Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Diyosun ki benim felsefem " tone is fingers " dır :)
Abi sadece mg 15 ileyse cidden cok iyi diyebilirim yani.. ben sanıyorum pedal- prosesor falan var .. Gerçi gitar güzel bir kere, e tabi tuşede sağlam. Tebrikler diyelim tekrar ;)

jacksonke1 demişki : "Diyosun ki benim felsefem " tone is fingers " dır :) "

karışmak gibi olmasın ama lütfen felsefelerimizi falan TÜRKÇE yapalım "asıl ton parmaklardadır" falan gibi mesela hiçbirimiz ingiliz veya amerikan değiliz türkçe lütfen...kusura bakmayın kişisel düşüncem bu tabiki...bunları görünce içimden bi dürtü uyarmamı söylüyoda :D teşekkürler...

Her yerde düzgün Türkçe kullanılmasını desteklerim ama illa Türkçe saplantısı da yapmamak lazım. O laf Satriani yanılmıyorsam, alıntı yapmış yani arkadaş. Doğrusu da "tone is in the fingers" olacak. Yani demem o ki ister Türkçe ister başka dilde olsun yeter ki düzgün imla ve gramer olsun, o tamamsa o zaman Türkçe olanını tercih edelim diyebiliriz.

İmzam da çatır çatır İngilizce bu arada ama en azından forumdaki yüzlerce düşük devrik cümle imzalar gibi değil, dilbilgisi kurallarına uygun, o yüzden sorun görmüyorum laf gelmeden ben söyleyeyim dedim ;)

satrianinin sözünden alıntıysa tamam ona birşey diyemem sonuçta sözün söylendiği kendi dilinden almış ama hani türkçe kurabilecekken kendi cümlelerini ingilizce kurmaya falan çalışanlaraydı benim lafım...neyse başlığı meşgul etmeyelim teşekkür ederim...

ya ben bu ktunnel işini beceremedim. bir yol gösteren olur mu acaba? yukarıda picassographic'in yerdiği linke tıkladığımda şu sayfa çıkıyor karşıma:

sonra ne yapmam lazım?

JudgeMe demiş ki:
satrianinin sözünden alıntıysa tamam ona birşey diyemem sonuçta sözün söylendiği kendi dilinden almış ama hani türkçe kurabilecekken kendi cümlelerini ingilizce kurmaya falan çalışanlaraydı benim lafım...neyse başlığı meşgul etmeyelim teşekkür ederim...
Pek sorun edilecek şeyler değil abi bence, dil bilgisine cok dikakt ederim, arkadasın dedigi gibi alıntı oldugu icin bende o şekilde dile getirdim, gerek yok yani artık mesajlarda Türkçe yanlıslarını bulmaya calısmaya, dogru gramerlerle vs yazılmıssa, yoksa yanlıs coktur, Türkçe'nin t sini senin küçük yazman gibi degil mi ? :) Önemsiz şeyler yani .

JudgeMe demiş ki:

karışmak gibi olmasın ama lütfen felsefelerimizi falan TÜRKÇE yapalım "asıl ton parmaklardadır" falan gibi mesela hiçbirimiz ingiliz veya amerikan değiliz türkçe lütfen...kusura bakmayın kişisel düşüncem bu tabiki...bunları görünce içimden bi dürtü uyarmamı söylüyoda :D teşekkürler...

Senin nickin de 'YargılaBeni' olsa cok daha güzel olur o zaman :)

OmniaMovens demiş ki:
JudgeMe demiş ki:

Haha :D

jacksonke1 demiş ki:
OmniaMovens demiş ki:
JudgeMe demiş ki:

Haha :D

çocuk gibi tartışma yaratmayın lütfen farkındayım ve keşke türkçe birşey koysaymışım diyorum bende nick için kendi kendime...ben içimde kalmasın diye söyleyeceğimi söyledim teşekkür ettim egosunu tatmin etmek için laf sokmaya çalışan bi velet gibi davranmayın lütfen...bunun tartışmasını "gitarını göster" başlığında yapmayalım isterseniz çok kavga edesiniz varsa [email protected] ... evet biliyorum msnimde ingilizce...

JudgeMe demiş ki:
[email protected] ... evet biliyorum msnimde ingilizce...

Bana dememişsin ama az yukarıda söylemek istediğim tam da bu: nick'in isterse Japonca isterse İbranice olsun, Türkçe'de "de" ayrı yazılır. Buna dikkat etmemiz lazım öncelikle diyorum nick'e gelene kadar. Ha sen belki klavyede aceleden yanlış yazmış olabilirsin çok doğal ama bunun ayrı yazıldığını bilmeyen hatta aksini iddia edecek kadar cüretkar cahil cühela bir nesil geliyor ondan korkuyorum ben.

Dahi anlamında "ta" var bir de o daha fena :) bir tane de ben koyayım geçen çektiğim fotoğrafı
dsc00186ej5.jpg

Cort Kx custom a benzettim ben ama?Bu arada söylemeden edemeyeceğim Blackened85 arkadaşım,kötü bir foto kötü bir kare olmuş,bu güzel gitarı daha iyi gösterebilirdin.Umarım bu dediklerime alınmazsın...

Yok farkındayım kötü kare olduğunun hem cep telefonu ile çekildi hemde gitarpedal.net de herkes prs fotosu koyduğunda ben de flame maple'a zoom yapıp acaba bunu prs diye yedirme ihtimalimi sormuştum ciyzis saolsun az da olsa varmış :D

Gitar kx-custom bu arada. güzel font ve makine bulsam adam gibi foto çekip koyarım ama yok ne yazık ki.

Geri