Izmir Trigon Müzik Tecrübelerim Aman Uzak Durun

Gıda dan giyime, eletronike kadar mağazacılık benim uzmanlık alanım. 17 yılım geçti. Her türlü müşteri tipini, nasıl yaklaşılmasını bilirim. Giyim sektöründe takip etme meselesi iyi niyetli yapılan ama en ciddi sıkıntı.
Geçen biri peşimde dolaşıyordu -"yardımcı olabilirmiyim?" dedi. -"Hay -hay, elimdeki poşeti taşıyabilirsin" dedim. Amacım dalga geçmek değildi, durumu da açıkladım ama her insan rahatsız olduğunu dile getirmez ve bir daha oraya gitmeyerek onları cezalandırmayı seçer.

Son düzenleme:
Kesinlikle öyle ülke bi ters giyim alışverişinde peşini bırakmazlar ki orda da onu sevmiyorum :D sonuç olarak kim ne derse desin isterse reklam olsun Ankara Zuhal müzik kadar ilgili kibar bi mağazaya denk gelmedim ellerinden gelen herşeyi bıkmadan usanmadan yapıyorlar. Almayacağımı bile bile cs bile denetiyorlar :D
Son senelerde duzeldiler, eskiden en uyuz firmalarin basini onlar cekiyordu kivilcimla beraber. Kivilcim batti neyseki, zuhal de gelen tepkilerden ve do re'nin ataklarindan sonra kendilerini duzeltme amaci hissetti sanirim.

Son senelerde duzeldiler, eskiden en uyuz firmalarin basini onlar cekiyordu kivilcimla beraber. Kivilcim batti neyseki, zuhal de gelen tepkilerden ve do re'nin ataklarindan sonra kendilerini duzeltme amaci hissetti sanirim.
Firma olarak genellemiyorum sadece Ankara Zuhal için bu lafım mesela dore müzik'ten daha fazla alışverişim olmuştur ama bana samimi gelmiyor mecbur kalmadıkça gitmem 1500 liraya amfi almıştım (dolar o zaman 2.2 falan az para değil) oflaya poflaya iş yaptılar almayıp çıkacaktım sinirden yine de ayıp olmasın diye aldım.

Firma olarak genellemiyorum sadece Ankara Zuhal için bu lafım mesela dore müzik'ten daha fazla alışverişim olmuştur ama bana samimi gelmiyor mecbur kalmadıkça gitmem 1500 liraya amfi almıştım (dolar o zaman 2.2 falan az para değil) oflaya poflaya iş yaptılar almayıp çıkacaktım sinirden yine de ayıp olmasın diye aldım.
Benim de firma savunduğum yok yanlış anlamayın :) yapabiliyorlar, çalışandan çalışana bile farkediyor. Zuhalden 2 sene önce referans monitörü aldım sıkıntısızca ama önceki senelerde çok memnun değildim tavırlarından dolayı. Tolga Bey var Do-re'de, bundan 6-7 sene önce kıvılcımdayken gitar denettirmemişti bana, yakın bir arkadaşıma ise "şu da var şunu denemez misin" modundaydı. Tipimi beğenmedi demek ki :)
Do-re ana mazağasında ise tam tersine, "alıcı değilim ama merak ediyorum, mesa'larınızı deneyebilir miyim?" dediğimde istediğim gitarla beraber arka odaya almışlardı beni. Satıcıların ruh hallerini anlamak zor, hak vermiyor da değilim gün boyunca her türlü insanla karşılaşıyorlar :)

Eskiden Ankara Hatay Sokak esnafı(en azından oradaki mağaza çalışanları) cidden hep uyuz tiplerdi. Zuhal'in de Do-re'nin de bir kere cebimde parayla gitar almaya gitmişken ters davranıp beni kaybetmişlikleri var. O çalışanlar şimdi ortalarda yok ama ne hikmetse, daha ilgili bilinçli çalışanlar var şu an :) Müşteriye tipine, yaşına vs. göre ön yargı ile bakmamak lazım, kimin alıcı olacağı, kimin o an müşteri olmasa da ileride müşteri olacağı belli olmaz nitekim.
Pan müzik hiç sorun etmeden 3-4 saat boyunca neredeyse tüm gitarlarını denettirmişti, zuhal soru yanıtlamaya üşenirken :) Şimdi daha iyiler, ben de katılıyorum buna.

Ben de şimdi hatırladım, benzer bir durumu yaşamıştım. Standard lp denemek istemiştim, denetmiyoruz, e para varsa nasıl olcak dedim, yine denetmiyoruz tarzı umursamazca yaklaşmışlardı. Fakat bir keresinde yeni bir eleman gelmişti, o asılı duran denetmedikleri çoğu gitarı denemiştim sayesinde, sağolsun :D