Askeri gazinoda çalmak

valla ben cok rahattım .. acemilikte zaten geliyorlar her bölük vs.. soruyorlar aranızda müzisyen varmı diye, gitar vokal dedim 6 7 kişiydik (aramızda cok sağlam su anda ismi duyulmus isimlerde vardı) kara kuvvetleri vs herkes bir yere gitti.. biz 2 arkadas dağıtımda acemiliği yaptığımız yerde kaldık sansa ellerinde tercih imkanlarıda kalmadı ikimizde caldık söyledik.. işin en güzel yanı komutanın (İsim vermiyorum rütbeli bir paşamız) rock sarkılarını cok seviyordu ve biz arkadasla devamli türkce yabancı fazla serte kacmayan sarkılar calıyorduk.. birde buna yazın havuzda yüzme öğretmenliğide yaptığımız eklenince :D

Cevaplar için teşekkürler. Peki gitarist arkadaşlar için söylüyorum;gitarımızı ve ekipmanımızı getiriyorumuyuz ? Yoksa ordaki ekipman ve gitarlarla mı takılıcaz?

hardal demiş ki:
Cevaplar için teşekkürler. Peki gitarist arkadaşlar için söylüyorum;gitarımızı ve ekipmanımızı getiriyorumuyuz ? Yoksa ordaki ekipman ve gitarlarla mı takılıcaz?
kendi ekipmanını getirme şansın olabilir ama benim olduğum kosova türk taburunda, tabura ait enstrümanları kullanıyoruz.şahsen ben kendi gitarlarımı ve ekipmanımı askeri ortama sokmam.

tabiki ama askeri ortamda overdrive pedalını processorünü vs. getirsen ne olacak ki.sen istediüin kadar anfini gitarını ekipmanını getir ama askeri ortamda onları sonuna kadar kullanmak pek mümkün değil bence.çünkü onların istediğini çalacaksınız ve onlarda metal müzik ve rock dinlemiyorki.illa türkü pop falan.hadi gelde işin içinden çık.sen getirdin ekipmanlarını hadi sana bilmem ne türküsünü çal dedi.sen gitarlamı çalacaksın.illa saz olsun isteyecek.şahsen benim askeri tecrübemde böyle oldu.

tabiki ama askeri ortamda overdrive pedalını processorünü vs. getirsen ne olacak ki.sen istediğin kadar anfini gitarını ekipmanını getir ama askeri ortamda onları sonuna kadar kullanmak pek mümkün değil bence.çünkü onların istediğini çalacaksınız ve onlarda metal müzik ve rock dinlemiyorki.illa türkü pop falan.hadi gelde işin içinden çık.sen getirdin ekipmanlarını hadi sana bilmem ne türküsünü çal dedi.sen gitarlamı çalacaksın.illa saz olsun isteyecek.şahsen benim askeri tecrübemde böyle oldu.

tabiki ama askeri ortamda overdrive pedalını processorünü vs. getirsen ne olacak ki.sen istediğin kadar anfini gitarını ekipmanını getir ama askeri ortamda onları sonuna kadar kullanmak pek mümkün değil bence.çünkü onların istediğini çalacaksınız ve onlarda metal müzik ve rock dinlemiyorki.illa türkü pop falan.hadi gelde işin içinden çık.sen getirdin ekipmanlarını hadi sana bilmem ne türküsünü çal dedi.sen gitarlamı çalacaksın.illa saz olsun isteyecek.şahsen benim askeri tecrübemde böyle oldu.

Sabah çay servisi , akşam 12-1 e kadar milleti eğlendir , sonra nöbete :) Göründüğü kadar kolay değil gibi...Ha diyceksiniz ki en azından sevdiğimiz iş filan ama sevmediğiniz tarz çalıp onca insanı memnun etmek kolay değil yaw :S

Hoca dinleyici olmayınca metali kime çalacaksın? Ego tatmini falansa yalnızken takıl derim. Çünkü böyle bir ortamı ancak kamplarda ve (imkansıza yakın bir durum ama) sadece gençlerin bulunduğu bir ortamda çalabilirsin. Moral gecelerinde ya da başka eğlencelerde metali bırak adam gibi rock söylesen bile kimse takmaz. Ama yatmak istiyorum diyorsan düşme elime yakarım. Anlaşıldı galiba;)

Arkadaşlar, ben 2005'te kısa dönem olarak Nisan celbinde yaptım askerliği. Eski bir arkadaşımla yanyana düştük rastlantı eseri. :) O da TRT'de bağlama çalıyordu. Haftaiçi bandoda müzik düzenlemesi (güncel parçaların bando çalgılarına 4-6 sesli olarak uyarlanması) yapıp, haftasonu orduevinde güncel pop, türkü, şarkı çaldık.

Ben bas gitar çaldım. Elektro, klavye, klasik gitar, keman, zaman zaman darbuka çalan Trakyalı bir çocuk vardı. Her ilde durum farklı olabilir ama genelde her telden çalmak (hatta düğün tarzı bile) gerekebilir. Kısa dönem olacak arkadaşlar bandoyu zorlasın. Orada en azından fanfare aletleri iyice tanıyıp, düzenleme yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu arada benimle aynı dönem giden başka bir müzisyen arkadaşım da "Frank Sinatra"dan çaldıklarını, düzeyi hiç düşürmediklerini söylüyordu. Bölgeden kaynaklanıyor. Rastlantı işte..! :)

Valla bu başlığı gördüğüme çok memnun oldum aklımdaki soru işaretleri biraz cevaplanmış oldu :)

bende Ağsutos celbinde gidecem. Şimdi çalıştığım bir iş güç yok. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunuyum. 7-8 yıldırda davul çalıyorum. Knightmare' da filan çalıyorum. Yani uzun lafın kısası bende gazinoda filan çalabilsem edebilsem diye düşünüyorum.

Şimdi komutan bana sorduğunda sen en ayaksın ne yapardın sivilde meslek fln diye. Yönetim Bilişim mezunumuyum diyim yoksa davulmu çalarım diyeyim ???

Bu sorumu bilen bir arkadaş cevaplandırırsa gerçekten çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkürler. Tüm Türk erkeklerine bu askerlik macerasında kolay gelsin diyorum. Yakında tadıcaz bakalım nassıl bişimiş :)

Geri