Esp Türkiye

Selamlar, Schecter ile ESP'nin ayni kisiye ait olduguna dair guvenilir bir kaynak paylasir misiniz?
ESP'nin kurucusu ve sahibi Hisatake Shibuya denen bir adam. 1975'ten beri sahibi. Ama şirketin başkanı ve CEO'su başka kişiler.

Schecter ise David Schecter ve birkaç kişi tarafından kuruluyor ve 1976 - 1983 arasında custom üretim yapıyorlar. 1983'te kalitesi konuşulmaya başlanınca Texaslı bazı yatırımcılar satın alıyorlar ve seri üretime geçiyor firma. 1987'de ise bu yatırımcılar Schecter'ı Hisatake Shibuya'ya yani ESP'nin kurucusuna satıyorlar. İki firmanın da sahibi 30 yıldır bu adam. (y)

selamlar.

sanırım bu başlığa yazarak ekstra başlık açmak durumunda kalmıyorum. konumuz ESP MX 250 olduğu için uygun yer burası diye düşündüm.

james hetfield ile özdeşlemiş olan MX 250'nin aynısından yaptırmak istiyorum ama türkiye'de ulaşabileceğim bir distribütor bulamadım. onlar arasından bilgi alacaktım ama sanırım ESP Türkiye diye bir şey yok.

normal şartlarda bu gitarın birebir aynısını yaptırmak mümkün müdür? ESP Custom Shop senden bir form doldurmanı istiyor. doldurdum hatta bu formu ama nereye nasıl gönderilecek de bana ne kadara patlayacak bir türlü öğrenemedim.

bilgisi olanlardan yönlendirme almak güzel olur.

Biraz hortlatmış gibi olacağım ama esp custom order olarak türkiye den mx yaptırmanız mümkün değil sadece japonya da yaşamakta olan kullanılarına esp mx leri yapıyor ve güncel olarak satıyor. Ama arada bir reverb.com a düşmekte mx ler orayı takip edebilirsiniz.