9.istanbul rock festivali demo basvurulari

basvuru2007-afis2.jpg

başvuru koşulları:
Demoların 5 Şubat 2007-5 Mart 2007 tarihleri arasında elimize ulaşmış olması gerekmektedir. Yarıyıl tatiline denk geldiğinden lütfen 5 Şubat’tan önce demo göndermeyiniz. Kayıtların gönderilebileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Tüm katılımcılara şimdiden başarılar dileriz.
Kayıtlarla birlikte grup elemanlarının ad soyadları, grup hakkında kısa özgeçmiş ve gruba ulaşabileceğimiz bir adet e-posta adresi ve telefon numarası gerekmektedir. Bu bilgileri eksik olan demolar kesinlikle dikkate alınmayacaktır.
Seçici kurul kendi içinde önceden kararlaştırılmış kriterleri olan katılımcılar gibi amatör ruh ve profesyonel yaklaşıma sahip kişilerden oluşmaktadır.
Beste grupları kesinlikle tercihimizdir.
Kanal kayıt teknolojisinin yanıltıcılığı dolayısıyla herhangi bir hataya sebebiyet vermemek için hücum kayıtlar seçmelerde öncelikli olacaktır.
Önemli olan jazz, punk ya da thrash yapılması değil, yapılan müziğin kaliteli olmasıdır. Tarzı yüzünden hiçbir grup sıkıntı çekmemeli, başvurmaktan kaçınmamalıdır.
Kayıtları bize ulaşan gruplar, kargoda yaşanan aksaklıklara önlem amacı ile bizden e-posta yoluyla kayıtlarının teslim alındığına dair haber alacaklardır. Bu nedenle kendisine e-posta göndermediğimiz grupların kayıtlarını tekrar göndermeleri önemle rica olunur.
Gönderilen Demo CD’leri, grup seçilse de seçilmese de iade edilmeyecektir.
Festival 16-20 Nisan 2007 tarihlerinde gerçekleşecek, konser performansları 18-20 Nisan 2007′de açıkhavada yapılacaktır.
Soru, vs. için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Kayıt gönderimi için adresimiz:
İTÜ Ayazağa Kampüsü, Kültür ve Sanat Birliği Binası, Rock Kulübü, 34469, Sarıyer/İSTANBUL

• Konu Sahibi Konu Sahibi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dünyanın heryerinden başvuru kabul ediyoruz fakat ulaşım masrafları için karşılarız yada kesinlikle karşılamıyoruz şeklinde bir açıklama için erken elimizden geldiğince gruplara yardımcı olmaya çalışıyoruz festival kar ettiği taktirde her grup bundan nasibini alacaktır.

Keşke biraz daha büyük olsaydık biz de katılırdık ama acelesi yok biraz daha öğrenelim nu metal yapmasını :p hehe
Seçmelere giren bütün gruplara bol şans diliyorum.

youtube'un bu aralar yenilenmeye girmiş olması dolayısıyla klipleri izleyemiyoruz.ama yakıda açılırsa ve klipler silinmezse izleriz.güzel bir oluşuma benziyor.çamur grubunu biliyorum.kaliteli bir albüme imza attılar.umarım yolunuzda grubumla beraber bizde size eşlik ederiz.başarılar

Bu festival hep boş mu geçiyor ya (boştan kastım kalabalık olmaması). Eğer böyle olacaksa şehir dışından gelecek grupların yol masrafları nasıl karşılanacak?

yukardaki arkadaşıma aynen katılıyorum ayrıca bestelerin noter tasdikli olmaması bizi endişelendirmesin di mi;) yanlış anlamayın sakın ama biliyosunuz beste kolay yapılmıyo izinsiz kullanılması da gerçekten üzücü oluyo

öncelikle gruplar sahnede en az yarım saatlik bir performans gösterecek playliste sahip olmalı fakat imkansızlıklar olsun farklı sebepler olsun tüm parçalarını kaydedememiş olabilir hiçbir grubu tek parça ile değerlendirmek istemeyiz ve takdir edersiniz ki 4-5 parçası olan grup 1-2 parçası olandan daha güvenilir olacaktır. Grubun ekstradan gönderdiği bir video kaydı bile sizleri tanımamızda bize daha çok yardımcı olacaktır.

cover içinde yukarıda belirttiğimiz gibi kabul etmiyoruz gibi bir koşul yok her sene sadece cover çalan bir yada iki grup çıkıyor zaten festivalde ama beste gruplarını daha fazla önemsemekteyiz.

ycd_cherokee demiş ki:
bestelerin noter tasdikli olmaması bizi endişelendirmesin di mi;) yanlış anlamayın sakın ama biliyosunuz beste kolay yapılmıyo izinsiz kullanılması da gerçekten üzücü oluyo

endişene hak veriyorum, fakat şu festivalin içeriğine bakar ve itü rock kulübü hakında biraz bilgi toplarsan bu festival için harcadığımız onca emeğin sadece amatör ruhu yaşatmak ve yerli gruplara destek vermek uğruna olduğunu görürsün, samimiyetimize güvenip güvenmemek sizlere kalmış.

açıklaman için teşekkür ediyorum yanlış anlamanı asla istemiyorum size tabi ki güveniyoruz en kısa sürede kaydımızı göndericez organizasyonda emeği geçen herkesi şimdidden tebrik ediyorum

Geri