Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Bu gitarın bana verdiği hissiyat bambaşka.. Gibson The "SG". 1979 senesinde Gibson maliyetleri düşürerek daha ucuz modeller çıkarmaya başladı.
Bu gitar da onlardan biri. Bunca yıl sapı kırılmamış hayret derken birkaç ay önce talihsiz bir olay sonucu kırıldı.
Matt Guitars'dan Hakan Seçkin o kadar başarılı bir iş çıkardı ki ameliyat izi görünmüyor bile. Çalım konusunda ise değişen bir şey olmadı.
Mükemmel keyif veren bir çalımı var...
Bu modellerin sap kırılmasın diye 3 parça bir de arka tarafa çıkıntı yapılıyor filan yazmıştı biri yine forumda, geçenlerde sattığım, yıllardır kullandığım custom shop es335 kargoda kırıldı. Bayağı etkiledi bu olay beni, bu modellerin de kırılması iyice korkuttu şimdi.

Bu modellerin sap kırılmasın diye 3 parça bir de arka tarafa çıkıntı yapılıyor filan yazmıştı biri yine forumda, geçenlerde sattığım, yıllardır kullandığım custom shop es335 kargoda kırıldı. Bayağı etkiledi bu olay beni, bu modellerin de kırılması iyice korkuttu şimdi.
Ben de yıllardır aynı bu şekilde biliyordum. Ağacın kuruması belki kırılma ihtimalini artırıyor olabilir.

Öncesi & sonrası

Küçük dokunuşlar sonrası kromlardan kurtulunca daha fazla Les Paul'e benzedi.
IMG_20230914_134108.jpg

Mat gitarda krem polish’i önermem. Sarı olanı tercih etmelisiniz. Alaca parlaklık katar gitarınıza.

Yeni gitarlariniz hayirli olsun!
Firsat buldugunuz bir zaman 2011 Amerikan Special'in pickguard altindan manyetiklerin alt kismina bakabilirseniz, manyetiklerin alt kisminda Fender Custom Shop sticker'leri olmali. Bu sekilde single manyetiklerin Fender Custom Shop Texas Special olup olmadigini teyit etmis olursunuz. (Koprudeki humbucker zaten Atomic humbucker diye bilinen bir model sanirim). Ben Fender'in 2013 sonbahari oncesi uretilmis American Special Telecaster'larinda Fender Custom Shop manyetigi kullanmadigini kesin olarak biliyorum ama stratlarda da ayni durum soz konusumuydu emin degilim. Siz gitarinizin seri numarasini Fender'in sitesine girip manyetiklerin Fender CS Texas Special olduklarini teyit ettiginizi yazmistiniz ama Fender'in sitesinde paylastigi bazi spec bilgiler maalesef hatali olabiliyor...

Yeni gitarlariniz hayirli olsun!
Firsat buldugunuz bir zaman 2011 Amerikan Special'in pickguard altindan manyetiklerin alt kismina bakabilirseniz, manyetiklerin alt kisminda Fender Custom Shop sticker'leri olmali. Bu sekilde single manyetiklerin Fender Custom Shop Texas Special olup olmadigini teyit etmis olursunuz. (Koprudeki humbucker zaten Atomic humbucker diye bilinen bir model sanirim). Ben Fender'in 2013 sonbahari oncesi uretilmis American Special Telecaster'larinda Fender Custom Shop manyetigi kullanmadigini kesin olarak biliyorum ama stratlarda da ayni durum soz konusumuydu emin degilim. Siz gitarinizin seri numarasini Fender'in sitesine girip manyetiklerin Fender CS Texas Special olduklarini teyit ettiginizi yazmistiniz ama Fender'in sitesinde paylastigi bazi spec bilgiler maalesef hatali olabiliyor...
Ufak bi araştırma yaptım texas special manyetikler sabit başka modeli yok telecaster için üretilenler custom shop diye geçiyor stratta cs texas special manyetik diye bir şey bulamadım açıkcası

Geri