Charvel Gitar Almayı Düşünüyorum.

yanlış anlamayın gitar iyi ve de çok güzel duruyor. benim de dikkatimi çekmişti bir aralar ama fiyatının biraz daha düşük olmasını beklerdim. saydığınız özelliklerden strat kasa, floyd rose köprü, maple klavye olarak schecter jeff loomis-6 fr'ye bakabilirsiniz, kağıt üstünde donanımsal olarak daha iyi ve daha ucuz ama yine de belli olmaz denemekte fayda var.
örneğin burguları grover ve köprü 1000 serisi, yani floyd rose original diyebiliriz, sadece üretim yeri farklı. ash gövde, 24xj fret, emg 81-85 manyetikler var. zaten duncan distortion ve emg 81 benzer karakterli. ben ne denedim ne de gördüm ama denemenizi isterdim

Son düzenleme:
Fiyat-performans olayına girince gerçekten daha ucuza, kağıt üstünde daha iyi görünen gitarlar her zaman oluyor. Ama sanırım arkadaş da benim gibi, biraz "şekilci" :) Ben de misal bakıyorum Shecter'e, isterse buz pateni pisti gibi rahat rahat kaysın klavyesi, sadece sap ağacının rengi yüzünden sevemiyorum Loomis modellerini (evet kılım).

http://www.muzikenstrumani.com/Charvel-Pro-Mod-SC1-2H-FR-Candy-Apple-Red_16110.html#0
Beyaz istiyorsunuz sanırım ama malum internete koyar firmalar ama ellerinde olmayabilir istediğiniz renk.

Hardcase yok sanırım bunlarla birlikte, gitarı sıfır aldıktan sonra temiz, uygun fiyatlı ikinci el bir hardcase alabilirsiniz. alım-satım bölümüne aralıklarla düşüyor uygun fiyatlı hardcase'ler.

Beyaz rengini sipariş edebilirim değil mi ?

yanlış anlamayın gitar iyi ve de çok güzel duruyor. benim de dikkatimi çekmişti bir aralar ama fiyatının biraz daha düşük olmasını beklerdim. saydığınız özelliklerden strat kasa, floyd rose köprü, maple klavye olarak schecter jeff loomis-6 fr'ye bakabilirsiniz, kağıt üstünde donanımsal olarak daha iyi ve daha ucuz ama yine de belli olmaz denemekte fayda var.
örneğin burguları grover ve köprü 1000 serisi, yani floyd rose original diyebiliriz, sadece üretim yeri farklı. ash gövde, 24xj fret, emg 81-85 manyetikler var. zaten duncan distortion ve emg 81 benzer karakterli. ben ne denedim ne de gördüm ama denemenizi isterdim

Yok yok gayet sizi iyi anlıyorum. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Ama bu gitar daha çok dikkatimi çekti.

Fiyat-performans olayına girince gerçekten daha ucuza, kağıt üstünde daha iyi görünen gitarlar her zaman oluyor. Ama sanırım arkadaş da benim gibi, biraz "şekilci" :) Ben de misal bakıyorum Shecter'e, isterse buz pateni pisti gibi rahat rahat kaysın klavyesi, sadece sap ağacının rengi yüzünden sevemiyorum Loomis modellerini (evet kılım).

Evet o olay bende de var. Klavyemi düz istiyorum ne bir desen ne bir renk. Abanoz gibi siyah akçaağaç gibi bembeyaz bir klavye istiyorum o yüzden bu gitarı seçtim. :)

Bunlar 0 değil değil mi ? Ebay için baya bir ön yargılar var. Siz hiç ebay dan sipariş ettiniz mi ?
ebayden alışveriş yapmış biri olarak cevap vereyim, ebayde birçok güvenilir satıcı var, zaten bunlar yaptıkları satış sayısıyla bellidir. sorunlar kargoda çıkıyor, bir ürünü alırken 75 euro vergi sınırını geçiyorsa devlet kargolarını tercih edin. özel kargo şirketleri hem pahalı hem de gümrüğe takıldığında sizden inanılmaz vurgun yapıyor. abd'den alırken "usps" kargo yöntemlerinden birini seçtiğiniz zaman bunu ptt devralıyor, bildiğim kadarıyla da sadece vergisini alıyor. ekstra ücret falan istemiyor. hatta takılmadan bile gelebilir

Charvel so cal ile san dimas modellerinin klavyeleri (ince kalin etli vs..) arasinda fark var mi? Yada diger markalarla en cok hangisine benzer?
Son gunlerde baya ilgimi ceken gitarlar. Birkac baslik haricinde pek bilgi yok.

Geri