Pentagram'ın Solo Tonları..

..nasıl elde edilir? :)
tabii ki tamamen aynısı olmaz ama en yakın veya ona benzer tonları nasıl elde edebilirim? 10w ampteq amfi, boss mt-2, crybaby 535q ve şimdilik esp ltd mh-50 sahibiyim. Bu ekipmanla pek iş olmayacak sanırım fakat neler alırsam daha da güçlenir solo tonlarım?

boss mt-2 sololar için pek kullanışlı bir pedal değil bence,tam sert ritmler için uygun bişey,onun yanına alacağın uygun daha yumuşak bir distortion + delay + chorus + eq olduğu zaman çok rahat çok güzel solo tonları elde edebilirsin...

amfini değiştir en az 60 waat 10 -12 inç hoparlör çapı olanlardan al pedallarının yanına bir tane equalizer al hem tonların güçlenir hemde boost olarak kullanırsın mt2 inin yanına solo için delay falan alırsın ama ton pek yumuşamaz sert solo atarsın sende :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hmm equalizer tam olarak ne işe yarar?
bu bahsettiklerinizin arasından en önemlisi veya tona en büyük etki edecek alet hangisidir? Hepsini birarada alma imkanım pek yok da..bu arada amfiyi de yakın zamanda değiştirecek gibi görünmüyrum sanırım.

Pentagramın solo tonu olarak metin türkcanın çaldığı dönemlerdeki set up ı genelde peavey amfi ve cry baby imiş.Bunu kadıkoyde dükkanı bulunan konserlerinde tonmaisterlık yapan bir kişiye sormuştu arkadaşım ve böyle söylemişti.Ama tam olarak doğrumudur bilemem.Saygılarımla

Gitar(tele)--->>>Q535--->>>mxr super comp.--->>Double muff----->>carl martin red repeat....

gerekirse chours...

ben bu şekil kullanıyorum Şebnem ile çaldığımda Metin Türkcan'ın solosuna oturuyor kanımca ton açısındanda...Tabi o Double muff'a yükleniyorum o başka:)

iyi çalışmalar.

noyan.

metin turkcan
gibson les paul custom (gitar)
esp eclipse (gitar)
morley bad horsie (wah pedal)
marshall JCM2000 (kafa)
marshall 1960 4x12 (kabin)

dark is the sunlight 'ın solosundaki wah tonu çok hoşuma gidiyor benim... ayrıca hafiften bir chorus var ,ilk defa chorus'lu bir solo tonunu beğendim valla.. gerçekten guzel..

bad horsie ile crybaby 535q arasında çok fark var mıdır?
535Q ile sanırım tam ulaşamıyorum o keskin wah tonuna.. verya ayarlarını beceremedim

On yıl önce vefat etmiş başlığa cevap yazarak bir rekora imza attınız. Bence yönetimden bir çelenk falan yollanmalı adreslerinize :D

Hakan abi merhaba, (isminizi forumdan yüz yüze tanıdığım bazı arkadaşlardan dolayı biliyorum, umarım abi şeklinde hitap etmem sizin için sorun olmaz) forumdaki konunun tarihine bakmadım, konuyu şans eseri gördüm, bilginin yanlış olduğunu görünce de düzeltmek istedim. Sizi tenzih ederek söylüyorum, forumda yanlış bilgisi olan kişileri itin bi tarafına sokup çıkarmak gibi bir moda oluştu, birçok kişi bu şekilde davranıyor. Ancak ben sadece bilginin yanlış olduğunu üslubumu bozmadan yazmak istedim.

Hakan abi merhaba, (isminizi forumdan yüz yüze tanıdığım bazı arkadaşlardan dolayı biliyorum, umarım abi şeklinde hitap etmem sizin için sorun olmaz) forumdaki konunun tarihine bakmadım, konuyu şans eseri gördüm, bilginin yanlış olduğunu görünce de düzeltmek istedim. Sizi tenzih ederek söylüyorum, forumda yanlış bilgisi olan kişileri itin bi tarafına sokup çıkarmak gibi bir moda oluştu, birçok kişi bu şekilde davranıyor. Ancak ben sadece bilginin yanlış olduğunu üslubumu bozmadan yazmak istedim.

Üslubunda hata, bozukluk vs. yok. Tek hatan başlığın tarihine bakmamak. O yüzden dayanamayıp espriyi patlattım ikinize de :)

Kaldı ki on yıl kadar önce Metin'in bir ara Bad Horsie kullandığını hatırlıyorum. Yani oradaki bilgi on yıl önceki an için doğru idi. Bugün ne kullanıyor bilmiyorum.

Üslubunda hata, bozukluk vs. yok. Tek hatan başlığın tarihine bakmamak. O yüzden dayanamayıp espriyi patlattım ikinize de :)

Kaldı ki on yıl kadar önce Metin'in bir ara Bad Horsie kullandığını hatırlıyorum. Yani oradaki bilgi on yıl önceki an için doğru idi. Bugün ne kullanıyor bilmiyorum.

Daha dikkatli olurum hakan abi :) (bakarsın forumun zombisi olmaya aday olurum :) )

Geri