Yan Flut Bakımı, Temizlik Çubuğu Vs.

yan flut bakımı yapan yerler 100 euro gibi fiyatlar istiyorlar. 600 eoruluk bir yan flutum var yamaha 211SII. yan flutun tornavidayla yapılan ayrlarını kendim yapıyorum. bütün deliklerini söküp temizlemişliğim de var. Fazla zor olmadığına inanın:D

şimdi sorularım şöyle

Bildiğim kadarıyla gümüş ile bir metalin alaşımından oluşan bir kaplaması var. bu kaplamayı hangi metal temizleyici ile temizlemeliyim?

Temizleme çubuğunu kaybettim, yenisini nasıl temin edebilirim? gördüğüm her müzik aleti dükkanına soruyorum.. YOK! ya da uygun bir çözüm önerisi olan var mı?

şu tuşların altındaki süngerimsi parçaları nereden bulabilirim? değiştirmek istiyorum da? zaten bakımda bu süngerleri değiştirip, aleti bir güzel siliyorlar. üstüne bir ince ayar çekiyorlar. en zor kısım doğal olarak ince ayar ki çok zor olmadığını deneyerek gördüm.

hocam temizleme çubuğu için önerim şu git kendine dandik bi block flüt al aynı çubuk onları içindende çıkıyor.en kolay böyle bulursun zaten 2 milyon falan adileri.

alttaki padleri nerden bulurdun bilmiyorum.

temizleme olayına gelince yamaha 211 in üst kısmını gümüş temizleyici ile temizleyebilirsin.çünkü o kısmın gümüş kaplama ama alt kısımlarını gümüş temizleyici kullanma alt kısımlar alaşımlı kaldırabilir.bazıları tamamında kullanıyo bişey olmuyo.ama bir daha bilene sor.benim flütüm nikel gümüş temizleyici kullanmıyorum.bir arkadaş kullanmıştı flütünü gördüm yem şeşildi bütün nikeller kalkmış.:D

kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sağol yardımın için de blok flütlerinki çok kısa, denemiştim:( bir deşu temizlik olayında alt kavarmını anlayamadım. flütün içi mi yoksa alt parçalar mı? bana görünüşü aynı gibi geldi bütün dış kısımların.

ayrıca flutte ne kadar ustasın. bir kaç sorum olacaktı da?

ya aslında ben de arıyodum ama sadce ilaçlı temizlik bezi bakıorum. gerisini bakım yapan yerlere yaptırmayı düşünüyorum. genelde enstürman malzemeleri satan yerlerde var ama sen diosanki bn burda bulamıorum netten sipariş edebilirsin:http://www.muziksel.com/urun.asp?id=393 (umarım reklama girmiodur :oops: )
bunun bi yerde yahama versiyonunu da gördüm ama üzerinde klarnet bişi bişi yazıyodu reklamı verenden şüphe ettm o yüzden düşünmüorum ama bu güzel gibi.

ya aslında ben de arıyodum ama sadce ilaçlı temizlik bezi bakıorum. gerisini bakım yapan yerlere yaptırmayı düşünüyorum. genelde enstürman malzemeleri satan yerlerde var ama sen diosanki bn burda bulamıorum netten sipariş edebilirsin:http://www.muziksel.com/urun.asp?id=393 (umarım reklama girmiodur :oops: )
bunun bi yerde yahama versiyonunu da gördüm ama üzerinde klarnet bişi bişi yazıyodu reklamı verenden şüphe ettm o yüzden düşünmüorum ama bu güzel gibi.

Geri