Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Umarim uzuun bir süre sayfada paylaşım yapmam =)

D31C18D9-4043-4815-8D8D-68B3AED25F92.jpeg
 
Eyvallah teşekkür ederim, o gün bir talihsizlik olmuş. Ama genel olarak bu tarz sıradışı enstrümanlarla pek ilgilenen, bilen yok gibi benim de karşılaştığım. Bir bayi olarak gidip Ibanez RGI6B sorsam abi yalnız o bariton bak 28” skala diye şakadanak cevap vereceklerini sanmıyorum ben, genelde bu konularda yüzeysel kalıyor mağazalar. Tel konusunda da Zuhal Ernie Ball’ları getiriyor, Bass VI teli bunlar dese yeri, hakeza adamlar Squier Bass VI de getirdiler TR’ye benim bildiğim iki tane.

Ben bu arada bakınıyordum buna ama sıfırını göremediğim için hiç, umutsuzdum. Sahibinden’de geçen görünce hemen adama yazdım sar gelip alıyorum diye, saramadı bariton olduğu için, kılıfı falan yokmuş kabak gibi aldım geldim 😅

Valla aynen, bunu internette yapanı gördüm, dedim garanti sonuç bulursam ben de alıp yapayım diye aklımdaydı. Ama şimdi harbi aklımı kurcalıyor, standard 34” skala falan bir bası alsam direkt gitar teliyle çevirsem nece olur diye kurt düşürdü içime.

Drive’a geçince direkt deccal, behemoth, asmodeus gelin çocum ritüel yapıcaz dedirten bir ton çıkıyor.
Bende de emgli bir metalci bası var ama 4 telli, 6 tel olsa yer mi diye bakardım 😁 olsun böylesi de drive ile gitar gibi takılıyorum gene droplu droplu hebele, hübele, zombili korkunçlu şeyler 👹
 
Ibanez SRC6
Bas / Gitar geçiş formu.
30” short scale bass diye geçer, 84/14 Bass VI telleri ile gelir.

Köprüsü EMG81 oldu, sap manyetiği EMG35HZ ve aktif eq devresi korundu. 62/13 bariton teller, drop G akort, yine divan sazı gibi vakur bi enstrüman oldu.

158839 eklentisini görüntüle
bi ses kaydı neyim varsa rica edebilir miyiz? çok ilginç göründü, sesi nasıl acep?
 
Ne zamandır bir elektro klasik alayım diyordum. Yeni çıkmış model; Godinler gibi ama içi boş ve ince kasa.
22 perde, böyle rahat bir klasik sapı yok. Ibanez FRH imiş efendim adı.
Tünel'deki Zuhal'in üst katında ince kasa klasiklere bakıyordum. Martinez denedim bir kaç tane, ı-ıh. Sap ve perde kalitesi nanay.
Bu arkadaşı denedikten sonra ne denediysem boş geldi zaten. Aldım çıktım.
Üstüne de hızımı alamayıp şöyle doğaçlama bir şey kaydedeyim dedim. JTC Latin Vibes Uptempo'dan bir şey seçtim altyapı için.
Şöyle de bir şey keşfettim; bununla ne çalsanız sofistike tınlıyor:) Burada çaldıklarımı elektro ve distortion ile çalsam, hemen "shred" diye etiketlenirdi.
Şimdi ise Al di Meola tribute gibi oldu. Yerseniz 🤣
 

Dosyalar

  • IMG_20230306_201635.jpg
    IMG_20230306_201635.jpg
    6.2 MB · Gösterim: 91
Üst