Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

serdar213,
Süper gitar güle güle çal. Ben bu arada Floyd Rose sevmem geçenlerde tremol-no aldım taktım sabitledim köprüyü canavar gibi oldu alet. Sustain arttı, bend'lerde filan diğer teller sapıtmaz oldu, cillop yani.

gitartiz,
Hocam sen çal seni dinleyelim, benim yegane amacım zaten evde kendi kendime tıngırdatmak ve amacıma ulaşmaya çalışırken de birçok aleti deneyip hepsinin ayrı ayrı keyfini çıkarıyorum. Hani yanlış mı anladım alınganlık mı yaptım bilmiyorum ama yorumunda ulan bilen bilmeyen gidiyor milyarlık gitarları alıyor daha bi numaralarını görmedik diye bir serzeniş varsa valla kusura bakma çalışıyorum kazanıyorum parasını da basıp istediğim gitarı alıyorum. Minibüs arkası gibi olacak ama nazar etme ne olur çalış senin de olur. Haklısın alet edevata müzikten daha çok zaman ayırıyorum ama mutluyum sonuçta öyle olmasından. ;)

solitude71,

:) Enteresan iş yapmışsın ama tremolo bana lazım oluyor.O yüzden bu fantaziye giremiyorum Bu guitarı büyük hevesle aldım,Urban Camo alacaktım ama bu makina daha çok beni çekti.
Yalnız gitarla zaman geçirme sürem azaldı.Eskiden bacak bacak üstüne atar gerine gerine bi taraflarımı yaya yaya çalardım,Şimdi ise sabit 1-2 duruşta çalabiliyorum
1-Senin resimdeki gibi...(çok belimi ağrıtıyor)
2-Solo çalışırken Üst kuyruğu bacak arasına alıp gitarı tepeye dikiyorum,
3-Full ayakta.
Özel bi sandalye falan mı yaptırsam ne yapsam bilemiyorum

Bunun dışında Jackson'a alıştığım için sap hala bana çok kalın geliyor.Özellikle Legato picking'de perde araları geniş olduğundan zorlanıyorum.

Alet tam bir Ton Manyağı, Unplugged çaldığında bile sesteki yoğunluğu hissedebiliyorsun,Hele DF 7- Metal Master tarzı analog bir pedalla tadından yenmez hale geliyor.Perde aralarının geniş olması solo atarken dezavantajlarından çok avantajları var,parmaklar birbirine dolanmıyor,Ebony klavye ile parmaklar kayıyor...

gitartiz demiş ki:
zaten herkes müzisyen bu sitede bi kişiy ibile duymadım daha 300 tane pedal denedim 1 tane pedalla dunyaları seviyorum (anlayana) sahnede dedemi yan cevirsem gitar diye çalarım diyen herkes evinde gül gibi müzisyen ulan çıkında azcık gösterin kendinizi az çok çalın biyerlerde nedir bu pedal prosesör sevdanız çalın artık yeter yahu bırakın alım satımı üretim icra kısmına geçin korkmayın yanlış hatalı çalarsanız küsmeyiz kızmayız size çalın artık yeter of ulan =D

abi hangi başlığa girsem aynı mesajı atmışsın , bu konuda çok dertlisin galiba.sen isete abi herkes özel konser verir sana burda canını sıkma :D

serdar213,
Oturarak aşağı yukarı genelde o resimdeki gibi çok rahat bir şekilde çalıyorum. Bir de askı taktım yükün yarısı boynumda yarısı bacakta çok rahat oldu. Tabi o resim arşiv diye çekildi normalde oturduğum zaman sırtımı da rahatça dayıyorum arkaya bele iyi geliyor o zaman yoksa dediğin gibi biraz bel yoruyor oturarak o şekilde çalmak.

Tremol-no FR kullansan bile tavsiye ederim, sonuçta arkadan iki küçük vidayı tık tık iki tur çevirdin mi alet zaten boşaltıyor kendini ve FR normal hale dönüyor. Fantazi birşey değil yani hatta telleri sökmeden 20 dakikada filan taktım kullanmaya başladım.

gitartiz demiş ki:
zaten herkes müzisyen bu sitede bi kişiy ibile duymadım daha 300 tane pedal denedim 1 tane pedalla dunyaları seviyorum (anlayana) sahnede dedemi yan cevirsem gitar diye çalarım diyen herkes evinde gül gibi müzisyen ulan çıkında azcık gösterin kendinizi az çok çalın biyerlerde nedir bu pedal prosesör sevdanız çalın artık yeter yahu bırakın alım satımı üretim icra kısmına geçin korkmayın yanlış hatalı çalarsanız küsmeyiz kızmayız size çalın artık yeter of ulan =D

gitartiz,

Güzel bir saptama yapmışsın ama bu zamanda kafa dengi,sorumluluk sahibi,benzer şeylerden hoşlanan, iyi enstruman çalan adam bulmak zor.Türkiye'deki grupların yaratıcılık gücü az olduğu için yapılan müzikler- besteler kalıcı bir değer taşımıyor.Bunu aşan tek grup Pentagramı biliyorum.Şarkıları yıllarca söylenen başka grup bilen varsa söylesin.

Kayıt işi tamamen bütçe ile alakalı. Bu beste müzik- grup işleri % 99 öğrencilik yıllarında oluyor.Ortalama gelir düzeyinde Öğrenci adamın cebinde DÜnya gruplarının yaptığı kayıtlara denk kayıt yapacak para olması pek mümkün değil.
Ne kadar para o kadar iş.Burası Finlandiya değil, her mahalleden Dünyaya albümü satılan 3-5 grup çıkabilsin.

Sonuç bu olunca ne oluyor?
Entersandman, The trooper, Fear of the dark,Seek and Destroy,Breaking the law, Territory, Slave New World,Mandatory Suicide gibi artık dinleyene ve çalana gına gelmiş şarkıları inatla çalmak isteyen, koskoca Metallica-Maiden-Slayer- Judas külliyatının bu şarkılardan ibaret olduğunu düşünen arkadaşlarla stüdyoya gidiyorsun.Müzik zevk vermiyor ve Eve kapanıp orjinal şarkıyla Over-Playing yaparak kendi kendine istediğin şarkıyı çalıyorsun rahat ediyorsun

KeReMmM demiş ki:
Halilpazarlama söyleyince arkadaşın profilinden mesajlarına baktım da hakkaten her başlığa copy-paste yapmış 5 tane aynı mesaj var forumda :D
hayır abi merak ettim arkadaş nasıl bir sinir stresle yazmış.5 ayrı yere yazacak kadar kafaya takmış galiba :D müzik istiyorum müzik verin bana müzik müzik müzik diye düşünüyor arkadaş herhalde :D

Ne yazık ki düşük çözünürlükte.... Hele eve bi döneyim daha güzel resimler gelecek.

Evet Ibanez JPM :)
ESP M-II
Ibanez 7321 7 telli
Marshall VS230 stereo chorus
Marshall AVT100

Amfilerin üstündeki alet RMC Wizard Wah 8O . Sonradan bi tane bad monkey aldım çok pedal seven biri değilim öttürrüm :D

Geri