Göztepe

T

TheCreeD

Unutulmaz kadrosuyla avrupayı zamanında üç büyükleride kasıp kavuran bu yadigar izmir takımımızı unutmayalım arkadaşlar...

goztepe_logo.jpg

Atletico Madrid'e 3 gol atan Göztepe.. :D

Sempati duyduğum takımlardan biridir Göztepe, sempati duyduğum tek sarı-kırmızıdır.. Kısa bir süre tribününe de takılmıştım, ah İzmir ne güzel şehirdir..

Sen uyu ben deplasmana kaçayım
Yollarda inceden cigara sarayım
Sevgilim, bu gece hiç bekleme beni
Aşkından da önce gelir Göz-Göz sevgisi..

tam 35 Göztepeliyiz :D

Çektiğim her duman seni anlatır,
Gözümden yaş akar annem kıskanır.
Alsada bu sevda canlarımızı,
Hayatın anlamı sarı kırmızı.
İNADINA GÖZTEPE !

Ya bir tane beste vardı eskilerden..

..................................................
Söz verin, 7'sinden 70'ine söz verin
...'nin, ...'nin ruhlarına şâd edin,
O zaman öl deyin, ölmeyeni ..keyim

diye.. Bilen varsa bir yardım etsin lütfen.. : )

Eskilerden bir de "Seninle bir dakika, mutlandırıyor beni, bir dakika siliyor canım, yılların özlemini" şarkısı vardır. Her ne kadar konuyla bir ilgi kuramasam da o şarkıyı pek sever, pek sayarım.

Göztepe'ye gelince; bir dönem Karşıyaka'yı seven abime inat Göztepe'yi desteklemiş, daha sonra taraftarına ve ruhuna hayran kalıp desteğimi arttırmıştım. Son yıllarda her ne kadar sorunlar sebebiyle kötü günler yaşıyor olsa da Süper Lig'i hak eden bir takım.

Purgatory demiş ki:
Ya bir tane beste vardı eskilerden..

..................................................
Söz verin, 7'sinden 70'ine söz verin
...'nin, ...'nin ruhlarına şâd edin,
O zaman öl deyin, ölmeyeni ..keyim

diye.. Bilen varsa bir yardım etsin lütfen.. : )

Söz verin söz verin gelin bize söz verin
yediden yetmise camiaya söz verin..
feneri cimbomu trabzonu yenelim
o zaman öl deyin ölmeyeni ..keyim

hocam bu bizim yıllardır söylediğimiz bi bestedir, bunu mu söylemeye çalışıyon acaba da göztepeliler de mi söylüyomuş yoksa :?

deerrudolf demiş ki:
Bence o değildir, Fener'i, Cimbom'u, Trabzon'u yenelim nedir ki? :LOL: Son derece anlamsız. Göztepeliler yazdı mı güzel yazar.

bi taşlama görüyom mesajında......
tabii ki göztepelilerin kalkıp ta fb yi gs yi yenelim dicek halleri yok ta. acaba yine bizden yürütülme bi beste mi acaba diye şeyettim, çünkü biz çok alışığız öle bizden çalıntı bestelere ;)

Taşlama amacı gütmemiştim ama sen öyle anladıysan da kötü olmamış. :LOL:

Aslen demek istediğim, herhangi tezahüratlara göre daha özgün bir havası var Emrah'ın bahsettiği tezahüratın. Oraya üç büyükleri yenelim gibi bir şey pek gitmemiş.

Bu tezahurat olayı bir kenara İzmir gibi bir sehirden 1. ligde takım olmaması cok dusundurucu bence.. goztepe de karsıyaka da altay da 1. lige renk katacak takımlar.. yazık..

deerrudolf demiş ki:
Taşlama amacı gütmemiştim ama sen öyle anladıysan da kötü olmamış. :LOL:

Aslen demek istediğim, herhangi tezahüratlara göre daha özgün bir havası var Emrah'ın bahsettiği tezahüratın. Oraya üç büyükleri yenelim gibi bir şey pek gitmemiş.

yaw kardeşim anlamamışsın ki benim ne demek istediğimi....
emrah ın bahsettiği besteyi göztepelilerin benim söylediğim gibi söylecek halleri yok herhalde, o şekilde biz söylüyoruz dedim, bizim bestelerin modifiye edilmiş şekilleri dilden dile dolaştığı için acaba o beste de mi bizim bestenin modifiye şekli mi diye düşündüm.....

Artık bilemem kim kimden araklamış, ya da ortada bir araklama var mı diye.. Ben hatırladığım kadarını yazdım, sağolsun arkadaş link vermiş ama orada da göremedim.. İzmir tayfasına bir telefon etmek gerek.. : )

Bir de ben bu arak denen olaydaki kriterleri anlayamıyorum. Taraftarlar enstürmanları ellerine alıp beste yapmıyor ki? Zaten hali hazırda bir yerlerde olan ve bu ülke evlatlarının bildiği melodilere söz yazılıyor. Farklı sözler yazılmışsa bu araklanmış demek mi oluyor? Bu, keşfetmek ile icat etmek arasındaki fark gibi bir şey.

Aynı mantık ile ilerleyecek olursak; Beşiktaş taraftarının Türkiye'de ilk olarak söylemeye başladığı "Beşiktaşım oooleeeey, Beşiktaşım oley, Beşiktaşım oley, Beşiktaşım oleeeey.." tezahüratındaki melodi Avrupa taraftarlarından araktır demek gerekir. Çünkü Avrupa'lılar seneledir bu melodi ile tezahürat yapıyorlar. Zaten fazla melodileri yok gariplerin.. :D

O yüzden ben buna katılmıyorum. Sözlerin araklanması ayrı bir olay; ama melodiler -sen bestelemediğin sürece- anonimdir, ortaktır. Mesela başka ve daha popüler bir örnek verebilirim; "Beşiktaş'ım hayat sensin, ..." şeklindeki tezahüratın melodisi ile tezahürat yapmaya başlayan ilk grup Kocaelispor taraftarlarıdır. Hodri Meydan grubu. Beşiktaş taraftarı da almış üzerine söz yazmış, pekte güzel yazmış.

Göztepe başlığını biraz saptırdık ama olsun, tribün çocuğuyuz bir yerde.. :D

JosephPetrozza demiş ki:
yaw kardeşim anlamamışsın ki benim ne demek istediğimi....
emrah ın bahsettiği besteyi göztepelilerin benim söylediğim gibi söylecek halleri yok herhalde, o şekilde biz söylüyoruz dedim, bizim bestelerin modifiye edilmiş şekilleri dilden dile dolaştığı için acaba o beste de mi bizim bestenin modifiye şekli mi diye düşündüm.....

Başkasına diklenen her mahalle çocuğunun mutlak suretle kurması gereken "Olum benim dayımın arkadaşı Kürt Ahmet'in adamı, akıllı ol" demek isterdim ama "Dur yahu, iki dakika geyik çevirelim dedik hemen sinirlendin" diyorum. :LOL:
Haydi hep beraber pınarbaşına o zaman..

Geri