Cort Viva Gold 2

merhaba arkadaşlar...
yakın bi tarihte bu gitarı aldım. ben gayet memnunum ama bu gitarla ilgili bilgi almak istiyorum. galiba bir ara üretimi durdurulmuş. sonradan yeniden başlanmış gibi bir şeyler duyuyorum.

Body: Soft Maple
Finish:Satin
Neck: Hard Maple
Scale:25.5"
Fretboard Radius:15.75"
Pickups: MightyMite® CTK series
Controls: 1 Volume, 1 Tone, 5way, Coil Tap
Bridge: Floyd Rose Licensed Lo-Profile

Çok guzel ince clean tonları vardır, ince sapı ile hoş bi klavyesi vardır. Floyd Rose ayar vidaları biraz daha kaliteli olsaydı daha hoş olurdu. Akağaç olduğu için ağır bi gitardır. Eskiden ibanez S serisine benzetirdik ama Washburn CS-780 i gördükten sonra kasalarının aynı olduğunu farkettim. Bu gitarın da kore yapımı olduğunu gördükten sonra tahminimce en azından gitarın kasalarını Cort üretmiştir. Bende ki 2004 üretim fakat hala üretildiğini duydum. Gitarın ilgi gormesi nedeniyle hala üretildiği fakat telif hakları ile ilgili bir problemden dolayı kataloglarda yer almadığını gibi soylentilerde mevcut.

200398333140.jpg

Washburn CS-780

e4_12.JPG

Cort Viva Gold II

Bu ikisinin çok benzediğini biliyordum ama headstockun aynı olduğunu hiç farketmemiştim...
Viva güzel gitardır. Zamanında alacaktım ama çok ucuza başka bir gitar bulup onu almıştım... Viva biraz ağır gibi ama ben ağır gitarlara alışığım... Floyd Rose sanki çok hassasmış gibi duruyor, bir de sap tarafındaki askı takılacak yer (strap button) de çok hassas gibi... Bu gitarı alsam kilitli askı alıp strap buttonu gitarın arka yüzüne takardım... ;)

CS-780
What year was it made? Where was is made?
- 2000/2001
- Korea
How many frets?
- 24, pretty big frets but they're very nice
Which controls are given
- volume, tone, 5 way selector and a coil splitter
Pickup configuration?
H/S/H with coilsplitter.. so also S/S/S
Body and neck woods?
- Maple body and neck, rosewood fretboard with sharkfin inlays, no binding
Finish
- sprakly black, looks really classy
Body style
- RG, but much nicer, rounder, thinline body!
Bridge style
- floyd
Neck/Scale
25,5"

Kullanılan ağaç ve coil tab özelliği bile uyuyor, Hardware ve manyetikler dışında aynı gibi.

üzerindeki manyetiklerle duruyor mighty might ctk serisi diyor 5+1 amfisiyle kullanıyorum ancak smülatörüm yok bass tellerden iyi sonuç alıyorum solo attığımda tiz tellerden iyi sonuç alıyorum ama ritm atınca çok tuhaf ses çıkıyor pedalımda yok ondan görüşlerinizi almak istedim

5+1 amfisi ile kullanıyorsan hiç bulaşma derim pedala :)
Amfi+kabin simülastörü olan bir processor işini görür.
Hatta behringer Vamp2 çok ekonomik ve sağlam bir çözüm olur.

Hani ille de analog diyorsan önce sağlam bir gitar amfisi gerekir.

Geri