Karanlıklar ülkesi:Underworld

Eminim gerçekten eminimki bu film Blade serilerini 2'ye hatta 3'e 5'e rahatça katlayabilir.Ellerinden öpülesi değerli yapımcı amcalarımıza kendim adına teşşekkür ederim.

Çok iyi bir film değildi ama senaryosu iyidi bence.
Lucian en sevdiğim karakter.Kurtadamları ciddi sevmiştim.Hatta onları desteklemiştim.

film hakkaten harika başlıyor ve aynı tempoyla devam ediyor takii son kılıç sahnesi olayı kopardı abi bence böyle bir filme bu kadar geçiştirici bir son yakışmamış.

Bugün filmi izledim ama pek beğenmedim. Kalite bakımından belli bi seviyeyi tutturmuş ama çok çok daha iyi bir film olabilirdi gibime geliyor . Bazı sahneler de daha çok efektle desteklenseymiş (bazı aksiyon sahneleri bana çok yavan geldi)filmi daha yukarılara taşıyabilirmiş . Filmde vampirler biraz ezik kalmış vampirlerde olması gereken fiziksel gücü pek göremedim , birde Anne Rice'ın kitaplarını okuduktan sonra insan bu tür filmlerden daha fazla şey bekliyor .

sonuçta vampirleri modern dünyaya taşırlarsa havada kalan şeyler olması kaçınılmaz bence.Nerde Ortaçağ vampirlerinin karizması,nerde cep telefonu elinden düşmeyen vampirlerin yüzeyselliği.Ama yine de film güzeldi...O da vampir-kurtadam kırmasının hatrına:)

Dün mesaj yazmıştım bu foruma ama göndermeyi başaramamışım.
Bence vasat bir filmdi hatta Blade'den daha kötüydü. Çoğu aksiyon sahneside vasattı açılış dahil. İzlerken kadın daha silah ttmasını öğrenememiş dedim. Etkileyici farklı bir şey yoktu aksiyon sahnelerinde. Ayrıca efektler de kötüydü (Kurt adamların duvardan yürüyüşü çok kötüydü özellikle). Senaryo klişe, diyaloglar klişe.
Filmin vampirleri ve kurt adamları yorumlayış tarzını da hiç beğenmedim. Özellikle şurası beni bitirdi: Hani sarı hatun bir vampir var ya. Esas oğlan (sonradan kurt adama döünşen) uyurken adamın yanına yaklaşıyor adam bir anda gözlerini açıyor bu da tırsıp tavan yapışıyor aynen bir kedi gibi. Orda film bitti benim için :D Ki orda vampirin durup adamı yakalayacağına iki saat "hııeee" "tıss" gibi sesler çıkarması daha rezildi. Fİlmi büyük umutlarla bekliyordum tam bir hayal kırıklığı oldu

Kurtadamsever bir insan olarak filmi beğendim gibi... ama arkadaş öyle kurtadam olmaz. Werewolf dava açmış sanırım, kazanmış ve filmde değişiklik yapmak zorunda kalmışlar, diye duymuştum.
Kurtadamlar öyle olmaz bence. Ayrıca dikkatinizi çektiyse vampir hatun denizden çıktığında nefes almıştı(!) Vampirler solunum yapmaz ki!

Eklemek istediğim bir şey daha: adını hatırlayamadığım başroldeki o vampir hatun çok güzeldi, güzel değil de seksi desek?

Roth-Azad demiş ki:
Özellikle şurası beni bitirdi: Hani sarı hatun bir vampir var ya. Esas oğlan (sonradan kurt adama döünşen) uyurken adamın yanına yaklaşıyor adam bir anda gözlerini açıyor bu da tırsıp tavan yapışıyor aynen bir kedi gibi. Orda film bitti benim için :D Ki orda vampirin durup adamı yakalayacağına iki saat "hııeee" "tıss" gibi sesler çıkarması daha rezildi. Fİlmi büyük umutlarla bekliyordum tam bir hayal kırıklığı oldu

dostum orda hatun adamın boynuna bakıyor ve kurtadamların ısırık izini görünce tırstı,gözünden kaçmış olabilir ;)

film fena değildi daha güzel olabilirdi.yane günümüze uyarlandığı zaman silahlar daha çok konuşuluyor teke tek vampir-kurtadam dövüşü yerine.ama şunu gördum kurtadamlar vampirlerden daha güçlü ( tabi ağır vampir ağabeylerden victor hariç).
2.cisini merak ediyorum şimdi çünkü hani uyuyan ağır bir ağabey vardı "marcus" oda böyle vampir-kurtadam kırması olacak.hadi hayırlısı

ama gene benim için en iyi vampir filmi bram stoker'ın "dracula"

RiveRwind demiş ki:
Kurtadamsever bir insan olarak filmi beğendim gibi... ama arkadaş öyle kurtadam olmaz. Werewolf dava açmış sanırım, kazanmış ve filmde değişiklik yapmak zorunda kalmışlar, diye duymuştum.
Kurtadamlar öyle olmaz bence. Ayrıca dikkatinizi çektiyse vampir hatun denizden çıktığında nefes almıştı(!) Vampirler solunum yapmaz ki!

Eklemek istediğim bir şey daha: adını hatırlayamadığım başroldeki o vampir hatun çok güzeldi, güzel değil de seksi desek?
Dava açan WhiteWolf olcaktı...
Zaten Holywood'un bu konuda yaptığı çoğu film çok kötü oluyor. Yani Queen Of The Damned falan da rezaletti.
Tabi Interview with The Vampire'ın hakkını yememek gerek.

Roth-Azad demiş ki:
RiveRwind demiş ki:

Dava açan WhiteWolf olcaktı...
Zaten Holywood'un bu konuda yaptığı çoğu film çok kötü oluyor. Yani Queen Of The Damned falan da rezaletti.
Tabi Interview with The Vampire'ın hakkını yememek gerek.
Hadi ya WhiteWolf muydu o? Yanlış duymuşum...
Queen of the Damned konusunda katılıyorum sana ve Interview with the Vampire konusunda da...

Filme gittiğimde tarafsızdım. Sonra film başladığında kurt adamlar kötü, vampirler iyiymiş gibi bir giriş vardı. Ama benim için vampirlerde sorunluydu; lüks villa, arabalar vs.. tam burjuva yani (politikiz ya :) ). Sonra kurt adamların isyan eden eski köleler olduklarını ve eşitlik için mücadele ettiklerini görünce kurt adamcı oldum bende :) Tabi Selene (kate beckinsale) bi yana :) Bu arada güzel bi tema; kurt adamlar vampirleri yok etmeye çalışmıyor, onlardan üstün olmaya çalışmıyorlardı. Sadece eşit olmak ve savaşı sona erdirmek gibi bir niyetleri vardı. Sanırım en çok bu hoşuma gitti..

Bu tarz yapımlar hoşuma gider, ve bende bu filmde iyi vakit geçirdim. Kısacası çok fazla irdelenmemesi gereken bir film, yani kimse bir başyapıt beklemiyordu. Meraklısı için..

Ben en çok Lucian karakterini sevdim. Elemanın zamansız ölümü beni üzdü :) Viktor ile dövüşmesi gereken oydu bana göre. (filmin forumundada bu çok tartışılmış)

Kurt adam deyince aklıma geldi, eskiden Trt2'de "Kurdun Laneti" diye bir dizi vardı. Hayatımda izlediğim en sağlam kurt adam odaklı yapımdı. Hatırlayan varmı?

Geri