31 Temmuz Dream Theater Konseri

http://www.dreamtheater.net/tour

"Dream Theater, 31 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta. Çeyrek asrı deviren efsane grup, 5 yıllık bir aradan sonra A Long For The Ride Turnesi kapsamında bir kez daha İstanbul’lu hayranlarıyla buluşacak. Dünyanın en yetenekli virtüözlerinden oluşan kadrosu ve Progressive müziğin tekrar yükselişini sağlamış albümleri ile tanınan Dream Theater, muhteşem performanslarından birini sunmak üzere bir kez daha İstanbul’da... Vera Müzik ve Uru Group organizasyonuyla gerçekleşecek olan konserde, Rock müziğin devlerinden Dream Theater ile eşsiz bir müzikal yolculuk yapmak isteyen müzikseverler Düş Tiyatrosu 31 Temmuz Perşembe günü Küçükçiftlik Park`ta, perdelerini açtığında yerlerini almış olacak."

Bu sene nasıl para yetiştireceğiz arkadaş ! Önce Megadeth arkasından Metallica şimdi de Dream Thater :D
 
Resmi sitelerinde Maslak Arena deniyor ama aynı yer mi başka yer mi İstanbul'u bilmiyorum. Bir de eskileri çalarlar mı acaba setlist belli mi? Bu gidişle ta Trabzon'dan geleceğim :)
 
"Awake albümünün şarkılarından sonra Dream Theater el sallayıp sahneden indi, biz de adettendir diyerek geri gelmeleri için alkışladık bolca..."

Bu bölümde birçok kişi kapıya doğru yöneldi hatta arka tarafın büyük bir kısmı dışarıya çıktı. Birkaç arkadaşım da çıkan grup içerisindeydi. Tekrar girmek istediklerinde ise güvenlik görevlileri izin vermemiş !

VIP biletli seyircilere geçmiş olsun demek istiyorum. Sizinde söylediğiniz gibi en köşede, sanki başka bir organizasyona gelmiş gibi bir izlenimleri vardı.

Petrucci şiştikçe eski gitarı kayboluyordu vücudunda. Yeni gitarını en azından bu yönüyle iyi yapmışlar :D Onun dışında notayı geçtim, entonasyonda bile kusursuz olması gerçekten takdire şayan.

Mike Mangini iyi davulcu. Ancak işin işine grup olayı girdiği zaman haliyle olay başka bir boyut kazanıyor. Özellikle Portnoy'un olduğu zamanlarda ki parçaları Mangini'den dinleyince tuşe farkı çok bariz ortada. Ama netice de kulak bu alışır zamanla :)

Son olarak James Labrie artık eski tınısını tamamen yitirmiş. Bunu da playlistte yeni albümlerin ağırlıklı olmasından anlayabiliriz. Benim şahsi fikrim bazı kült parçalarını yarım ton veya 1 ton aşağıdan çalabilirler (standart akorda olanlar için).

Erdem'e istinaden bende 1-2 birşey eklemek istedim. Yazınız için ayrıca teşekkür ederim.
 
Üst