Jackson DK2M

Gayet iyi bir gitar, köprüsü falan da gayet sağlam. Bende DK2 blue&orange flames var idi, onun köprüsü iyiydi, ancak DK2M'nin köprüsü 2006 model olduğu için benim eski gitarımın köprüsünden de iyi. Çünkü 2006 model Pro ve MG serisinin köprüleri upgrade edildi. Aman aman farketmez ve bir orjinal floyd kadar olmaz ama upgrade upgrade dir :D

Ayrıca o sayfada "dual duncan designed humbuckers" yazmışlar ama üzerinde Seymour Duncan JB/Jazz var o gitarın. Beyaz rengi, maple klavyesi ve de siyah delrin shark finleri de çok hoş.

Alınası bir gitar kısaca :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için ama daha bilgisi ola varsa alabilirim.bu gitara x2n paf pro modifiyesi yapsam nasıl olur peki?uyum olur mu gitarla?

aynı gitarı ben de aldım sayılır şu an abd de duruyor bir aksilik olmazsa inşallah gelecek 1-2 aya kadar. kesinlikle tavsiye ederim. köprü sağlam mı demişsin; öncelikle bu 2006 olmayan eski nesil pro jacksonlardaki jt580 zaten baya iyi bir köprüydü, arkadaşımın ke3 ünde bol bol deneme şansım oldu gerçekten hoş. bir de şu olay var ki 2006 yeni nesil pro larda (dk2m de doğal olarak bu nesilden) köprü geliştirilmiş durumda: eskiden ucuz bazı metaller kullanılarak yapılan parçalar artık çelikten yapılıyormuş. bana eski hali bile gayet sağlam ve fazlasıyla yeterli gelirken bunun performansı kimbilir nasıl olacak.. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Inu-Tashak demiş ki:
aynı gitarı ben de aldım sayılır şu an abd de duruyor bir aksilik olmazsa inşallah gelecek 1-2 aya kadar. kesinlikle tavsiye ederim. köprü sağlam mı demişsin; öncelikle bu 2006 olmayan eski nesil pro jacksonlardaki jt580 zaten baya iyi bir köprüydü, arkadaşımın ke3 ünde bol bol deneme şansım oldu gerçekten hoş. bir de şu olay var ki 2006 yeni nesil pro larda (dk2m de doğal olarak bu nesilden) köprü geliştirilmiş durumda: eskiden ucuz bazı metaller kullanılarak yapılan parçalar artık çelikten yapılıyormuş. bana eski hali bile gayet sağlam ve fazlasıyla yeterli gelirken bunun performansı kimbilir nasıl olacak.. :)

yardımın için çok saol.kaça aldın gitarı?bide kargosu ne kadar tutar tahmini?

www.samash.com daki fiyatı (600 $) abd de bir tanıdığımıza verdik, modeli, rengi (beyaz) falan hepsini sms ile attık, anladığım kadarıyla aldırdığımız kişi de pek anlamıyordu zaten gitardan, yine çok sağolsun bir süre sonra mesaj geldi aldım o paraya falan, kendisi de getirecek inşallah 1-2 aya kadar..

bu arada malesef kargo konusunda hiçbir fikrim yok..

-Çol yakışıklı gitar artı teknik özellikleri de çok iddialı.Bir kere köprüsü Jt580 in gelişmiş versiyonu (ki ben jt 580 kullanıyorum ve büyük ölçüde memnun sayılırım) sonra manyetikler zaten bidaha modifiyeye ihtiyaç duymayacak kadar iyi bildiğimiz seymour duncan işte.Zevkiniz doğrultusunda değiştirirziniz o ayrı.
-Maple klavye inanılmaz güzel,cuk diye oturmuş,siyah sharkfinlerle beraber eşsiz bir gitar olmuş.Alınması şart bir gitar bence.Bir Jackson kullanıcısı olarak bir tane de bundan olsun isterim :)

bu gitara ben de niyetlendim. yurt disinda tanidigim olmadigi icin LLL'dan alicam sanirim.

Ayriyetten evet capon mali...

ve aslinda DXMG'nin beyaza boyanmisi ve SD'lisi. birde klavyesi maple.

bu farklar onemsiz diyosaniz DXMG daha ucuz. EMG'yi SD'a tercih ederim, klavye de farketmez diyen olursa DXMG almak daha mantikli gibi.

bugün bir dk2m calma fırsatı buldum hemen gelip yorum yapim dedim.

gitar ciddi anlamda dehşet.öncelikle benim gibi single coil sevmeyen biri için 2 humbucker dk2 cidden güzel bi opsiyon.gitarı marshall vs30r ve metal muff ile denedim.baska hiç birsey yoktu set up olarak.

öncelikle jackson ı kutladım.tremolo sistemi cok sağlamdı.arka arkaya dime squel (çimdik) tekniği ve divelar yapıldı.bir sürü vibratolar yapıldı.bana mısın demedi.1 saatlik çalmamdan sonra (ciddi anlamda abandım) sadece si telinde biraz kayma vardı.oda fine tuner ile yapılan 1/4 lük bir cevirmeyle kendine geldi.

manyetiklere gelince...seymour duncan ın standart kombinasyonu olan tb4/sh2n jazz kombiasyonu var alette ve kesinlikle memnun kaldım.tb4 harmonikleri hakkıyla veriyor.drivelar cok başarılı.jackson ın adını hak ediyo yani alet.dk2 nin drivelarını bilen bilir zaten.(metal muff ında biraz etkisi vardı tabi :) ) sapta ise inanılmaz güzel cleanler ve blues tonları alabildim ki bu çok hoşuma gitti.orta kombinasyon çok güzel bir hava veriyor sese.scooped denilen boyle tok kapalı bir ton.akor basarken her nota kendini belli ederek dağılmadan duyuluyor.

genel olarak sustain iyi diyebilirim.tremololu bir gitara nazaran güzel.ama genede tabi floyd dan dolayı ve benim kevin bond dan alıştığımdan da olsa gerek biraz az geldi bana.ama kesinlikle ortalamanın üstünde bir sustain.hani ne cok yüksek ne de az.

işçiliğe gelince...gitarın işçiliği oldukça güzel.inlayler, binding,fret işciliği gibi olaylar gayet iyi.derlin denilen bi maddeden yapılmıştı inlayleri.cok hoş gözüküyolardı gercekten.kafanın sapla uyumlu olması ve üzerine siyah jackson logosu deyiş yerindeyse "yardırmış" :) gitarın aksiyonu yaklasık 3-4 mm idi.ki bu kişisel bişey eminim 2 mm kadar pay vardır.arkadaşım öyle rahat ettiği için aksiyon öyleydi.ayrıca maple tuşe oldukca hosuma gitti.tertemiz çok hoş güzel bi görüntü sağlamış.

kesinlikle memnun kaldım.artık sürekli kadıköye gidicem o gitar yüzünden bu gidişle arkadaşı ziyarete :D kesinlikle almak isteyenler tereddüt etmesin derim.genede denemek iyi olur tabi :)

Geri