SF2 dosyaları

A

alpiican66

Wave Veya Mp3 uzantılı dosyaları Sf2 ye nasıl dönüştürüp kulanabilirim...lütfen bilenler yardım etsiiiin

Önce o wave veya mp3 uzantılı dosyalardan bir soundfont oluşturmalısın.Bunu da Creative firmasının Vienna diye bir yazılımı var,onunla yapabilirsin.Daha sonra da soundfont olarak kullanabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Creative ses kartım var audigy 7+1.ama bu viennayı nereden indirebilirim.Onu anlamadım.kusura bakma bu işlerde acemiyim...elimde hep batı sesleri var...türk ritim ve çalgılarıyla bişeyler yapmak istiyorum.elimde mp3 kayıtları var bendir sesi kudüm falan ama çeviremiyorum işte yardım ederseniz sevinirim...teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

http://www.soundblaster.com/soundfont/downloads.asp
Bu adresten Vienna'yı indirebilirsin.2.3 bana daha kullanışlı gelmişti.Eğer işin çok ayrıntılarına girmeyeceksen 2.3 işini görür ama sen bilirsin.Ben de senin düşündüğün tarzda birşeyler yapmıştım.Kendi davul setimi oluşturup bunlara bendir falan da eklemiştim.Sen Vienna'yı bi kurcala istersen.Eğer içinden çıkamazsan yardımcı olurum gene.

teşekkür ederim...inceledim sf2 oluşturdum...Ama midi klavyenin her tuşuna ayrı ayrı enstrumanı gerçek tonunda naasıl kaydedebilirim.mesela bendir sesi kalınlaşıyor inceliyor ...ben gerçek tonunu istiyorum...İlgilendiğin için teşekkür ediyorum

Rica ederim.
Önce ses örneklerini User Sample Pool'a ekliyorsun.Daha sonra Instrument Pool'a sağ tık yaparak yeni bir enstrüman oluşturuyosun.Enstrümanın ismini girdikten sonra New Instrument Zone diye bir pencere geliyor.Oradan istediğin ses örneklerini seçiyorsun.Dikkat edersen alt tarafta,bir kutucuğun yanında "Assign each sample to individual key" diye birşey yazıyor.Bu, her ses örneğine ayrı bir tuş ata anlamına geliyor.Sanırım sen burayı atlıyorsun.Kutucuğu işaretleyip ses örneklerini seçtikten sonra her örnek için bir tuş numarası seçeceksin.Yalnız ses örneklerin stereo ise onları User Sample Pool'a eklediğinde sağ ve sol kanal olarak ayıracaktır(bendir(R),bendir(L) gibi).Tuş seçerken aynı örneğe ait kanalları aynı tuşa atamayı unutma.
Birşey daha var ki muhtemelen bu sorunu da yaşayacaksın.Sesleri bir tuşa atadıktan sonra midi klavyede tuşa basılıyken basmayı bıraktığında ses kesilir.Bunun olmaması için de aşağıda Volume Envelope kısmından Release'i açmalısın.
Sanırım yeterince açıklayabildim :D .Gene de anlayamadığın birşey olursa sorabilirsin,elimden geldiğince yardım ederim.
Kolay gelsin...

Sağolasın...çok yardımcı oldun....yine takıldığım yer olursa tekrar sorarım..

Geri