Esp EX-400

Selamlar,
Bu gitarı almayı düşünüyorum,kullanan,bilen vs. biri varsa yardımcı olabilir mi? Nasıl gitardır,hakkında ne söyleyebilirsiniz?

özelliklerine bakınca kıllanacak bi taraf bulamıyorum pek. kullanılan materyal de iyi görünüyor. ayıptır sorması nekadar fiyat söylediler?

Esp-Ltd ex-400 İyi bir gitar,Gitara karşı sempatin varsa,içine siniyorsa al derim...
Tabi almayı düşündüğün fiyat ne o da önemli...Normal şartlarda sıfırının fiyatının 850-900 dolar olması lazım.Özelliklerine kullanılan parçalarına,manyetiklerine ve işçilik kalitesine bakılırsa bence bu parayı hakediyo...İkinci eli de 650-700 dolar civarına alınır.Rakibi bol bi fiyat aralığı...Ve ben rakiplerinin çoğundan üstün olarak görüyorum

arkadaşlar bende bir esp ex-50 almayı düşünüyorum.daha sonra dan bu gitara emg 81 ve emg 85 aktif manyetiklerden takacam siz buna ne dersiniz...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya gitara başladığımdan beri hep explorer tipi bi gitar istedim, onun için artık bunu almak istiyorum. çünkü muhtemelen çok uzun bir süre bu gitarı kullanıcam ve onun da explorer olmasını istiyorum.
gitarın BD (black diamond) versiyonu geliyormuş,985 euro dediler perada. Sanırım daha ucuza alma şansım yok,zaten sitesinde 1000 dolar gibi bi fiyatı var.. Türkiye'ye göre normaldir gibi geldi ama bilmiyorum

bir de benim isteğim explorer ya da les paul olması.
soloist bir gitar başka ne önerebilirsiniz?
bir de benim emgleri alıp ex-50 ye takmam beya uzun bir süre alır....belki 6 ay ı bile bulur..

dorlin demiş ki:
ya gitara başladığımdan beri hep explorer tipi bi gitar istedim, onun için artık bunu almak istiyorum. çünkü muhtemelen çok uzun bir süre bu gitarı kullanıcam ve onun da explorer olmasını istiyorum.
gitarın BD (black diamond) versiyonu geliyormuş,985 euro dediler perada. Sanırım daha ucuza alma şansım yok,zaten sitesinde 1000 dolar gibi bi fiyatı var.. Türkiye'ye göre normaldir gibi geldi ama bilmiyorum

o kadar parayı gözden çıkardınsa ve illa da esp/ltd olsun diyorsan (demiyorsan epiphone explorerlara bakabilirsin), ebay'den eski tip explorerlardan düşürmeye çalış derim. ltd expler 400-700 dolar arasına gidiyor sanırsam bu aralar. ayrıca esp'nin markası olan edwards explorerlar da bence fiyatlarına (800-900$) göre çok iyi.

http://cgi.ebay.com/ESP-LTD-EXPLORE...407278464QQcategoryZ33038QQrdZ1QQcmdZViewItem

100-150$ arası da kargo tutsa yine kardasın hem de shark explorer yerine gerçek explorer almış olursun.

Evet explorer solo için kullanılmaz pek (ama Megadeth - Rude Awakening'de Al Pitelli kullanıyor ) Exp alcaksanız Gibson 58' Korina Exp güzeldir. :D ya ESP nin yeni serisi gerçekten güzel gelmemeye başladı iç bükey yakışmamış o gitara.ESP alcaksan eskilerinden bul.Yada Kelly al :D

Arkadaşlar 1 hafta içinde gitar alıyorum ltd alayım die karar kıldım çünkü ibanez leri sevmeme rağmen modelleri hakkında çok bilgili değilim hergün yeni bişey çıkarıyo bu japonlar pişman olmaktan korkuyorum neyse aradığım gitar daha çok death ve progressive için kullanacam bir yanım 24 fret,seymour duncan ,süper solo tonu die bağırıyor diğer yanım ölümüne sustain , cayır cayır ritm tonu,güzel bir kasa diyor kafayı kırmış durumdayım a 2 gitar var aklımda birincisi ltd ex 400 diğeri ltd ec 400 farklı modellerve farklı markalardanda aynı fiyat gamından gitarlar tavsiye ederseniz sevinirim jackson,ibanez ve dean olabilir bide ex 400 ün solo gitarı olmadığı doğrumudur gitarların karakterlerini yazabilirmisiniz,(sap,ton vs) arkadaşlardan tavsiye bekliyorum hatta link koyuyorum (bide gitar almanyadan gelecek) şimdiden sağolun ...... :)

http://www.musiciansfriend.com/product/ESP-LTD-EX400-Electric-Guitar?sku=512028

http://www.musiciansfriend.com/product/ESP-LTD-EC400-Electric-Guitar?sku=516662

@Nihilprophet
Bu gitarla solo atılmaz diye birşey tabii ki yoktur ancak Explorer kasa gerek ağırlığı, gerek denge sorunu gerekse 22 fret olması yüzünden biraz kısıtlayabilir rahatlığını. En iyisi gidip deneyip kulağınla duyman gitarın karakterini çünkü tonu etkileyen birçok faktör var girsek çıkamayız:D

bende ex-400 var kievden 750 dolara aldım, sıfır. burada gitarlar ucuz türkiyede 900 euro çekti pera aynı gitara. öncelikle bu gitar hakkındaki ağırlık konusunu konuşacak olursak, gitar çok hafif bir gitar, yani gövdesinin boyutuna baktığınızda çok ağır bişey bekliyorsunuz hele de önceden les paul kullandıysanız bayaa gözünüz korkuyor fakat elinize aldığınızda ne kadar hafif olduğunu gördüğünüzde içiniz rahatlıyor. ayrıca oturarak ya da ayakta çaldığım en rahat gitarlardan. gitarın klavye özellikleri les paul tarzında, manyetikleri zaten canavar, hem cleanler hem drivelara çok iyi cevap veriyor. şekil desen şekil. daha ne istiyorsun :D ben black diamond modelini de kullandım fakat beğenmedim, görünüş olarak o kadar da güzel durmuyor, kontrol düğmelerinin etrafındaki plakayı biraz fazla delmişler falan hoş olmamış. ayrıca gitarı çok ağırlaştırıyor ve öne eğilmesine sebep oluyor. ben pek hoşlanmadım yani üstüne para vermeye hiç değmez bence. ama ex-400 çok güzel bir gitar, piyasada alabileceğin en iyi explorer kasa gitar diyebilirim. ben de almadan önce çok gitarlar denedim fakat hiçbiri bunun gibi değil. epiphone goth explorer falan vardı, ama manyetikleri aktif değil onun. bir de esp nin modern görünen kasası ve kafası çok hoşuma gitti. beğenmediğim sadece bir tek şeyi var, ilk zamanlar kullanması biraz zor oluyor ayakta solo falan çalmak için özellikle, gitar şekil olduğu için en uygun duruşu bulmak zor oluyor, fakat zamanla alışıyorsun ve hiçbir problemin kalmıyor.

bende bu esp ltd ex-400'ün hastasıyım, bikaç internet sitesinden getirtmeye çalıştım ama beceremedm, paraya kıyıp peramüzikten alacağım. tavsiyesi olan?

bende ex 400 alıyordum adam bana m 400 düşün dedı özellikleri aynı gibi 2 i de aktif ama m 400 de floyd rose var 24 fret war300 milyon da ucuz inanılmaz bence yakkında alcam ilş

Geri