yerden yüksek

melez bir gruptur, biraz eskişehirli biraz istanbullu.. hemen hemen her hafta güven erkin erkal'a bi mail yollayıp isterim çalmasını, söz vermişti hala bekliyorum umutla.. :) bartu adlı vokalin sesi çok farklı ve hoştur.. zardanadam ve direc-t ile birlikte ha bi de gevende vardı, eskişehir anadolu üniversitesinde sahne almışlardı.. ama kendilerini dinlemeye başlayışım daha önceye dayanır. peyderpey fanzin'de söyleşileri yayınlandı. www.yerdenyuksek.com adresinden kendilerine ulaşabilirsiniz (bilmeyenler için). ama sanırım site şu sıralar yapım aşamasında. ee tanıyan tanımayan merak eden etmeyen var mı edecek lakırdınız?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
"Doğduğum şehirden uzakta uyandım.
Odam soğuk, aynalarım boş.
Kapıcı ekmeği getirmemiş bu sabah,
vazodaki çiçek gel diyor kurtar beni.
Hayatım yıkılmış sarayım benim.
İki kedim olsa iki de diş fırçası banyoda,
anahtarı almadan çıksam dışarı.
Yağmur yağsa , camı açsam,
ıslansam lapa lapa.
Ayağımın altında cam kırıkları, neden gittin sen?
Yaralarım kadar gözlerin olsaydı,
kanım kadar çabuk akardı yaşın.
Hayatım nerdesin?"

slm ben tanımak istiyorum daha önceleri orda burda duydum ama 1 türlü dinleyemedim :( kaydı falan varmı? beni bilgilendirirsen sevinirim. demosu varsa almak isterim....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
demosunu ya da netten indirebileceğin parçalarını yukarda mevcut olan siteden edinebilirsin. ama dediğim gibi şu sıralar site yapım aşamasında. :)

maskara vardır ağlatır...
bir gün canlı dinlemeyi çok isterim...
şarkının bir yerinde bartu ağlar mısın der arkadaki vokal ağla der
ben orda koparım...
süper yaaaa
izmire gelseler de dinlesek...

son zamanlarda inanılmaz şekilde elimde olan 3 parçayı dinlediğim gruptur kendileri maskara ve oyuncak bulut süper parçalardır,vokalın sesine hastayım zaten dün akşam taksim-bronxta pickpocket tan sonra sahne aldılar mükemmeldi onları canlı izlemek zaten. Güven Erkin Erkal kampüsistanın oyuncularından bazılarıda dinlemeye gelmişti giriş 5milyondu yani anlıyacağınız 4X4 lük bir konserdi daha ne zaman nerde dinleriz bilmiyorum :(

yerden yüksek insanlar topluluuu hayatım bakalım süperdir ama maskara daa bi süperdir ama 365g24s bi şarkıdır.. çok pis ağlatır hikayesini bileni komaya bile sokar ama herkese anlatmamak da gerekir aynı zamanda.. bartu kenter'e girer ve grup bi dnlenme sürecine girer ve her yerde çıkmazlar çıkarsa kaçırmamak da lazım tabi..

konsere gitmeyi fena halde koymuştum kafama son anda peydahlanan beklenmedik aksilikler sevindirik bünyeyi laçka etti :(
hala yanarım.. eskişehiredekini kaçırdım hiç diilse buna gidebilseydim.. gidenlerden dinlemek istiyorum, nasıldı arkadaşlar?
ayrıca o şarkının adı "hayatım yıkılmış sarayım benim'dir".. çok da güzeldir. şu şarkının hikayesini merak ettim şimdi.. özelden gönderin bilen varsa.. ??

gercekten cok iyi bir grup..ilk dinledigimde etkilemistir beni..basit ve sade...acayip melodiler..nasil yapiyorlar anliyamadim daha..
demo cdlerini dinledim 5 sarkinin 5ide birbinden bomba..buyuk ihtimal albumde olucaktir..

hani sende aglamayanlardandiiiiinnnnn
agladin isteee
az kalsin benide aglatacaktin
aglasam KESKEE!!..

off offff....

superman demiş ki:
o şarkının adı hadi bakalım dı artık hayatım yıkılmış sarayımsa onu deiştirenler bilir..
supermen haberin ola öztürkü bir terslik olmasa eskişehir'e mayıs ayıonda getiriyorum hemde senin sevidiğin iki grupla birlikte unutmadan bu gruplardan biri olarak düşündüğündüğüm yerden yüksek konserlere cıkmay yeniden basladı mı..

belkide bildiğim en mükemmel şey onların müzikleri.her an ihtiyaçtır o mükemmel ses,üstün müzik..böyle devam etsinler daha iyilerini yaparlar..başarılar diliyorum çok içten

ben verdiğiniz linkten indirdim maskara denilen şarkıyı ve dinledim.o kadar da abartılacak bir grup olmadığını düşünüyorum.yani farklı bi özelliği yok ki ne tarz olarak ne teknik olarak ne biliim niye bu kadar ilahlaştırdınız anlamadım.ayrıca vokalin sesi çok sıradışı diyosunuz da bence veganın vokalinin erkek versiyonu.bence şu anda bulundukları nokta iyi ilerlemelerine de gerek yok diye düşünüyorum.tabiki bu benim fikrim ve benim eleştirim...

Geri