumda da hakkaten gürültü azaldı. Daha usturuplu bir yol bulana kadar bileğe bağlamayı deneyeceğim. İlk maaşımla düzgün bir bas amfisi alacağım.. bu böyle gitmez :)
Teşekkürler ersin

Ufak bir sorum daha var. Bu ufak amfiye bas gitar bağlarsam düşük frekansların hoparlörün ccanına okuyacağını biliyorum. Peki hoparlörü kullanmak yerine bir kulaklık aracılığıyla bas gitar çalsam amfinin elektronik aksamına zarar verir miyim?

Geri