Yaran Ilanlar

Zaten bizim ülkedeki bütün Meksika Fender'ler USA'lara bin basıyor, bütün Endonezya Ibanez'ler prestijlerle kapışıyor, bütün Epiphone'lar da Gibson'ları aratmıyor. Yurt dışında da durum böyle mi yoksa sadece bize mi özgü bilmiyorum.
Bun bir itirazım yok benim. İnsanların daha tamahkar yaşaması iyi bir şey. Eğer kendi elindekinin çok daha pahalı enstrümanlardan aşağı bir yanı olmadığını düşünüyorsa ne güzel :) Ha tabii "Bu Çin malı gitarın sesi en baba ABD yapımı gitardan iyi" demek ayrı, oradan düz gidip "Prdn, Fender Custom Shop ilanınızı gördüm, ilanimdaki gitar ile başabaş takas düşünür müsünüz, tşk" demek ayrı.

Zaten bizim ülkedeki bütün Meksika Fender'ler USA'lara bin basıyor, bütün Endonezya Ibanez'ler prestijlerle kapışıyor, bütün Epiphone'lar da Gibson'ları aratmıyor. Yurt dışında da durum böyle mi yoksa sadece bize mi özgü bilmiyorum.
Türkiye'ye gönderilmeden önce çok detaylı bir kalite kontrole sokuluyor gitarlar. Bize tüm markaların en iyi ürünleri geliyor sadece. Kalanları geri gönderiyoruz. Fender QC'deki eleman alıyor Squier'I eline, USA Strat kalitesine yakın değilse göndermiyor bize :) Japonlar bize Amerikan kalitesinde olmayan Jackson'ları göndermiyor mesela. Ondan hep bunlar.

Türkiye'ye gönderilmeden önce çok detaylı bir kalite kontrole sokuluyor gitarlar. Bize tüm markaların en iyi ürünleri geliyor sadece. Kalanları geri gönderiyoruz. Fender QC'deki eleman alıyor Squier'I eline, USA Strat kalitesine yakın değilse göndermiyor bize :) Japonlar bize Amerikan kalitesinde olmayan Jackson'ları göndermiyor mesela. Ondan hep bunlar.
"Amerika'dan alınmıştır" ibaresiyle satışa konan bütün gitarlar hikaye oldu bu durumda🤣

Ltdlerde Esplerden daha iyi hatta Kore Schecterlarda Usa Custom Shoplardan çok daha iyi son olarakta mexico charveller Usa olanlardan daha iyi. Yahu bu Usa hiç iyi değil Çin bile daha iyi 😁

Şu Türkiye'de tek olayı da sadece klasik arabalarda var sanıyordum, modifiye araçlardan en son enstrümanlara kadar gelmiş mevzu. Seri numarası itibariyle bakınca tabii ki tek, hatta ben bile Türkiye'de tekim lan la havle.

Musicman elektro gitar. Bu kadar. Anlayın işte. Adam olana çok bile yazmış.

Profilinde şöyle yazmış: Bana sorarsanız başarının çıtası çok yüksek. Kimseye yalan söyleme ihtiyacını duymayacak bir düzeye erişmiş olarak yaşamaktır başarı.

Bu kadar kasmamak lazım. Birilerine başarılıyım dedin diye herkes inanmaz zaten, merek etme 🤣

Musicman elektro gitar. Bu kadar. Anlayın işte. Adam olana çok bile yazmış.

Profilinde şöyle yazmış: Bana sorarsanız başarının çıtası çok yüksek. Kimseye yalan söyleme ihtiyacını duymayacak bir düzeye erişmiş olarak yaşamaktır başarı.

Bu kadar kasmamak lazım. Birilerine başarılıyım dedin diye herkes inanmaz zaten, merek etme 🤣
İlan sayfası boş mu ? yoksa ilanın orjinali mi ? bu şekilde.
çözemedim. Almak istiyormuş ama

İlan sayfası boş mu ? yoksa ilanın orjinali mi ? bu şekilde.
çözemedim. Almak istiyormuş ama
Bu adam Musicman'ı Petrucci modellerinden ibaret sanıyor olabilir. Zaten fotosunda Ibanez Jem ile pozu var, galiba astronomik fiyata satmaya çalıştığı efsane bir ilanı vardı. Arkadaşın ilk vukuatı değil yani. İnsan sormak istiyor tabii hangisi diye ama, üzerinde Musicman yazan herhangi bir şeyi almak istiyorsa da şaşırmam. Bu kadar zeki insanların algısına ben yetişemiyorum zaten. Vardır bir bildiği.

NOT:Aynısını Fender ile denemek lazım.
"Alınık Fender gitar"
Gelen yanıtları toplasak, başlı başına bir yaran ilanlar kısmı açılabilir.🤣

Son düzenleme:
Bu adam Musicman'ı Petrucci modellerinden ibaret sanıyor olabilir. Zaten fotosunda Ibanez Jem ile pozu var, galiba astronomik fiyata satmaya çalıştığı efsane bir ilanı vardı zaten. Arkadaşın ilk vukuatı değil yani. İnsan sormak istiyor tabii hangisi diye ama, üzerinde Musicman yazan herhangi bir şeyi almak istiyorsa da şaşırmam. Bu kadar zeki insanların algısına ben yetişemiyorum zaten. Vardır bir bildiği.

"Alınık Fender gitar"
Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. filminde ki replik gibi (karışık var mı ? var. Yükle)

Musicman var mı abi ?
Var.
Ver o zaman

Bu adam Musicman'ı Petrucci modellerinden ibaret sanıyor olabilir. Zaten fotosunda Ibanez Jem ile pozu var, galiba astronomik fiyata satmaya çalıştığı efsane bir ilanı vardı. Arkadaşın ilk vukuatı değil yani. İnsan sormak istiyor tabii hangisi diye ama, üzerinde Musicman yazan herhangi bir şeyi almak istiyorsa da şaşırmam. Bu kadar zeki insanların algısına ben yetişemiyorum zaten. Vardır bir bildiği.

"Alınık Fender gitar"

Cok temiz fender by squier var abi. Squier'in alt markası ama bircok squier'i dövüyor. Dusunursen.

Cok temiz fender by squier var abi. Squier'in alt markası ama bircok squier'i dövüyor. Dusunursen.
Aklımdan geçen ilk yanıtlardan biri zaten "Fender değil AMA..." şeklinde başlayacak olanlardı🤣
Tabii bir de diğer uç olasılıklar var. "Fender custom shop relic signature guk guk gak gak var. Senin güzel hatırına 100.000 TL'ye bırakırım"

Bu RPLC modeller aldı yürüdü bu aralar, Gibson'u tebrik etmek lazım iyi bir pazar segmenti bulmuşlar. Bir de tabii "açıklamayı okuyun" = RPLC demek, bunlar karışmasın. Gibson Les Paul Reissue 1959 Bourbon Burst(aciklamayi okuyun) - En Uygun Gibson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 996701499

Ama en güzeli şu kısım:

Screen Shot 2022-02-03.jpg

olay birkac seneye şuraya evrimlesir bence;

rplc = republic of china
rplk = republic of korea

o zaman şunu da görebillecegiz: "gitar rplk'dir, rplc olanlarla karıştırmayınız lütfen!"

Elalemin kargo kültü varsa bizim de kopya kültümüz olur mis gibi 😁

Mesela Gibson Les Paul gitarların da en büyük özelliği headstocklarının kırılması. Hasar değil o da bir özellik aslında. Hatta gitar orijinal mi değil mi diye buradan bakabiliyorsunuz.
Hal böyleyken, millet halen o hatalı tasarımı almak için birbirini yiyor.
Gitar sayesinde hayatın o kadar enteresan hakikatlerini anlar hale geldim ki...
Mesela, "Bilmem nerem hıyardır diyene elinde tuzla koşmak" deyimini ilk duyduğumda hiç bir anlam verememiştim.
(İlk duyduğum halini buraya yazmayacağım tabii...) 🤣

Son düzenleme:
Hal böyleyken, millet halen o hatalı tasarımı almak için birbirini yiyor.
Gitar sayesinde hayatın o kadar enteresan hakikatlerini anlar hale geldim ki...
Mesela, "Bilmem nerem hıyardır diyene elinde tuzla koşmak" deyimini ilk duyduğumda hiç bir anlam verememiştim.
(İlk duyduğum halini buraya yazmayacağım tabii...) 🤣
Ama o işin zevki o. Yaşı yetenler hatırlar, tamogotchi bakmak gibi. Düşürmeyeceksin, sıcaktan soğuğa sokmayacaksın, yan bakmayacaksın...

Geri