Ölümler...

27.09.2013... Tuncel Kurtiz.. Ölümüne rahmet dileyenlere bile ' inanmıyordu ki... ' diyerek çıkışan ve bir sosyal ağ üzerinden bu düşüncesini dile getirenlerin % 50 olduğu bugünlerde, böyle bir veda ister miydi acaba? O yüzünde ki gülümsemesini görebiliyor gibiyim. Nur içinde yat Tuncel ağabey, rahat uyu.

Sevenlerinin ve yakınlarının başı sağolsun.Kendisininde söylediği gibi,mesele yaşamak değil,asıl mesele yaşadığın süre içerisinde iz bırakabilmekte...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün ölmüş ideolojik solucanlara iade- i itibar etmeye çalışanlar, kendi fikrinden ve bakış açısından bakmayanlara hayata nasıl da itibar kaybettirmeye çalışıyorlar..

Bugün ölmüş ideolojik solucanlara iade- i itibar etmeye çalışanlar, kendi fikrinden ve bakış açısından bakmayanlara hayata nasıl da itibar kaybettirmeye çalışıyorlar..
Kimseyi savunmak için yazmıyorum ama bence senin yaptığın anlattığın şeyden hiçde farklı değil. Sende kendi görüşünden olmadığı için ölü birilerine ideolojik solucanlar diye hitap edersen, ölüsüne bile saygı göstermessen, sana göre aksi düşünceye sahip olanlarda kendi düşüncesinden olmayan insanlara aynı tip yakıştırmalar yapabilir ve ölüsüne saygı duymayabilir.. İlk mesajında kötülediğin ve bence haklı olduğun birşeyin nasıl yapıldığını örneğiyle üçüncü mesajında göstermişsin resmen..

Kimseyi savunmak için yazmıyorum ama bence senin yaptığın anlattığın şeyden hiçde farklı değil. Sende kendi görüşünden olmadığı için ölü birilerine ideolojik solucanlar diye hitap edersen, ölüsüne bile saygı göstermessen, sana göre aksi düşünceye sahip olanlarda kendi düşüncesinden olmayan insanlara aynı tip yakıştırmalar yapabilir ve ölüsüne saygı duymayabilir.. İlk mesajında kötülediğin ve bence haklı olduğun birşeyin nasıl yapıldığını örneğiyle üçüncü mesajında göstermişsin resmen..

Ancak bu kadar trolleyebilirdin yazdığım şeyi tebrikler. Bahsettiğim şahıslara bugün kendi görüşünü savunduğu kişiler bile sırt dönmekteler. Karşıt duruş ya da görüşle ilgisi yok. Bu ülkeyi birilerinin uşağı yapanlara bir söylemdi. Yoksa her görüşe saygı duyarım zaten diğer başlıklarda da görebilirsin yazılarımı merak edersen kendimi anlatacak değilim.

Kendisinin, Tayfun Talipoğlu ve birkaç şairinde olduğu bir şiir gecesinde müzik yapmıştık kendilerine. Herkez slov bir fon müziği isterken o blues istemişti. Bangır bangır blues şiir yapmıştık. Keyifli bir insandı.

Ne güzel anlatıyordu Diriliş romanında merhum Özakman Çanakkale savaşını. Kurtuluşu saçma sapan tesadüfi olaylara bağlayan hurafelere inat, ne güzel anlatıyordu askerin bilek gücünü ve onu yönetenlerin zekasını... Turgut Özakman' dan bahsediyorum, kendisini kaybettik, Yakın tarihimize ışık tutan eserleri rehber olmaya devam edecektir umarım genç nesillere..

Ne güzel anlatıyordu Diriliş romanında merhum Özakman Çanakkale savaşını. Kurtuluşu saçma sapan tesadüfi olaylara bağlayan hurafelere inat, ne güzel anlatıyordu askerin bilek gücünü ve onu yönetenlerin zekasını... Turgut Özakman' dan bahsediyorum, kendisini kaybettik, Yakın tarihimize ışık tutan eserleri rehber olmaya devam edecektir umarım genç nesillere..
Amacım hakikaten polemiğe girmek değil ilk mesajımıda bu niyetle yazmadım bu mesajıda gayet masum ve "eleştirel" yazıyorum. Senin diğer yazdıklarını okuyup yukarıda yazdığını yorumlamaya çalışmam, yukarıda ne yazdığına bakarım ve ilk mesajmda dediğim gibi bir kişiye/kuruma/kesime(değil yandaşları tarafından dışlanmış, tüm dünya tarafından da dışlansa) hakaret içerikli konuşursan, aynı tavırla karşılaştığında şaşırmaman ve yadırgamaman gerekir. Saygı istiyorsaK (amacım sana birine öbürüne akıl vermeye çalışmak veya yüklenmek değil kendimde dahil konuşuyorum) "solucanda" olsa önce göstermeyi bilmek gerek.. Düşüncem budur..

Başlık sapmasın ve gereksiz tartışmalar çıkmasın diye burada kesiyorum. Çünkü aynı konuda bir iki şey daha yazarsam solucan dediklerin her kimse onları savunmuş gibi görüneceğim..
İyi forumlar..

Solucan tabiri ile bende Turgut Özakman' ı kastetmemiştim yanlış alıntılama olmuş sanırım. Solucan tabiri bir hakaret değil nüktedan bir sözcüktür, savunmak ya da savunmamak noktasında değilsiniz anlayabiliyorum. Polemik olmasına gerek yok karşılıklı yanlış anlaşılmalar ya da söylemler vardır elbet. Uyarı içinde teşekkürler, İyi forumlar..

Solucan tabiri ile bende Turgut Özakman' ı kastetmemiştim yanlış alıntılama olmuş sanırım. Solucan tabiri bir hakaret değil nüktedan bir sözcüktür, savunmak ya da savunmamak noktasında değilsiniz anlayabiliyorum. Polemik olmasına gerek yok karşılıklı yanlış anlaşılmalar ya da söylemler vardır elbet. Uyarı içinde teşekkürler, İyi forumlar..
Bu tutum için teşekkür ederim, benimde niyetim karşılıklı görüş bildirmekti sadece.

Geri