Apoplexy (progressive)

Çok teşekkürler :)

Dreamtone, kendilerinin de özellikle belirttiği gibi power/progressive metal tarzında beste yapan bi grup. O nedenle besteleri, yaptıkları tarz göz önünde bulundurularak değerlendirilmeli bence.

Dreamtone'un konser performansları çok iyi, yeni çıkan albümleri Sojourn da iyi bir çalışma, ilerde onlardan daha iyilerini de bekliyorum :)

Gitaristimiz 'Burak Kahraman' aynı zamanda Dreamtone'da da çalıyor bu arada.

Görüşmek üzere...

demonuz çok kaliteli olmuş.tebrik ederim. :) sun of paradise ismini taşıyan bu demoda 4 şarkı mevcut ve iki tanesi türkçe.yıllar önce davulda onur ertem'in(bayt gadol'dan hatırlarsınız) olduğu requiem isminde bir demo çalışması vardı.ondan bu yana dreamtone ile birlikte apoplexy'nin demosu, ülkemizde çıkan iyi çalışmalardan bir tanesi olarak gözüküyor.forsaken soul ve demonun son şarkısı sun of paradise çok nitelikli çalışmalar.özellikle klavye'deki yasemin ve gitarist burak'ı çok iyi olarak düşünmekteyim.davul'daki bahadır ise gayet kompleks çalıyor.türkçe şarkıların lirikleri çok nitelikli olmuş ve yaşadığımız hayat hakkında sözleri olan, arayış ve yitik hayaller isimlerinde ilginç sözlere sahip şarkılar.ülkemizin progresif müzik açısından ilerlediği bir yıl oluyor 2006.çok titiz bir çalışma ile kotarılan bu demo'nun kitapçığı ve özellikle iç kapak resmi çok değişik ve fantastik olmuş.ben çok beğendim.bu demoyu alın diyorum.destek vermeliyiz bu tür gruplarımıza.grubun albüm çalışmalarının ise başlamasını diliyorum.dreamtone iyi bir albümle karşımıza çıktı.apoplex'de bunun devamını getireceğine inanıyorum.teşekkürler. :)

ikamet ettiğimiz şehirden ötürü demoyu alma imkanım pek yok gibi, fazla bir şey diyemiyorum...

umarım albümünüz çıkar da onu almaya çalışırız...

kendi zevklerim doğrultusunda, dream tone gibi tekdüze, comma gibi de taklitçi olmayacağınıza inanmaktayım...

başarılar...

apoplexy'i grup elemanlarının lise yıllarında yaptıgı 'arayış' kaydından beri takip ediyorumm... yıllardır albüm beklentisi içindeydim ki bu kusursuzz demo cktıı karsıma... bosuna beklememişim o kadar:) gercekten mukemmel!! özllikle yıllar once dinleyip bayıldıgımm sarrkıının(arayış) bu hale gelmesi beni co...k mutlu etti super olmşşş!!! başarılar diliyorum, kutluyorum ve hala albüm bekliyorumm!!!:)

Güzel yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederiz. Albüm için çalışmalarımız başladı ;)

En yakın zamanda konserlerde görüşmek dileğiyle...

Tekrar merhaba, dileyenler demo albümümüzü
İstanbul'da Atlantis Müzik (Akmar Pasajı) ve
Pena Müzik'ten (Beşiktaş Sinanpaşa Pasajı) de edinebilirler.

söylemeliyim ki demo son derece profesyonelce olmuş.gerek cover art gerek şarkılar şahane.
fazla söze gerek duymuyorum o nedenle bu noktada :)

bu arada apoplexy isimli kullanıcı grubun hangi elemanıdır acaba öğrenebilir miyiz?

Doğukan çok teşekkürler :)

apoplexy isimli kullanıcı bendim aslında, yani Yasemin-grubun klavyecisi, ama artık gil_estel ismini kullanacağım bu forumda.

Görüşmek üzere...

4 Temmuz Salı, Yolcu'da (SSK-Ankara) gerçekleşecek olan progressive gecesine herkesi bekleriz.

Gruplar:

Alearmoni

Apoplexy

Oyun

Konserler 20.00de başlayacaktır. Giriş ücretsizdir.

Görüşmek üzere...

çarşamba günü çok önemli bi sınavım olmasına rağmen kesinlikle orada olacağım.3 grup da birbirinden başarılı gruplar.. böyle bir progressive gecesi kesinlikle kaçmaz..

Eski okulumun guzel grubu :) Lise gunlerim geldi aklima, Doner gunu secmeleri filan...
Hahaha bi konserinizde de vokaliniz olmustum da pop falan calmak zounda kalmistik sisman muzik ogretmenimiz yuzunden... Vay bee... :D
Sali mutlaka gelmeye calisacagim, optum hepinizi :D

açıkçası doğruyu soylemek ıstıyorum burdan ındırdığım demolarda genelde onyargım olurdu kapağı guzel olanların şarkıları berbat nadıren guzel sound yakalnmışlar çıkardı karşıma kısacası lafı uzatmazsam eger ki çalışıyorum nadirsiniz bol şans uamrım kaset falan yaparsınız devam edin bence bol şanslar size

çok çok çok güzel bi konserdi.. :)
ilk defa sizi canlı izleme fırsatı buldum ve açıkçası inanılmaz etkilendim(hala demonuzu dinliyorum evde :) )
panick attack ve another day coverları ve hele hele run to the hills coverınız çok güzeldi..bi de benim çok sevdiğim undertow u çaldınız tam oldu :D
çok başarılar diliyorum..ilerideki konserlerde görüşmek üzere ;)

bende bi dreamtheatr hayranı olarak bugun sizi severek dinledim gerçekten grup çok ii ve sahnede çok sempatiksinizzz tebrik ediyorum another day de mükemmeldi gitarist arkadaşın kardeşini de tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum...

konserin üstünde 10-12 saat geçti. akşam eve geldiğimde konserin verdiği sarhoşluğu biraz daha yaşamak istedim ve çektiğim fotolara baktım. konser gercekten çok güzeldi. playlist seçimi ve dağılımı kusursuzdu. öyle ki son 2 şarkının run to the hills ve sun of paradise olması heyecanı zevki o kadar üst seviyeye taşıdı ki bu tip konserler zor rastlanacak biçimde tüm seyirciden "bi daha" tezahuratı yükseldi =) bence dream theater gibi bir bis şarkısı belirlemelisiniz gelecek ilk konsere, çünkü eminim orda da istenecek ehehe. seyircinin hoşuna giden hareketli bir sahneniz vardı, konuk sanatçı ve farklı ses lezzetleri sunmanız da cabası. bir an bile sıkılmadan dinlendiniz.

teknik açıdan bahsetmek gerekirse, çok iyi olmayan ses sisteminden tam performans aldınız gibi bişey. beren demoda da olduğu gibi muhteşemdi. hatta yanımdan birisi "abi kız demo-konser fark etmiyo aynı söylüyo nası ses bu" gibi bir yorumda bulundu. bateride tek mikrofon bas davulun içinde olmasına rağmen yüksek ses içinde bile bahadır kendini iyi duyurdu. şarkı arasında new millennium çaldığında insanlar hemen gaza geldiler.(repertuarda görmek istiyoruz) kemal'in(bass) ses düzeyi ve efektleri tam tadındaydı, burak'ın(gitar) gitar tonları ve ses düzeyi de öyleydi. yasemin'in(klawye) sesi bazı yerlerde az geldi gibi oldu ama heralde tone master hemen tolere ediyodu, en fazla 1-2 saniye kısık gelip normal seviyeye dönüyodu. panic attack'da biraz yüksek gibiydi ama. (klawye solosunu da güzel çaldı =) tebrikler) şarkılarda aman aman hata olmadı gibi, konser içinde 1-2 tane fark ettim ama küçük hatalar olsa gerek ki aklımda kalmadılar. sadece bis şarkısını çalarken- eminim ki heyecandan oldu- burak soloyu kaçırdı, bir de yaseminin fotoğrafını çekerken dikkati dağıldı o da soloyu kaçırdı bi anlık :p fakat ikisi de yarım ölçü sonra sololarına dvam ettiler. ha şimdi hatırladım bi ara mikrofonun kablosu çıktı(panik attack) o da çok büyük bi hataydı, özrü olamaz ehüehüeh. gördüğünüz gibi zoraki hata bulmaya çalışıyorum, pek güzeldi konser devamını bekliyoruz kesinlikle. işallah hep beraber aynı sahneyi de bir gün paylaşırız...

son olarak burak kahraman'ın kardeşi ipek'i teprik ediyorum. zaten klavye çaldığımız ipek'i hem saksafon hem yan fülüt çalarken görmek bizi dumur etti. tam teşekküllü müzisyen adeta =) evdeki enstruman yoğunluğunu düşünmek bile istemiyorum. onun da yolu açık olsun. güzel çalışmaklar bekliyoruz ondan da...

edit: resimlerin bir kısmını akşam yollıyacağımdır. 150 tanenin içinden seçebilirsem tabi :p

Geri