Aydilge

aydilge_kapak.jpg

Kayıtları Raks Marşandiz Stüdyoları’nda Hakan Kurşun’un prodüktörlüğünde gerçekleşen albümdeki tüm şarkı ve sözler Aydilge’ye ait. Rock motiflerinin doğu ezgileri ve elektronik alt yapılarla uyumlu bir şekilde dans ettiği şarkılarda, Aydilge’nin kendine has vokali dikkat çekiyor.
Şarkılarını son derece enteresan ve kendine has bir vokal tekniğiyle okuyan Aydilge, kitaplara dalıp müziği boş vermedi tabii.

Pişirmekte olduğu müzik pastasının yapımında, usta aşçılığıyla ona eşlik eden aranjörü Atakan Ilgazdağ ile ciddi bir albüm hazırlığına girişti.
Sonrasında da EMI’nin kapısını çalıp, “Bu pastanın tadına bakmaya ne dersiniz?” dedi. Rock hamuruyla yoğrulmuş, doğu motifleriyle kremalanmış, öyle her yerde bulunmayan bu alternatif pastayı afiyetle yiyen EMI ekibinden sonra, Aydilge şimdi aynı soruyu sizlere soruyor.

“Küçük Şarkı Evreni” isimli bu pastadan kocaman bir dilim tatmaya ne dersiniz?

“Küçük Şarkı Evreni” Nisan başında EMI Müzik Türkiye etiketiyle yayımlanacak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Albüm müzik marketlerde yerini almıştır.

01 Bu Gece Ben Ay
02 Tugyan
03 Yalniz Degilsin
04 Yaniyor
05 Postmodern Ask
06 Çal
07 Siir
08 Gece
09 Ninni
10 Ay Aynamdir

Parçaları oldukça keyifli , özellikle tugyan parçası pek hoşuma gitti

Aydilge'nin albümü son zamanlarda bu topraklar üstünde dinlediğim en güzel albüm . Sözleri ve melodileri kendine has nağmelerle çok güzel yorumlamış ; üstüne bir de böyle düzenlemeler ve prodüksiyon olunca tadından yenmeyecek bir hale gelmiş :)

En kısa zamanda ilk klibini izlemek için sabırsızlanıyoruz ...

klip sarkıları cok guzel ama dier parcalar cok hosuma gitmedi ama yinede son zamanlardaki en iyi cıkıs parcası olan albüm :D

Yalnız değilsin adlı parçasına video çekmiş gerçi biraz tuhaf olmuş ama izlemeye değer diye düşünüyorum. Ayrıca canlı performansınıda merak etmiyor değilim ;)

Klibi dream de izledim roportajıda vardı şarkı güzel beğendim :D
Ay aynamdır'ı begendim en çok ıkıncı olarak ta Yanıyor favorim :D

Gözlerinin mavisini üzerime örterek
Uykuya dalsam, seninle uykuya dalsam
Gözlerinin esrik göllerine dalsam
Bir daha hiç uyanmasam, seninle hiç uyanmasam

Gökyüzü senin, evin, evin, evin
benim tek evim, senin sesin, sesin
Benim tek evim, sensin

Aynamdır, ay aynamdır
Yansıtır, seni yansıtır
Aynamdır ay aynamdır