Müjgan

Athena'dan da tanıdığımız; Turgay Gülaydın' ın yeni grubu MÜJGAN yakında bir albüm çıkararak müzik piyasasına merhaba diyecek...

Fırat Çavaş, Mertkan D. Yılmazer, Koray Gürsoy ve Turgay Gülaydın' dan oluşan Müjgan adlı grubun Kayboldum isimli parçası bütün dünyada satışa sunulacak olan PAYBACK oyununda!

Dünyayı kasıp kavuran GP2X oyun konsolunun ilk ticari oyunlarından biri olan PAYBACK önümüzdeki günlerde piyasada olacak.

Athena ve Manga dan sonra yine bir Türk grubu dünya çapında satılacak bir oyunda yer alıyor. Müjgan grubunda davul çalan Turgay Gülaydın daha önce de Athena grubunun Fifa 2006 oyununda kullanılan Tam Zamanı Şimdi adlı parçasında da davul çalmıştı.

Yakında albüm kayıtlarına başlıyacak olan Müjgan grubunun Kayboldum adlı parçası çok yakında bu sitede.!

www.mujganonline.com

Oyun hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.apex-designs.net/payback_gp2x_report.html[/b]

Mujmuj.jpg

Müjganın Tanıtım videosunu izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.
http://www.youtube.com/v/Y7Xp3UmwOKw

BİYOGRAFİLERİ:

Mertkan D. Yılmazer

mertkan1.jpg

Lise çağlarında şarkı söylemeye başladı. Askere gidene kadar Dinozor adlı
grubuyla beste çalışmaları yaptı. Askerden döndüktan sonra Voodoo ve Livar
adlı gruplar ile birlikte İstanbul’ un en ünlü bar ve kulüplerinde sahne aldı ve bir çok
üniversite festivalinde yer aldı.

Best Tv de Harun Özakınca “Workshop Talk Show” da her hafta orkestarsı ile
birlikte canlı performans yaptı.

Bunun dışında Milliyet Sanat Dergisinin 50, yıl reklamında oynadı ve reklam
müziğini yaptı. Bilyoner.com ve Burger King reklam jingle larını seslendirdi...

Turgay Gülaydın

tugi1.jpg

1989 yılında davul çalmaya başladı ve ilk grubu METAL FORCE u kurdu.1990 yılında ATHENA grubuna girdi. 1991 de 5 parçalık ep HORROR DIMENSIONS ı çıkardılar. 1994 de ilk ingilizce albümleri olan ONE LAST BREATH çıktı.1994 den 1998 e kadar ATHENA ile Fethiye, Marmaris,ve İstanbul daki bütün bar ve klüplerinde çaldı. Bunlardan harbiye deki CAPITAN HOOK İstanbul rock tarihinde efsane oldu.

1998 de ATHENA ile HOLİGAN albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan skalonga, tarlaya ektim soğan, senden benden bizden ve holigan adlı parçaların hepsi hit oldu. 2000 yılında ikinci albüm TAM ZAMANI ŞİMDİ çıktı. Türkiye nin her yerinde ve yurt dışında konserler verdi. ROLLING STONES gibi dünyaca ünlü gruplarla konser ve festivallerde sahne aldı .2001 yılında ATHENA ile beraber avrupa basketbol şampiyonasının müziği olan 12 DEV ADAM ı besteledi.

ATHENA nın müziğinde ve gelişiminde önemli yeri olan TURGAY GÜLAYDIN ın VEGA-tamam sustum ve KORAY CANDEMİR-eskisi gibi olmaz adlı parçalarda imzası vardır. TURGAY GÜLAYDIN 2002 yılı başında ATHENA ile yollarını ayırmıştır.

2004 yılında vatani görevini yapmak üzere Ankara da TSK Armoni mızıkasına katılmıştır. Burda Eser Taşkıran, Fatih Ahıskalı, Serdar Barçın, Fırat Çavaş ve Emrah Karaca gibi önemli müzisyenlerle Türkiye nin her yerinde konserler vermiştir.
Bu sırada ATHENA ile 2000 de yapmış olduğu tam zamanı şimdi adlı futbol parçası dünyanın en büyük futbol oyunu olan FİFA 2006 nın müziklerinde yer almıştır.

Asker dönüşü Türkiye nin önemli gruplarından EGOİST' in davul kayıtlarında çalmış ve gruba katılmıştır. Bu albüm yakında piyasaya çıkacaktır...

Fırat Çavaş

firat1.jpg

Müzik hayatına 8. yaşında piyano çalarak başladı. Lise yıllarında gitar ve bas gitar çalmaya başladı.

2003 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünden birincilikle mezun oldu.

10 yıllık profesyonel müzik hayatında bir çok ğrupla başta istanbul olmak üzere Türkiyenin bir çok yerinde sahne aldı.
Feridun Düzağaç, Burak Kut, AF, Booerang, Hülya Avşar ve daha bir çok sanatçı ve gruba sahnede eşlik etti.

Bunun dışında profesyonel olarak Post Production ile ilgileniyor ve Reklam Müzikleri yapıyor.

2004 yılında Ezel akay ın yönetmenliğini yaptığı Neredesin Firuze filminin ses tasarımını ve Foley artistliğini yaptı. Aynı sene Uğur Yücelin
Yazu Tura filminin sound editing ini yaptı.

Ayrıca Atlas jet, Berger King, Bilyoner gibi markaların Jingle larını yapmıştır ve Bilyoner.com sitesi yaptığı jingle ile
2006 Kristal elma en iyi reklam müziği dalında aday olmuştur.

Egoist grubunun yeni çıkıcak albümünde bas gitar çalmıştır ve gruba dahil olmuştur ve Stüdyo Smarta ta yönetici olarak çalışmaktadır...

www.firatcavas.com

Koray Gürsoy

koray1.jpg

Ankara da doğdu. Müziğe Bursa da başladı. Lise yıllarında ki ilk grubu Wanted ile birlikte 1. Türkiye Rock Festivalinde ve benzeri konserlerde yer aldı.

Profesyonel müzik hayatına 1997 yılında Kurban grubundan Özgür Kankaynarın da yer aldığı Free Mod Band aldı R&B grubuyla başladı ve İstanbulun en gözde mekanlarında çaldı. Daha sonra Sibel Tüzün’ ün Hayat buysa ben yokum bu yolda adlı albümüyle beraber sanatçıyla çalışmaya başladı. Serkan Baysal, Okan Duman, Hakan Caneroğlu’ nun de yer aldığı Carisma adlı grubuyla bir çok mekanda sahne aldı.

Profesyonel müzik yaşantısı içinde Nev, Bengü, Umut Kuzey, Gülhan gibi sanatçılara da eşlik etmiştir. Sibel Tüzün ve Gülhan’ ın albümlerinde çalmış ve 2005 yılında kurulan Lise Terk adlı grupta gitarist olarak yer almıştır...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
serox demiş ki:
ismi pek bi enterasan. Sırf ismi ile laf ettirir kendinden :)

sadece ismiyle değil müzik kalitesiylede çok konuşulacak bir grup ;)
bundan emin olabilirsiniz... Turgay Gülaydın'ın olduğu bir grubun tutulmaması gibi bir ihtimal görmüyorum... ;)
Ayrıca yabancı isim özentiliği yapmayıp izgilizce isim koymadıkları için, ismi kim koymuşsa çok çok tebrik ederim ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
serox demiş ki:
Athena tarzı bi müzik yapcaklarsa. Ben oralı olmam açıkçası. Ama diğer türlere açığım rock alanında.

athena ilk çıktığından bu güne kadar çok değişik tarzlarda müzik yaptı...
şu anki tarzı ile ilk çıktığı andaki tarz ile arasında dağlar kadar fark var...;)
sen athenanın hangi tarzını beğenmiyorsun?
ilk çıktığı zamanki tarzınımı yoksa şimdiki tarzınımı?

şimdiki tarzını ilk zamanda çok alternatifti zamanına göre tabi ama şimdi bilmiyorum yani müzik yaptıkları konusunda bile şüphem var :)

geçen tramvay da gördüm turgay ı tünel e doğru gidiyordu içimden demiştim ne yapıyor acaba diye demek ki yeni bir grup çalışması varmış neyse hayırlı olsun bakalım

Müjgan Grubunun resmi sitesiyle aramızda geçen bir mailleşmeyi sizlere sunuyorum...

Benim Yolladığım Mail:
Kayboldum adlı parçayı sabırsızlıkla bekliyoruz... En yakın zamanda kayıtlarınızın tamamlanmasını 4 gözle bekliyoruz... Ve özelliklede Turgay Gülaydın abiyi çok özlemiştik... Onun olduğu her iş eminimki mükemmeldir ;)
neyse en yakın zamanda kayıtlarınızın tamamlanması ümidi ile iyi çalışamlar ve başarılar... ;)

Onların Cevap Olarak Yolladıkları Mail:
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz :)

yakında görüşmek üzere.

Müjgan...

Çok cana yakın insanlar umarım en çabuk zamanda şarkılarını bizimle paylaşırlar... :D

zeynep_busra demiş ki:
geçen tramvay da gördüm turgay ı tünel e doğru gidiyordu içimden demiştim ne yapıyor acaba diye demek ki yeni bir grup çalışması varmış neyse hayırlı olsun bakalım
içinden diyeceğine gidip elemana dışından deseydin ya ne yapıyosunuz ne ediyosunuz diye :D
neyse isim prim yapar müzik olarak dinlemeden bir şey diyemeyiz
tür e de fazla takılmayın vakti zamanında trampetçi bi üstad demiş ki dünyada iki tür müzik vardır kaliteli müzik ve kalitesiz müzik

Payback oyununda kullanılacak olan KAYBOLDUM adlı parça yakında www.mujganonline.com sitesinden indirilebilecekmiş die duydum.

video yu her izleyişimde videonun sonunda sanki izlerken hiç nefes almamış gibi nefes nefese kalıyorum. Bayaa gaz bi parça :)

studyocati demiş ki:
Payback oyununda kullanılacak olan KAYBOLDUM adlı parça yakında www.mujganonline.com sitesinden indirilebilecekmiş die duydum.

video yu her izleyişimde videonun sonunda sanki izlerken hiç nefes almamış gibi nefes nefese kalıyorum. Bayaa gaz bi parça :)

abi onu bende biliyorum zaten en üstte verdim o haberi :)
ama sabırsızlanyorum yaa çıksın artık bir an önce albümlerinide alalım değilmi ama ;)
valla çok güzel ben çok beğendim parçayı ;) turgay abi kayıtta yine çok iyi performansını konuşturmuş ;) bende ağzım açık izledim...
ne diyelim en çabuk zamanda çıkması ümidi ile... ;)

buzz demiş ki:
zeynep_busra demiş ki:
içinden diyeceğine gidip elemana dışından deseydin ya ne yapıyosunuz ne ediyosunuz diye :D
neyse isim prim yapar müzik olarak dinlemeden bir şey diyemeyiz
tür e de fazla takılmayın vakti zamanında trampetçi bi üstad demiş ki dünyada iki tür müzik vardır kaliteli müzik ve kalitesiz müzik

emre adamın acelesi vardı yoksa gidip sorardım ayrıca benimde yetişmem gereken bir yer vardı yoksa gidip sorardım neyse bir daha görürsem sorarım ama artık haberleri çıkar herhalde neyse bekleyelim bakalım

Geri