Izmir Trigon Müzik Tecrübelerim Aman Uzak Durun

'Müzik Endüstrisi' forumunda prot tarafından 30 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Gıda dan giyime, eletronike kadar mağazacılık benim uzmanlık alanım. 17 yılım geçti. Her türlü müşteri tipini, nasıl yaklaşılmasını bilirim. Giyim sektöründe takip etme meselesi iyi niyetli yapılan ama en ciddi sıkıntı.
    Geçen biri peşimde dolaşıyordu -"yardımcı olabilirmiyim?" dedi. -"Hay -hay, elimdeki poşeti taşıyabilirsin" dedim. Amacım dalga geçmek değildi, durumu da açıkladım ama her insan rahatsız olduğunu dile getirmez ve bir daha oraya gitmeyerek onları cezalandırmayı seçer.

Son düzenleme: 7 Mayıs 2017
  2. Son senelerde duzeldiler, eskiden en uyuz firmalarin basini onlar cekiyordu kivilcimla beraber. Kivilcim batti neyseki, zuhal de gelen tepkilerden ve do re'nin ataklarindan sonra kendilerini duzeltme amaci hissetti sanirim.

3. Firma olarak genellemiyorum sadece Ankara Zuhal için bu lafım mesela dore müzik'ten daha fazla alışverişim olmuştur ama bana samimi gelmiyor mecbur kalmadıkça gitmem 1500 liraya amfi almıştım (dolar o zaman 2.2 falan az para değil) oflaya poflaya iş yaptılar almayıp çıkacaktım sinirden yine de ayıp olmasın diye aldım.

4. Benim de firma savunduğum yok yanlış anlamayın :) yapabiliyorlar, çalışandan çalışana bile farkediyor. Zuhalden 2 sene önce referans monitörü aldım sıkıntısızca ama önceki senelerde çok memnun değildim tavırlarından dolayı. Tolga Bey var Do-re'de, bundan 6-7 sene önce kıvılcımdayken gitar denettirmemişti bana, yakın bir arkadaşıma ise "şu da var şunu denemez misin" modundaydı. Tipimi beğenmedi demek ki :)
    Do-re ana mazağasında ise tam tersine, "alıcı değilim ama merak ediyorum, mesa'larınızı deneyebilir miyim?" dediğimde istediğim gitarla beraber arka odaya almışlardı beni. Satıcıların ruh hallerini anlamak zor, hak vermiyor da değilim gün boyunca her türlü insanla karşılaşıyorlar :)

5. Pan müzik hiç sorun etmeden 3-4 saat boyunca neredeyse tüm gitarlarını denettirmişti, zuhal soru yanıtlamaya üşenirken :) Şimdi daha iyiler, ben de katılıyorum buna.

6. Ben de şimdi hatırladım, benzer bir durumu yaşamıştım. Standard lp denemek istemiştim, denetmiyoruz, e para varsa nasıl olcak dedim, yine denetmiyoruz tarzı umursamazca yaklaşmışlardı. Fakat bir keresinde yeni bir eleman gelmişti, o asılı duran denetmedikleri çoğu gitarı denemiştim sayesinde, sağolsun :D

7. Şu an Hatay Sokak civarı gayet iyi bence.
    Bir dükkanın kaderi bir elemanın müşteriye ilgisi ile alakalı. Zaten fiyatlar bence fazla oynamıyor.

Bu Sayfayı Paylaş