carvin legacy

sarun tamamen amerikan yapımı anfilerin türkiye voltaj farkı ve düzensizliğinden kaynaklanıyosa bende kullanıyorum levent bölgesinde carvin böle bi sorun olmadı...abi sen dec müziğe aç telefon bi dinlet böle aşırı bir sorun varsa...clean de bile ötüyo diyosun..cleande ne olursa olsun ötmemeli hiç bi anfi...gitar manyetiğindendir belki problem belkide amplikatör katında bir problem vardır anfinin...celestionlarda olcağını sanmıyorum onlar çok sağlam ve standart

Jack takılı değilken volume u açıp bir bak anormal bir gürültü var mı?
Sonra Jack takıp gitardan volume kısık iken bak. (pedal falan bağlama)
Sonra volume aç falan karşılaştır.
En son pedallarını bağlayıp bunlar kapalı iken bir dene.

bu şekilde belki tespit edersin sorun nerden kaynaklanıyor.

benim evde de topraklama ile ilgili bir sorun vardı ve şu an 2kva lık online bir ups kullanıyorum. şu an hiçbir sorun yok, tertemiz alıyorum sesi. ayrıca regüle ettiği için daha güvenli bir platform oluşturuyor ekipman için

heyecan yaratmayalım arkadaşlar:)

alet topraklamadan dolayı ötüyor lakin gitar takılı değilken ve amfinin volume sonuna kadar kısıkken bile uğultu yaptığını belirtmiştim..yinede teşekkürler..

ups alıcam ayrıca elektrikçiyle anlaştım yağmurlar geçsin bahçeyi 1metre kare çapında kazcak ve 1metre derinliğinde...platin kömür tuz katmanlar yapa yapa kapatıcak süper bir topraklama olcak ve kesinti ya da voltaj değişikliklerine karşıda bir ups alıcam.

The_Answer demiş ki:

alet topraklamadan dolayı ötüyor lakin gitar takılı değilken ve amfinin volume sonuna kadar kısıkken bile uğultu yaptığını belirtmiştim..yinede teşekkürler..

ups alıcam ayrıca elektrikçiyle anlaştım yağmurlar geçsin bahçeyi 1metre kare çapında kazcak ve 1metre derinliğinde...platin kömür tuz katmanlar yapa yapa kapatıcak süper bir topraklama olcak ve kesinti ya da voltaj değişikliklerine karşıda bir ups alıcam.

The Answer dostum...Bugün hiç kullanmadığım bir jack ı kullandım...Kullandığım cort jacklardan çok çok daha sağlammış...Ve dip gürültüsü kayboldu...Delirdim sevinçten :D şu anda çok iyi tertemiz geliyor amfiden ses...2 hafta içinde çok daha kaliteli ve sağlam olan planet waves'in jackalrından alcam...Devre kesici ve dip gürültüsüne neden olan sinyalleri temizleyen bir modeli var...40 ytl gibi bir fiyatı var...İstersen kaliteli bir jack alıp sonucu gör...Birde öyle dene...Daha elektirikçi ile uğraşmassın...Benim sorun çözüldü dip sorunu yok artık...Bu sorunu çözünce sana bi haber vereyim dedim :D Çünkü sendeki dip problemi bendeki ile aynı..Cleanda bile dip ses vardı...Sağlam bir jack ile sorun çözüldü...Sağlıcakla kal...

The_Answer demiş ki:

Napıyorsun abi paratonermi kuracan catıya :))O dediğinle nükleer santrali topraklarsın valla :p

ya cleande bile var ama volume kapalıyken ve gitar bağlı değilken bile var jacklarım esp custom jack bilmiyorum jacklardan değildir gibi geliyor bana:)
valla elektrikçiye en güzel nasıl topraklıycaksan öyle yap dedim adam bunu önerdi bende olur dedim havalar bi düzelsinde:D

The_Answer demiş ki:

ilginç...hemstır al abi bide tekerlek kendi elektriğini kendin üret :)

evet süper ilginç haberlerle geldim asıl...

amfiyi aldım karşıma dedim kardeşim derdin ne senin bi dünya para verdim sana nedir bu gürültün..

bütün jacklarını falan çektim bağladığım ekipmanlarımın evde amfi dışında çalışan bir alet bırakmadım..

amfiyi açtım bekledim tüpler ısındı fln işte..volume kapalıyken bile o uğultu gene.....:(

sonra reverbünde açık olduğunu gördüm reverbü kıstım sonuna kadar ve sıfır dip gürültü :eek:

sonra taktım alet edevatı reverb kapalıyken çaldım driveda bile dip gürültü yok herşeyiyle çok temiz ses veriyor ama reverbü arttırmaya başladığımda doğru orantılı olarak dip gürültü artıyor..volume tamamen kısık gitar bağlı değilken bile..

iyiki yurt dışından getirmemişim yoksa çok ağlıycaktım..şu karlar bi geçsin götürcem dec müziğe garantisi var sonuçta 2 sene..bide şimdi carvine falan mail atarım nedir ne değildir nedendir diye..

The_Answer demiş ki:
evet süper ilginç haberlerle geldim asıl...

amfiyi aldım karşıma dedim kardeşim derdin ne senin bi dünya para verdim sana nedir bu gürültün..

bütün jacklarını falan çektim bağladığım ekipmanlarımın evde amfi dışında çalışan bir alet bırakmadım..

amfiyi açtım bekledim tüpler ısındı fln işte..volume kapalıyken bile o uğultu gene.....:(

sonra reverbünde açık olduğunu gördüm reverbü kıstım sonuna kadar ve sıfır dip gürültü :eek:

sonra taktım alet edevatı reverb kapalıyken çaldım driveda bile dip gürültü yok herşeyiyle çok temiz ses veriyor ama reverbü arttırmaya başladığımda doğru orantılı olarak dip gürültü artıyor..volume tamamen kısık gitar bağlı değilken bile..

iyiki yurt dışından getirmemişim yoksa çok ağlıycaktım..şu karlar bi geçsin götürcem dec müziğe garantisi var sonuçta 2 sene..bide şimdi carvine falan mail atarım nedir ne değildir nedendir diye..

tesadüfe bak bugün jemsite forumda legacy'lerin reverb'unde problem olduğunu carvi'nin değiştirme yaptığını okumuştum buraya yazacakken mesajını gördüm.

hehey...özgürcüm bende sx-200 ü ilk aldığımda bu tarz bir sorunla karşılaştım,amplikatör katında bir sorun varmışmış anfinin geri götürdüm..2 yıl garanti var diye hemen yenisini verdiler taş gibi çalışıyor hiçbir sorunu yok şimdilik...
hemen götür büyük ihtimal "reverb" sisteminde bir sorun vardır...benim düşüncem Carvin bunlara hafif çürük malları kakaladı..fiyatları çok uygun ama bendeki de sorunlu çıkmıştı ama sakın adamlara kızma güzel güzel konuş çünkü hemen yenisini veriyolar...paranı iade etmeye kadar gider bu iş...emin abi vardır orda çok şeker adamlar,yani aklın kalmasın sakın hallederler onlar her problemi... kapı gibi 2 yıl garanti var.... hadi güzel bir gelişme olmuş...

yok canım bi korkum yok zaten:)

değiştirirler ama bu ellerindeki son maldı galiba bitanede vitrinde duran var ama onu millet gidiyor çalıyor denemek için falan diye açılmamış olanını almıştım şimdi açılmış olanı işime gelmez beklemem gerekirsede çok sinir olurum...

para iadesi istemiyorum çünkü çok sevdim amfiyi:) yarında pazar kapalı her of kahretsin..ptesiye kaldı :(

Geri