Konservatuar okumak istiyorum Yardım lütfen

'Müzik Endüstrisi' forumunda Fender_vintage tarafından 8 Haziran 2006 tarihinde açılan konu

1. Merhaba ben 11 yaşındayım ve konservatuarın bale bölümüne girmek istiyorum.3 yaşımdan beri bale yapıyorum . Ek ders alıyorum. Konservatuarın bale bölümüne girmek için artıdan solfej veya ensturuman çalmam gerekiyor mu? Şimdiden teşekkür ediyorum

2. dans ve müzik ayrı dallar çalman gerekmez

3. Bir kulak sınavı vardı (uzun yıllar önce) ben girdiğimde, piyanodan ses verip aynı ses veya melodiyi vokal olarak tekrarlamanı isteyebilirler. Ayrıca ritm duyusunu anlamak için (sınavın farklı bir aşamasında) dans etmeni isteyebilirler. Bence zaman kaybetmeden ailenle beraber düşündüğün konservatuara gidip bilgi alın, böylece eğer gerekiyorsa ek ders alman için zamanın olur.

Ben 12 yaşında girdiğimde İzmir konservatuarını 1.likle kazanmıştım ancak sonradan aşil tendomum kısa olduğu anlaşıldı (ilerde problem olacaktı) normal okuldan devam edip şimdi gitar öğretmenliği yapıyorum. Sınavlara hazırlanıyorsan ayrıca konusunda uzman bir ortopediste görünmende (yine konservatura gittiğinizde doktor tavsiyesi alın) fayda var, sonra hayal kırıklığı olmasın çünkü çok çalışmıştım ve yaşadığım şeyi atlatmam zaman almıştı.

4. Merhaba ben 16 yaşındayım. 1yıl piyano eğitimi aldım ve bundan sonraki iki yılda da kursa devam eder ve ayrıca solfej eğitimi alırsam konservatuar kazanabilir miyim?

5. Konservatuar hazırlık sadece piyano eğitimi ile olmuyor. Hazırlanacak bölüme ve okula göre bir program çizilmesi gerekli

Bu Sayfayı Paylaş