B.C. Rich Bronze Warlock

DiMarzio kilitli askılardan var bende. Vidaları gevşiye biliyor. Arada kontrol edip sıkıyorum yoksa içim rahat etmiyor. Birde maun hayvan gibi ağır omzumu kesiyor... :D

OnLy_SlipKnoT demiş ki:
Kilitli askı normal askılar gibi takılan yerden kolay çıkmaz gitarın askı takılan bölümünü özel bi bölüm yerleştirilir çantalardaki kiltler gibidir bu klipsli mi diolar ondan işte.

mesela bu resimdeki askı normal askıdır

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1472&gid=135

bu ise kilitli askı
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1479&gid=133

Tamam da denilen şey o değil.Gitarın denge sorunu sağa ya da sola çekmesidir.Kilitli askıların bununla hiçbir alakası yok.Kilitli askı,gitarın askıdan kurtulmasını ve yere düşmesini engelliyor.Ya da başka bir deyişle,biraz sıkmışsın kafandan :D

Sıkmadım arkadaşımda bronz warlock u bi ilk gitarının askısıyla(normal askı) birde yeni aldığı kilitli sistem askıyla denedim.Çok fark etti.Hem neden sıkıyımki kimsenin bu gitar hakkında kuşkulanmasına sebep olmak istemem çok merak eden warsa gider kilitli askıyla dener.Kilitli askıda ne olduğunuda söyliyim;
Normalde warlock un klavyesi ayakta çalarken aşaa düşer ama kiltli askı kullanırsanız sabit kalır ve çok rahat edersiniz.(DENEDİM)

Bendeki pek güzel kayıyor... Kilitli olması kaymasını engellemez... Askının malzemesinin yüzey yapısı önemlidir... Bendeki DiMarzio Cliplock oldukça düz bir yüzeye sahip...

arkadaslar warlock kasa gitarın denge sorununu kilitliaslıyla cozemezsiniz en saglıklı cozum askı klipsini govde yerine sap vidasına tutturmak benim benim warlock nj'de bu sekilde daha rahatve denge sorunu olmuyo ve bronze da olsa bc rich cortlardan daha iyi bir gitardır...

Denge sorunu bence sorun değil, çala çala alıştım ben gitarıma. Denge sorunu olmayan bir gitar kullandığımda sadece o sorunun olup olmadığını anlıyorum, farkeden birşey olmuyor.
Sn cümlene de kesinlikle katılmıyorum. Cort'un Bronze B.C. Rich'lerle karşılaştırılamayacak kadar çok sayıda iyi gitarı var. Hatta Bronze B.C. Rich'lerden kötü gitar sayısı sayılıdır diyebilirim. Tabi iyi-kötüyü kalite ve ses için kullandığımı belirtmek isterim...

ben hem x2 kullandım hemde m20 bide studyoda su uzrinde distırsın olanı gitarı cok zayı kalıyo tabi ben daha cok distorsın istedigimden gorusum bole herkesin kulagı bir olmadıgından daha farklı gelebilir bronze bc richen en alt modeli.... saygılarr

bcrich in 2006 üretimlerinde neck-thru olayına ağırlık vermesi umutlandırdı beni bernie amcanın ölümünden sonra saçmalamaya başlamışlardı berniejr. da ayrılınca.. bcrich in asıl işi neck-thru olduğu için biraz öze dönüş olur inşallah :)

platinium pro gitarların nasıl olduklarını fiyatlarıyla beraber değerlendirmek lazım, fena değiller ama aynı fiyata daha iyi alternatifler varsa hiç gerek yok çünkü eğer bcrich fanı değilseniz vaadettiği fazla bişey yok gitarın.. NJ serisinin yerini doldurmak için çıkarıldı pl.pro serisi ama aynı kaliteyi hissttirmedi bana hiçbir zaman..

vileshome demiş ki:
...
NJ serisinin yerini doldurmak için çıkarıldı pl.pro serisi ama aynı kaliteyi hissttirmedi bana hiçbir zaman..
Aslında NJ serisi ile aynı dönemde seri üretimleri de oldu yani yerini doldurmak değil tam olarak. Fakat biraz teselli gitarı oldu. NJ alamayanlar oyalansın diye. Malesef... :(
NJ'lerin de Custom Shop'ların tesellisi olduğunu unutmamak lazım. B.C. Rich dediğin Custom Shop'tur. Malesef... :(

warlock kasa gitarların ağırlık merkezi ortada olduğundan denge sorununu yaratıyor. epey can sıkıcı oluyor solo falan atarken ben zorlanıyordum elektro çalarken açıkçası :D

Warlock bronze ilk gitarımdı artık kullanmadığım için bir arkadaşımla manyetikleri takas etmiştim onun vic gitarının manyetiklerini alıp(üstüne 40 milyonda alarak) manyetiklerimi verdim..
Baya bir süredir kullanmıyordumki geçen gün amfiye girdim ve switchi en üste kaldırdım(bridge manyetiğe) ve cam gibi bir ton yakaladım.Çok şaşırmıştım...Ben bu gitarı niye çalmıyorum dedim kendi kendime ve o gün bugündür onu diğer kardeşleriyle ayırt etmeden kullanırım...

OnLy_SlipKnoT demiş ki:
Sıkmadım arkadaşımda bronz warlock u bi ilk gitarının askısıyla(normal askı) birde yeni aldığı kilitli sistem askıyla denedim.Çok fark etti.Hem neden sıkıyımki kimsenin bu gitar hakkında kuşkulanmasına sebep olmak istemem çok merak eden warsa gider kilitli askıyla dener.Kilitli askıda ne olduğunuda söyliyim;
Normalde warlock un klavyesi ayakta çalarken aşaa düşer ama kiltli askı kullanırsanız sabit kalır ve çok rahat edersiniz.(DENEDİM)

tamam da basit mantık kullanarak kilitli askının ve gitarın kaymasının ne alakasının olduğunu açklar mısın? yani birinde gitara daha sıkı tutunuyor askı o kadar ki bunun da dengeyle hiçbir alakası yok.

başka bir deyişle,sende iki tane gitar vardır,biri mavi biri kırmızıdır.kırmızı olanda iyi manyetik vardır mavi olanda kötü manyetik vardır.ama kırmızı olanın sesi renginden dolayı değil manyetiğinden dolayı iyidir.

Geri