Fender Frontman 15r-25r

Selamlar herkese, bu amfiler hakkında forumda pek bilgi bulamadım. Amfi almak isteyen ama ne seçeceğine karar verememiş benim gibi insanlara yardımcı olması için bu başlığı açtım. Fender Frontman 15R ve 25R'yi nasıl bilirsiniz ?

Bir de özel bir soru sorayım ben rock, grunge vb. türleri çalacağım ama yeri geldiğinde de güzel clean tonlar alabilmek isterim bu amfi bana uygun mudur? Bazı yerlerde drive'ı yetersiz denmiş bu sorunu halletmek için ds1 ya da ds2 ile kullansam nasıl olur? İyi bir ses alabilir miyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Pedal kullanırsan overdrive sorunu çekmezsin heralde (Pedalının zevkine uygun olması lazım tabi :D ) Valla bizim okulda Almanlar'ın stüdyosunda bi TwinReverb Fender var çift celestion kaç W bilmiyo'm da bizim distortionlı Mozart-Eine Kleine Nachtmusik sunumumuzda onu kullanmıştım (alıştırmalarda da kullandım).. Mükemmel ses veriyo'du Marshall JH-1'le.. Eve gelince benim dandik amfiyle zevk alamıyo'dum adam gibi :D:D Tehlikeli böyle şeyler devamlı oraya gidip de o amfide çalmak istiyo' insan falan :) Çok alakasız bi' mesaj oldu ama anlatmak istedim :)

Neyse 15-25 W falan bunlar markaların karakteristik seslerini pek yansıtmaz diye biliyorum, söyleniyo' da.. Ben Roland Cube-30 düşünüyorum hem üstünde bayağı bi' efekt zart zurt var prosesör eksikliği hissetmezsin evde kullanırsan sadece :) Onu da bi' düşün derim 30 Wattlar arasında bence Line6'in Spider II 'sinden sonra eğer setup'ın yoksa en güzel seçenekmiş gibi geliyo' :)

frontman modellerini kullanmadım ama haklarında pek iyi şeyler duymadım daha doğrusu aynı güçte diğer amfilerden ayırt edici iyi bir özelliği yok sanırım. açıkçası ben transistörlü amfide marshall gibisini bulamadım daha.

Frontman serisi sınıfındaki amfiler arasında en güzellerinden biridir bence. Çok tatlı sade bir tonu vardır. Zamanında bir süre stratocaster bağlayarak çalmıştım güzel tonları vardı ama yüksek gainlerde tatmin edici olmayabilir. Denemeni duymanı tavsiye ederim kendi reverb ü vardır üzerinde, kaliteli amfidir...

başlangıç için gayet guzel gerek 15r sini gerekse 25r sini de kullandım ,fiyatlarına göre süper amfiler drive channel ını ben beğeniyorum ama zevkine göre değişir yanına bir tane ds-2 alırsan high gain tonlar da çalarsın , kendi drive ı da daha yumuşak.. gayet guzel bir amfi , hiç düşünmeden al derim ben... :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevaplar için :) Açıkçası cube 30'mu alsam bunlardan birini mi alsam kararsızım :) Ama zaten o kadarı da kişisel zevke ve beğeniye giriyor galiba, ona da artık deneyip karar veririm.

ben kıvılcımda denemiştim zamanında bir 25R, reverbü gayet iyi, clean tonları da malum yalnız volume 5ten sonra patlama yapıyor ki 5 amfi 25W da olsa çok az bence, üstelik 240 euro ya da 270 euro gibi bi fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam, bence cube 30 daha uygun.

Geri