Presonus Studio One Ses Gecikmesi Ve Kaydederken Durma Sorunu

sorunsuz çalışan program birden bire böyle oldu. neden olabilir? :( sorunun nerden kaynaklandığını nasıl anlarım? ses kartı olarak da yine presonusun audiobox kullanıyorum.

Son düzenleme:
AudioBox'ın eklenti yazılımı var, görev çubuğunda sağ altta (saatin yanında) çalışır vaziyette bulabilirsiniz onu. Studio One kapalıyken o ayarları gözden geçirin. Buffer değeri 2048 gibi yüksek bir değer olmamalı.

Keza Studio One projenizde de ayarları gözden geçirin. Studio One menüsünden (sanırım) Options'a girdiğinizde, açılan pencerede Song Setup'a tıklayın. Orada örnekleme hızı ve buffer değerleri göreceksiniz. 24-bit kalmak kaydıyla, buffer değeriyle oynayarak uygun bir şey ayarlayın.

Gecikmenin sebebi sample rate seçiminizle ilgilidir. Kayıt yaparken sistemimizin desteklediği düşük sample rate seçilmeli 64-128 gibi gecikmeyi min. indirmek için. Burada dikkat edilmesi gereken durum düşük sample rate de çok sayıda plug-in ve sanal enstruman kullanamazsınız sistem aşırı yüklemeden kasılmalar başlar ve durur. Bu durumlara dikkat edip kayıdımızı bitirdikten sonra mix yaparken maximum sample rate seçilmelidir.
Sample rate ayarımızı değiştirmek için Preference - Audio Setup - Device Block Size
Sisteminizde bu durumdan dolayı bir durma yok ise Studio One da input ses seviyeniz düşük kalırsa -30 db ve altı gibi kayıdı durdurur program seviye düşük diye.
Hata kodu veya başka bir uyarı varsa printscreen yaparsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gecikmenin sebebi sample rate seçiminizle ilgilidir. Kayıt yaparken sistemimizin desteklediği düşük sample rate seçilmeli 64-128 gibi gecikmeyi min. indirmek için. Burada dikkat edilmesi gereken durum düşük sample rate de çok sayıda plug-in ve sanal enstruman kullanamazsınız sistem aşırı yüklemeden kasılmalar başlar ve durur. Bu durumlara dikkat edip kayıdımızı bitirdikten sonra mix yaparken maximum sample rate seçilmelidir.
Sample rate ayarımızı değiştirmek için Preference - Audio Setup - Device Block Size
Sisteminizde bu durumdan dolayı bir durma yok ise Studio One da input ses seviyeniz düşük kalırsa -30 db ve altı gibi kayıdı durdurur program seviye düşük diye.
Hata kodu veya başka bir uyarı varsa printscreen yaparsanız daha çok yardımcı olabiliriz.
çok teşekkür ederim bu bilgi çok faydalı oldu bilmediğim çok şeyler var :) ses gecikmesi olmasın diye bit sayısını düşürmek istedim ama nedense kilitlendi. önceden ayarlayabiliyordum ama sonradan kilitlendi. neden olduğu hakkında hiç bir fikrim yok bende programı silip tekrar yükledim :)

2.6.2 sürümünden önce lock tiki vardı. Lock aktifken değişim yapmanıza izin vermiyordu, tiki kaldırdığımızda değişim yapılabiliyordu. 2.6.2 sürümünde yok artık.

Geri