gitar muhafaza yöntemleri

akşam barda çaldıktan sonra gitarımda birikmiş nikotin ve ter katmanı görüyorum hep, temizledikten sonra temizleme bezinin üstündeki kirler rahatlıkla görünüyor evde boş durduğunda gitar case'inde yada başka biyerde saklasak diyorum ama ne şekilde muhafaza etsem bilmiyorum.. nem tutucularla casein içiçndemi saklasam yada balkona çıkarıp güneşin altına mı koysam? gitarın muhafaza koşulları nelerdir yardımcı olabilir misiniz?

güneşin altına koyma :)

case'ninde dursun yeter, nem alıcın varsa o da dursun ama ağacın çatlamaması için biraz da olsa neme ihtiyacı vardır, onun için çok da abartma.

bence güneşe koyupta dünyanın 8. harikasını heba etme. :LOL:
sonuçta mexicoda olsa fender fenderdir.( uzaylıda olsa insan insandır dan çaldım tamam iğrencim)

abi güneşe koyma.cade durması iidir.zaten yanılmıyorsam adanadasın o sıcakta güneşe koyarsan gitar 2 bene küçülür çeker.:D

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

:arrow: güneşli havalarda(sıcak ve yaz aylarında)gitarı dışarı çıkardıkdan sonra,eve gelince çalmak istersen hemen çalma,biraz dinlendir,sonra çal,yoksa tel kopuyor... :Dbu da önemli...

peki gigbagde muhafaza etmek uygunmudur?bide temizlemek için neler kullanmalıyım?gövde-klavye metal aksamlar manyetik kabloları,teller vs..?

uzun süre saklayacaksan case içinde telleri gevşetmeni öneririm, wd40 korozyonu söker alır ve hırdavatçılarda benzinliklerde bile bulunabilir, planet waves polish ya da fender cila kılcal çizikleri kapatmada birebirdir, bimde 3 milyona falan mikrofiber bez satılıyor, süperdir temizlemede :D

Geri