Orange Dark-dual-jim Root Terror

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Dark terörü eledim. Dual terörde fx looptan dolayı kaybetti gibi.. Şuan Jim Root ve th30 var aklımda.
Tarza gelecek olursak ben hemen hemen her tarzı çalarım. Metal türevleri, Vai, Satriani vs...
Şuan bikaç amfim var kullandığım. Orange'ı tamamen ev ve küçük sahne işleri için düşünüyorum.
Genel olarak hangi grupların tonlarına ağzınızın suyuyla bakıyorsunuz? :)

Hocam grup demeyelimde, Jim Root, Petrucci, Vai, Satriani tarzını ve soundunu çok sevdiğim ve her zaman o sounda yaklaşmaya çalıştığım adamlar diyebilirim ( :
Çok prof amfiler kullanmadım, kullanmıyorum. Alacağım Orange en üst seviye olacak diyebilirim. Daha önce pedal ve prosesör işine önem veriyordum. Şimdi kısmetse bir tık üste çıkmaya çalışacağım açıkçası.

Hocam grup demeyelimde, Jim Root, Petrucci, Vai, Satriani tarzını ve soundunu çok sevdiğim ve her zaman o sounda yaklaşmaya çalıştığım adamlar diyebilirim ( :
Çok prof amfiler kullanmadım, kullanmıyorum. Alacağım Orange en üst seviye olacak diyebilirim. Daha önce pedal ve prosesör işine önem veriyordum. Şimdi kısmetse bir tık üste çıkmaya çalışacağım açıkçası.
Hocam liste çok karışık. Root Orange, Petrucci MESA, Vai Carvin, Satriani Marshall kullanıyor. Ama amaç Gain ise Orange bi nebze düşünülebilir.

Bu adamlar genelde EL34 veya 6L6'lı amfiler kullanan adamlar. Kullandıkları ekipmanlar da birbirlerini pek tutmuyor. Orange genel olarak bunlara göre çok fazla İngiliz kalabilir. Jim Root da çeşitli amfiler ve gitarlar kullanmakta sanırım. Bu açıdan Orange sizi tatmin etmeyebilir. Yine de denemeden kesin bir şey denemez tabii. Bu işlerde son sözü kulaklar, zevkler ve renkler söyler.

Olumsuz olabilecek haberi verdim de, işin içinde ev kullanımı da olunca iyi haberi şıp diye vermek biraz zor doğrusu. Orange'ı alsanız da, evde güç katını kırmak zor, ancak preamp gaini ile idare edebilirsiniz .Beğenmeyip başka bir amfi bulsanız da evde kullanmak için yine attenuator şart olacak. Kısacası zorlu bir araştırma süreci başlıyor sanırım. Başkaca bir alternatif dile getiren olmazsa, benim aklıma en orta yol Jet City'ler gibi geliyor. Ben 50 watt versiyonunu evde güç katını da kırarak attenuator ile sorunsuz kullanıyorum.

TH30'da güç katını kırmayı unutun, öyle bir şeyi amaçlamıyor ampli. Preamp gain için üretilmiş. Belirttiğin gitaristlerin hiçbirisi Orange tonlarına yakın bir tona sahip değil. Jim Root Rockerverb kullanıyor, hatta iki tane tutuyor sahnede yedek amaçlı. Bence de Orange'ın yaptığı en iyi ampli.

Öyle aşağılamak veya dışlamak vb. maksadım yoktu. O tür bir maksadım olsa ya başka türlü cümle kurarım veya başka uygulamara giderim zaten. Gelecek sefere (unutmaz veya dalmazsam diyeyim) kullanıcı adını yazarım da, sen de hemen öyle herşeye alınma yahu. Aramızda Kem Göz hakkı var ;)

İkisini birden nereden bulacaksın? Hele Mark Serisi?
Keşşşşke ben de uzuuun uzuuun deneyebilsemmm!! :sneaky::sneaky::sneaky::whistle:

EKLEME:

Az kalsın görmediğin devri yüzünden @tunckk abinin kurbanı olacaktın :D:D

Az kalsın görmediğin devre yüzünden @tunckk abinin kurbanı olacaktın. Ahh Tunç Abi aahhh :D:D

Tunç Abi belki de amfiyi yanlış hatırladı. Aramızda bir iki amfi için "hibrid midir" muhabbeti olmuştu diye hatırlıyorum zira.
Yahu ben Ironball almadan önce amfileri araştırıyordum ya o dönem @izzzyy ile konuşmuştuk bu Jim Root u, oradan aklımda kalmış ama sanırım yanlış kalmış :) Özür....

Geri