gitar çalarken kullanmak için kulaklık ?

merhabalar, gitar çalarken pedala bağlamak amacıyla kulaklık almak istiyorum. yanlız normal discman kulaklığından öte biraz daha profosyonel, biraz daha kaliteli bişey arıyorum. fakat bu konuda hiçbir bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim..

Philips'in HP 140-195 gibi modellerifenz sayılmaz. Ama tabi anfine ve masaüstü hoparlor sistemine taktığın zamanki tonu aramaya kalkma. Bunun için processorunun sistem ayarlarına (eğer varsa) girip çıkış modunu değiştirmelisin. Kısmen işe yarasa da kulaklıkla çalacağın tonlarını yeniden düzenlemeni öneririm.
Mesela Pod XT 'de çıkış ayarları direct Studio/PA modda ama ben hoparlore girdiğimde de anfiye girdiğimde de oynama yapmıyorum. Çünkü o seçeneği değiştirince pek bir işe yaramıyor gibi geliyor bana. Neyse fazla uzattım galiba özetle Philips kulaklıkları önerebilirim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler yardımın için, bende pod xt live kullanıyorum bu arada ne demk istediğini anladım.
bu dediğin aletin fiyatı ne civarda ?

Yanılmıyorsam 15-25 ytl arasında değişen modeller var. Benim babam gece çalmama kızıyor ondan kullanıyorum :D (komşular rahatsız oluyormuş) Ama önerim kulaklıkla pek uğraşma çünkü şöyle bir yarım saat çalınca kafan dönüyor gitar sesinden :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
başağrısı sanırım pekde kulaklıkla alakalı değil, onunla başa çıkmaya çalışırım.
yani sonuç olarak iyi verim(ses kalitesi) alıyorum mu diyosunuz bu kulaklıkla ?

kaliteli olduğu müddetçe o kulaklıklardan iyi verim alırsın. En azından gece canın gitar çalmak istediğinde dertsiz tasasız çalarsın. Bence piyasada kolaylıkla bulabileceğin en iyi markalar Philips,Sony 'dir. Seni yeterince tatmin edeceine inanıyorum.
ÖNEMLİ BİR UYARI: Kulaklıkla yüksek seste dinlenen/yapılan müziğin kulak zarını incelttiği ve işitme kaybına neden olduğu saptanmış. O yüzden sen sen ol müziğin sesini biraz kıs :D

Benimde tavsiyem AKG240K dır, biraz fazla verirsin ama ölene kadar kullanırsın. Çok sağlam bu aletler gerçekten, dayanıklılığı inanılmaz. Ses kalitesine diyecek yok zaten. Bulabilirsen dene derim...

philips'in kulağı saran bütün kulaklıkları ile rahat edebilirsin.tabi parası arttıkça kaliteside artar.bana sbc hp195 yeterli oluyor.rp 100 pedalım var.gaini ve amp volümü fazla tumayınca porblem olmuyor amam dediğim gibi kulağı sararsa daha rahat edersin.

anlamadığım bi şey var.
diyelim ki pod'da tonu yazdık kulağımızda philips sbc hp900 dediğiniz kulaklık var. o an duyduğumuz sesi , equalizer ı düz ayarlanmış bir mixerden aynı şekilde duyar mıyız? çünkü ben evde kulaklıkla tonumu yazıp sonra sahneye çıktığımda aynı tonu alabilmek istiyorum

anlamadığım bi şey var.
diyelim ki pod'da tonu yazdık kulağımızda philips sbc hp900 dediğiniz kulaklık var. o an duyduğumuz sesi , equalizer ı düz ayarlanmış bir mixerden aynı şekilde duyar mıyız? çünkü ben evde kulaklıkla tonumu yazıp sonra sahneye çıktığımda aynı tonu alabilmek istiyorum

oaltan demiş ki:
kaliteli olduğu müddetçe o kulaklıklardan iyi verim alırsın. En azından gece canın gitar çalmak istediğinde dertsiz tasasız çalarsın. Bence piyasada kolaylıkla bulabileceğin en iyi markalar Philips,Sony 'dir. Seni yeterince tatmin edeceine inanıyorum.
ÖNEMLİ BİR UYARI: Kulaklıkla yüksek seste dinlenen/yapılan müziğin kulak zarını incelttiği ve işitme kaybına neden olduğu saptanmış. O yüzden sen sen ol müziğin sesini biraz kıs :D

örnek olarak bendeniz :( amfinin çalarken sağimda durması nedeniyle sağ kulağımda çınlamalar başlamıştı...doktora gittiğimde işitme kaybı testi yaptılar ve sonuç sağ kulakta % 35 işitme kaybıı :( dikkat edin kendinize...ama herşeye rağmen gitar çalmak güzel şeyy :p

Merhaba,

Kulaklik konusunda herhangi bir elektronik ureticisinin urunlerinden ziyade bu alanda uzmanlasmis Sennheiser, Shure veya AKG gibi markalari oneririm. Bazi urunleri elmasepeti.com adresinden inceleyebilirsiniz.

darkmatter

teşekkürler, yorumlar için. bu ara akg-55 hoşuma gitti , sanırım o fiyata olabilicek en kalitelisi de bu..?
neyse biraz daha vaktim var araştırmak için hala önerilere açığım heh.

Geri