Yeşil Yol

Biraz önce televizyonda bir kez daha seyrettim.Bir kez daha diyorum çünki bende cd si var ve bir çok kez bıkmadan seyrettim.O kadar seyretmiş olmama rağmen yine 3 saat boyunca başından kalkmadan izleyebildim.Gerçekten çok güzel bir film.....

bu tür filmleri tv.den izlememek lazım. mümkünse aptal kutusunu evden bir an önce def etmek de gerekir. e bi de parçalarına ayırıp parçalasak fena olmaz hani. filme gelirsek orjinali daha iyidir derim. etkileyici olduğunu söylemeye gerek yok. ama söyliycem. iyi :)

ilk 5 filmin arasında mutlaka sayacağım olağanüstü güzel bir film yeşil yol...bence kesinlikle altyazılı olarak,yani filmi orjinal sesleriyle izlemek gerekiyor,özellikle john coffey'in oyunculuğunu sindirmek için...

film içinde inanılmaz yoğunlukta bir ''insanilik'' ve keskin bir duygusallık var...oyunculuk harika,kurgu çok güzel...bence dört dörtlük...

bu arada filme ''gerçekçi değil,o ne lan öyle adamın ağzından bişiler çıkıyo'' şeklinde sığ yaklaşan tipleri de hiç anlayamıyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu filme gerçekçi değil diyen o insanlar gidip matrixi veya lord of the ringsi seyrediyor.Bunlar sanki çok mu gerçekçi filmler.Her zaman gerçekçi olsun , gerçek dışı olunca saçma oluyor demek çok yanlış.Bu iki film kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın.İkisi de iyi filmler ama bana göre gerçekten iyi film bir kez daha izlenebilen filmdir.

Ben matrixin de lord of the ringsin de bütün filmlerini severek izledim ama hiç biri için dur bir daha seyredeyim diye düşünmedim.

Yeşil Yolu show tv de seyrettiğimde sanırım altıncı izleyişimdi.Tam hatırlamıyorum.Filmi eğer herhangi bir film gibi izlerseniz gerçekten uzun gelebilir 3 saat ama kendinizi kaptırarak izlediğiniz zaman -ben altıncı seyredişim olmasına rağmen hala deli gibi kaptırıyorum:)- bırakın çok uzun olmasını ne çabuk bitti oluyorsunuz.Hayatımda zaten çok etkilendiğim iki film var.Birincisi yeşil yol ikincisi de schindlerin listesi...

Bence hem TRT hem de Show TV'deki versiyonlarda dublajlar VCD versiyonuna göre berbat olduğu için oralardan izleyenlerin sinema veya VCD den izleyenlere oranla filmden daha az etkilendiğini düşünüyorum.Araya giren reklamlar felan da filmden kopmaya yol açan diğer etkenler.Aynı şey Er Ryan ve benzeri filmlerin TV versiyonları için de geçerli.Zaten TRT muhtemelen Er Ryan ı dublajlı olarak yayınlayan dünyadaki ilk ve tek kurum.

Seslendirme ile ilgili söylenen herşeye katılıyorum.Gerçekten Türkçe dublaj hangi film olursa olsun olayı mahvediyor.Her film de olduğu gibi yeşil yolu da orjinal sesleriyle izlemekte fayda var.

Bu arada zibidi , sanırım sen Ankaralısın , ben İstanbul da baktım bir iki yere ama bulamadım.Acaba İstanbulda kesin bulabileceğim bir yer söyleyebilirmisin bana veya İstanbul için bana bir yer önerebilecek bir arkadaş var mı aranızda?

sinemada da izledim,kitabını da okudum,defalarca televizyonda da izledim...
Stephen King'in sinemaya en doğru-dürüst uyarlanan kitaplarından biri.
ve izlediğim en iyi filmlerden biri...
sanırım John Coffey'nin izlediği ilk sinema filmini,bakışlarını ve oyuncuları meleklere benzetişini unutmayacağım.
Stephen King'e bir kez daha hayran oluyorum filmi her izlediğimde...

Bu filmi ilk seyredişimde sırf Tom Hanks ismi yüzünden seyretmiştim.Hatta "Ne len öyle yeşil yol meşil yol , saçma bir şeye benziyor" dediğim bile olmuştur filmin başlarında.

Meğerse ne filmmiş te haberimiz yokmuş:)

Filmi bizzat gidip sinemeda izledim.Yaklaşık 4 sene fln oldu ama.
Abimle gitmiştik filme.Ve film bitti,sinemadaki herkesin gözleri dolmuştu.Bende yanaklarımdan süzülen yaşları saklamaya çalışıyodum.Abim farketti.O da ağlıyodu.Sonra 5 dakka falan sinemanın önünde sarılıp hüngür hüngür ağladık...

Geri