Angelskull (Antalya)

1987 yılının ağustos ayında kuruldu.İlk kadro:

Halil Balcı: gitar,vokal

Erhan Kıymalıoğlu: vokal

Serdar Ramazanoğlu: bas,vokal

Fuat güzelbakan:davul

"Grup bir aylık bir stüdyo çalışmasının ardından ilk konserini Antalya-Konyaaltı koruluğundaki anfitiyatroda verdi.Bir süre sonra gruptan ayrılan Erhan'ın yerine vokal ve ritm gitar görevlerini üstlenen Serkan Büyüktalaş katıldı.İkinci konser de Antalya Yat Limanında yapıldı.Bu kadroyla bar programlarına da çıkan Angel's Skull,Halil'in ayrılmasından sonra Kutay Oğur'u lead gitarist olarak kadroya dahil etti.Daha önceleri hard&heavy tarzında çalan grup yavaş yavaş tarzını değiştirmeye başladı(Thrash).Fuat daha sonra yeni bir kadro toparlayıp yeniden çalışmalara başlamıştı.90'lı yıllarda önce Antalya'da,sonra da İzmir de faaliyet gösteren Death Trap grubunun canavar lead gitaristi Alp de yeni kadronun bir diğer ağır silahıydı.

1992 yılında “just tear down”, 1996 yılında “ceromonies” adlı iki demoları çıktı. ikinci demolarının çıkışı sonrası winehead topluluğu ile “live for bosna” adı altında bir dizi konserler vermişlerdir.

Topluluğun kurucu elemanı fuat güzelbakan, antalya e tv’de 1996 – 1998 arası heavy metal içerikli “hell brothers” adlı bir televizyon programı hazırlamış ve bazı konser organizasyonları da gerçekleştirmiştir. bunlardan birisi 27 haziran 1992’de witchtrap’in elemanı tarkan’la gerçekleştirdiği izmir konseridir. bu konserde angel’s skull, volvox, hazy hill, dark phase, reborn, verticle ve witchtrap bir araya gelmişti. konserin unutulmayan olaylarından biris de metallica’dan bir parça çaldığı için volvox’un saldırıya uğraması olmuştu. istanbul’da gerçekleşen “hell brothers fest 98” yine fuat’ın imzasını taşıyan bir başka organizasyondur.

Fuat 1999 yılında Antalya'da açtığı ve 1 yıl bile geçmeden ilgisizlikten iş yapmayıp kapanan barında Angel Skull'ın da katıldığı bikaç konser düzenledi.Barın kapanışından bir süre sonra Fuat istanbul'a gitti ve grup bitkisel hayata girdi."

Ta ki 2006 senesinin Şubat ayına kadar..."

Angelskull tekrar Rock Sahnesindeki yerini almıştır hanımlar-beyler. Yepyeni bir kadro ve eski şarkıların yanısıra,yeni bestelerle de yoluna devam edecektir.Eski Skull fan'larını ve elemanlarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.Gerek destek,gerekse bizzat sahneyi paylaşmak için...

Maalesef kendisiyle irtibatımız olmaması sebebiyle bu oluşumu tekrar canlandırma fikrini,grubun esas kurucusu Fuat'a danışamadık.Çömez halimizle bir emr'i-vaki yaptıysak affola...

Dangerous Game i hatırlıyorum guzel sarkıydı.Antalyada sahne alırken Fuat ın da bir kere bizle caldıgınıda hatırlıyorum.Gruptan bi kac kisi daha vardı onları hatırlayamıyorum.Grubun tekrar olusması zormudur kolay mıdır bilemem ama eski bir grubun geri donmesi sevindirir.Bir de Kablotv de cıkan bi Antalya televizyonu vardı orda da bir konserde izlemistim onları bir gitarist paso solo atardı sarkı basından sonuna kadar.Neyse basarılar diliyorum.

Ben bu grubu hatırlıyorum ya. Dinlemedim hiç ama, biz lisede stüdyoya falan giderken (ki o zaman antalya'da iki stüdyo vardı stüdyo x bi de rocker sonra rocker kapandı. x hala duruyordu. ama şimdi bilmiyorum durum nedir) antalya'da efsaneydiler. Etv'deki programı da hatırlıyorum. Süper yaa iyi olmuş geri dönmeleri. Yolları açık olsun abilerimizin.

Ben lise yıllarındaydım İzmir'e konsere gelmişlerdi fuara.Herkes böyle yerlerde oturuyordu felan.Gayette güzel çalıyorlardı.Daha sonra bir kaç kişi kutu kola ile maç yapmaya hatta abartıp plastik top alıp konser alanında şut çekmeye başlamıştı.Grubun vokali de "İzmir seyircisi bu mu?" gibi sözler söylemişti ve ortalık karışmıştı ben de çok üzülmüştüm.Hatta bir daha dedim İzmir'e dışarıdan grup gelmeyecek diye.Grup elemanları belki hatırlarlar.
Başarılar...

Benim de bir dönem içinde bulunduğum bir oluşum.Fuat Abi tekrar grubu canlandırma evresindeydi o zamanlar...Türkiye'nin en eski metal gruplarından ve en sağlam olanlarındandır kendisi...Hayırlı olsun...

...Sevgilr&Saygılar...

Arman gördüğüm kadarıyla yapacağını yapmış...Takdir ediyorum umarım birileri Antalya'nın kötü kaderini değiştirebilir ve Antalya'yı eski günlerine döndürebilir...Şimdiden başarılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konuyla ilgilenen herkese teşekkürler.
Koca ülkede böyle bir grup hatırlanmıyor diye tribe girmeye başlamıştım ama yanılmışım. 3. demo yakında (2-3 ay) umarım antalyanın meşum kaderinin bekaret zarını yırtabiliriz...

Deus-Ex Machina gibi müttefiklerimizin olduğu bir savaşta galibiyet kaçınılmaz! Lakin bir türlü işi gücü (işsizliği) okulu bırakıp bu işe yönelemedik,işimiz bu olsun dedik,bazıları kişiliksiz çıktı çeşitli şekillerde yolumuza taş kondu,ama inadım inat bu grupla antalyayı sarsacak bi konser vermeden,bi de görülmemiş bi demo çıkarmadan bu işin peşini bırakmayacam...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
HAnımlar beyler ilk (Skull tarihinin 3.) demomuzun altyapı çalışmaları tamamlandı yaza doğru doğru çıkacak.Haber veriim dedim :)!!!

Just tear down ve Attraction of Homicide isimli şarkıların kayıtlarına ulaştık ama bu kayırlarda vokal yapmış olan zat'ı muhterem "Burada o sözleri kafadan attım! Siz yenilerini yazın" gibi bir ifade de bulundu!?

Evet arkadaşlar maalesef içimize sinmeye sinmeye konsepti bozmadan yeni sözler yazmaya başladık...

Gönül isterdi ki lyricler elimizde bulunsun orjinallerin aynısını yapalım ama olmadı işte hdi hayırlısı...

Lyricler elinde olan varsa göndersin lütfen...

abi fuata sormadan nasıl toplanıdınız grubu dağıtır valla.yıllar evvvel magara barda illogical confusion ıle konser vardı gıtarcıları emek davulun basına gecmıstı davulumdan kaldırıın sunu yoksa ben doverek kaldırcam demişti :) kırmasn bacaklarınızı.saka bi yana elgar sen o vakitlerde metalika coverı yapan bi grupta bass calmıyormuydun kucuk ama saglam calan bir davulcunuz vardı faln..angel skull ın yeni kaytlarını merakla bekliyorum iyi çalışmalar.

Arkadaşlar maalesef bazı aksaklıklardan,fikir değişimlerinden we tarz değişikliklerinden dolayı Angelskull projesi tarafımızdan bitirilmiştir...
Konserlerimizde bazı eski Skull şarkılarını coverlamaktan öte bir isteğimiz yok artık.Bu süreçte bizi destekleyen herkese teşekür ederiz.Artık Thrash-Speed Metal yapmıyoruz...

Merhaba arkadaşlar ben FUAT..ANGEL SKULL dağılmadıki yeniden kurulsun ben Ukraynadayım ve burada Ruslarla album kayıtlarına başladık..deneme bir slow parça yaptık vocalist fena diger elemanlarda ayrıca ilgilenenler bazı altyapılarıda dinleme fırsatı bulabilir.link veririm indirir dinlersiniz yorum yazarsınız sevgiler.daha fazla bilgi için sorun yazayım..

El-diablo kardeşim just tear down da sözler bizzat o dönem Reha Erbatur(Bass) tarafından yazılmış benim tarafımdanda bülbül hesaabı şakınmıştır:)sallama olayını kim dediyse o sallamış.bu gün olsa yine söylerim,sallamış olsak hatırlamazdık herhalde dimi bu kadar zaman sonra.Ama yıllar sonra tayfanın forumlarda konuşması bile güzel hepiniz varolun.Fuat ım napıyon rusyalarda hahaha yolla bi kayıt okuyayım üzerine nostalji olsun ama bi parça haa fazlasını kaldıramayız artık kadayıf olduk,sevindim senden haber aldığıma...Nahit

bu arada el-diablo kayıtlara nerden ulaştıysan helal olsun emeğine sağlık bende yok valla bana iletebilirsen beni çok mutlu edersin.Elimde kalan son kayıtı arşivci bi elemana verdik bi daha gelmedi yalan oldu:)
no way out no escape no surrender no other way tey tey hobareyyy just tear down istiyom valla...

Sozleri kafadan attim diyen eleman sanirim kayittaki sozleri kafadan attigini kastetti. Kendisi kayitlara sarhos gelip benim vokal yapmama sebebiyet veren Musa'dir. Kayitleri da Orhan'dan edinmistik. Fuat'in bana ulasmasi ile tekrardan bi arama yaptim nette aslinda bu forumda uyeligim oldugunu bile unutmustum. Ben rusyada fuat ukraynada nasil olacak bu isler bilmiyorum. Ama bizim gibi tipler bi yolunu bulur. Projenin (benim acimdan) tekrar canlanmis olmasi ve calma ihtimalinin profesyonel muzisyenlerle olacak olmasi cok heyecan verici.
For Hellbrothers!!!

Geri