Nora (Alternative/Metal) - Ankara

çok saolun arkadaşlar gerçekten sizlerle çalmak çok zevkliydi eğer cem gidicek olursa en azından cem kadar olmasada ii bir bassçıya ihtiyaç olucak gibi duruyo :( bunu üzülerek söylemek durumundayım cem işallah başarılı olursun vede grubun problem çıkartmaz ve bizimle çalmaya devam edersin ...

arkadaşlar öncelikle bir opeth fanı olarak opeth -ending credits için çok teşekkür ederim müziğinizden çok etkilendim ve dedim bende bir acc aliim gençlere yorum yazıyım onlara katkım dokunsun ilk mesajım size arkadaşlar playlistiniz daha çok seyirciyi eğlendirmeye hitap ediyor olsa gerek çünkü eğlenceli şarkılar seçmişsiniz gerçekten iyi çalıyorsunuz ama bir eleştiri yapmak istiyorum arkadaşlar vokal probleminiz var vokalinizi ben hiç beğenmedim bilmiyorum diğer arkadaşlarınız ne der ama bence bu vokal ile devam etmeniz sizin olduğunuz yerde saymanızı sağlar onun dışında süperdiniz gerçekten hepinizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum iyi çalışmalar

ben dün bira urama fırsatı buldum... gurubunuz cok ii ve repertuar cok ii secilmiş ama solistin ilk sarkılardan sonra sesi berbat oldu ve yetnedi bence baska bi solstle yolunuz cok acık.......sürci lisan ettiysek affola :)...

emre ve can ilk konseriniz olmasına rağmen çok iyiydiniz sahne biraz büyük olsaydı yapmadığımız şaklabanlık kalmayacaktı ama nese eren erçin zaten iyiydiler gerçi erçinle 3 kez gözgöze geldim ama (erçinle çalarken sadece hata olunca gözgöze gelioruz) ben hatasız çalmaya gayret gösterdim ama asıl performansım olmadı yani kendi deyimimle kendimi tatmin edemedim vokal meselesine gelince hepimiz biliyoruz vokalimizin sesi çok iyi değil fakat can elinden geldiğinin en iyisini sunuyor bize hiç uğraş vermemesinden yada ben yapamıyorum diyip de kenara çekilmesinden daha iyi bir davranış bakalım ileride neler olcak...

cumartesi günü Pyracantha ya layık olamadığımın farkındayım, sesimi güzel bulmamışımdır hiçbir zaman ama cumartesi günü gerçekten çok kötüydüm. şarkıları söylerken insanların bakışlarından utandım açıkçası "bu ne biçim ses lan böyle" der gibi bakıyorlardı, ama stüdyolarda bukadar kötü değildim, perşembe ve cuma günleri girdiğimiz stüdyolarda; perşembe günü boğazımı fazla zorlayıp sesimin kısılmasına sebep oldum, cuma günü birkez daha stüdyo yapınca boğazım tamamiyle mahvoldu. cumartesi günü sahne almadan önce, arkadaşlar gördüler, 15-20 tane boğaz pastili alıp çıktım sahneye ama sadece 1 şarkı idare edebildim. öncelikle gruba böylesine ağır eleştiriler gelmesine sebep olduğum için cem, eren, erçin ve emre den özür dilerim; güzel bişeyler duymak isteyerek cumartesi günü if e gelen dinleyicilerden de , onlara hak ettiklerini veremediğim için özür dilerim. saygılarımla.

Daha sonraki konserlere düzeltmeye çalis kendini cancigim... Konseriniz iyiydi... Tonmaystir arkadasin biraz dalginligina gelmis olacak ki pek iyi dengelenemedi Emre ve Eren'in gitar sesleri... Onun disinda söyleyecek pek fazla bir sey yok. Davulcu gayet iyiydi... Resmen parcaladi kendini :p Basciya laf yok Eren sogukkanliligindan odun vermedi... falan filan.. Kisaca ben sahsen eglendim.. Nice organizasyonlarda beraber çalmak dilegiyle.

Pyracantha

Merhaba arkadaşlar...Öncelikle Pyracantha grubuna yani bize aktardığınız tüm düşünceleriniz,iyi veya kötü tüm eleştirileriniz için çok teşekkürler...29 Nisandaki ilk konserimiz için desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarımızın değerlendirmeleri ve genel performansımız hakkında aktarılan her düşünce grubun gelişimi için büyük rol oynuyor...Umarız ilk yer aldığımız sahnede bekleneni verebilmişizdir.Özellikle Desaccorde grubunun tüm üyelerine destekleri ve yardımları için teşekkür eder ve aynı sahneyi paylaştığımız tüm gruplara da başarılar dilerim...

Pyracantha
Solo Gitar-H.Eren SUNA

Arkadaşlar ilk konserimizi iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık artık diğer konserlere bekliyoruz gelen gelmeyen destek veren vermeyen vede eleştiri ve tebrikleriniz içi hepinize teşekkür ediyoruz PYRACANTHA

can ilk konserde aksakliklar olmasi bu isin mayasinda vardir...cem in de dedigi gibi bu kadar iyi niyetle çalismalarin mutlaka bir sonuca varacaktir...sarkilarin nerelerinde brutal koyup nerde clean e geçmen gerektigi seklinde ayirarak çalisirsan ve bu yaptigin planlari sesinin yettigi sinira göre ayarlarsan çok mükemmel olmasa bile en azindan detone olmassin...bizim vokalisitimizin dedigi gibi hepimiz kendimizi gelistirmek için burdayiz...hiç moral bozma daha isin çok basindasiniz...

arkadaşlar umarım bu yazı sizleri kızdırmaz ama düşüncelerimi sizlere iletmek istiyorum eğer yanılıyorsam beni uyarın şimdi şöyle bir durum var bir gubu yargılarken ne kadar düşünüyoruz hiç düşündünüzmü vokal kötü diye grubu dağıtıorz gitar kötü diye laf ediorz sound kötü diye eleştiriorz albüm kapağı çok klasik diyoruz ton ayarına laf ediyoruz sözlere takıyoruz elemanların tiplerine takıyoruz bu tamamıyla yanlış bişi hepimiz bu sitede müzik çatısı altında toplanmışız ve sanıorm hepimiz birbirimize destek olmak için çalışıyoruz amacımız amerika norveç finlandiya ingiltere gibi rock ve metal müziğin egemenliği altından çıkmak ve TÜRKİYE olarak adımızı duyurmak diilmidir soruyorum sizlere .Adı üstünde turkrock olay budur bide aklıma gelmişken bu yazı pyracantha için yazılmıo bütün gruplar adına yazılıo çünkü bööle bir gerçek var vokal yetersiz gitarlar neydi ööle berbattınız daha çok çalışın yoksa olduğunuz yerde sayarsınız ses hiç gelmedi o nasıl bir playlist böyle sorular soracağımıza arkadaşlar süperdiniz ama şuraya biraz daha ağırlık verin dahada süper olursunuz yada vokal için çok etkiliydi ama şarkının şu kısmında biraz daha bağırsaydı yada 3-5 kere daha dinleseydi dahada güzel olurdu gibi şeyler söylemek hem bizler olan amatör rock gruplarını hem abilerimizi ablalarımızı gururlandırır ve aynı şekilde onlar içinde yapılan güzel yorumlar yada aşırıya kaçmayan eleştiriler dahada başarılı olmalarını sağlar sadece yaşadığım bir olayı söylemek istiyorum malesef barlara yada performace yerlerine girerken mini quiz yapılmıo james hetfield kimdir david gilmour kimdir gibi parası olan herkes giriyor müzikten anlasın anlamasın birde ben bara gidiyimde kızlarla ilgileniyim diye gelenler var onlara zaten diyecek bişi bulamıyorum arkadaşlar müzik içimizdedir ama eğer biz böyle saçma sapan eleştiriler yaparsak ve turk rock ına sahip çıkmazsak millet kendini jiletlemeye yada daha bin türlü şeyler yapmaya devam edecek benim tek korkum bu yani kısacası bir grubu dinlerken iyi yorum yaparken yada eleştirirken stüdyoda evde geçen zamanı emeği hiçe sayıp yapmayalım düşünelim ve gerçekten hakkını vererek konuşalım aynı zamanda da grup elemanlarını gaza getirici konuşmalar yapalım ki bütün amatör rock grupları,abilerimiz ve ablalarımız bizimle gruru duymaya devam etsin saygılar diliyorum dediğim gibi umarım birilerinin kalbi kırılmaz eğer yanlış düşünüyorsam beni uyarın .....

cem için hepimiz üzgünüz gerçekten roxyde başarılı olmak en büyük hedeflerindendi ama ceme layık olmak için pyracantha olarak elimizden geleni yapacağız arkanda değil yanındayız cem !!!

grubumuz biraz tarza ağırlık verme aşamasında grup elemanları olarak toplanıcaz ve bi karara varıcaz kabul edilmesi durumunda sepultra soulfly gibi daha sert müzik yapmaya başlıcaz pyracantha ile ilgilenen arkadaşlara duyrulur ...

Arkadaşlar Her Zaman Yeni Gelen Gruplara Destek Vermeyi Seviyorum...
Yazılanları Okuduğumda, Roxy Yarışmasını Kazanamamak Olayı Değil , En Güzelinden Hırs Yapıp Bir Amaç İçin Katılmanız Olayın En Güzel Yanı ;)
Başarılar Diliyorum...
Başka Yarışmalarda En Güzeli Sizin Olsun :twisted:

Geri